.

به بهانه برگزاری جُنگ شادی برای دختران همدم توسط مجتمع امام خمینی(ره)

از خدا متشکرم

از خدا متشکرم

این بار قرار است به میهمانی برویم و مهمان میزبانانی باشیم که خانه‌شان به وسعت قلبشان و نگاه منتظرشان است. حیاط خانه‌‌شان سرسبز است. به دری می‌رسیم که صدای هیاهو و شادی‌شان تا آسمان می‌رود.

نگاهی به خدمات متنوع نمازخانه های میان راهی امام رضا(ع)؛

تجربه یک زیارت آسوده برای تمام زائران امام مهربانی‌ها

شوق زیارت حضرت ثامن الحجج (ع) در وجود یکایک ما موج می‌زند و همه ما مشتاق زیارت این بارگاه منور هستیم. اینجاست که قلب و عقل یک صدا می‌شود و برای یک زیارت خالصانه برای طی طریق در جاده‌های عشق منتهی به بهشت، بار سفر می‌بندیم و با گذراندن هر منزلگه به وادی عشق نزدیک‌تر می‌شویم.

1396/2/28 پنجشنبه
تجربه یک زیارت آسوده برای تمام زائران امام مهربانی‌ها

نگاهی بر فعالیت‌های دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خوزستان

در پی تأسیس معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی در سال 1395 با هدف خدمت رسانی به زائرین و ارادت مندان حضرت امام رضا(ع) به ویژه نیازمندان و محرومان – در اکثر استان‌های کشور دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی با نیل به این هدف تشکیل گردید.

1396/2/27 چهارشنبه
نگاهی بر فعالیت‌های دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خوزستان

مروری بر نشست تخصصی «ایده‌پردازی و طراحی در نگاره‌های قرآنی»

طواف عشق با سیمرغ

در تابلوی« شعبان» دستانی قبضه‌های شمشیر را در تک‌تک پرهای دو بال سیمرغی که نماد حق است به دست گرفته‌اند. امام زمان(عج) در میانه تصویر و در مرکز ثقل ترازویی که نماد عدالت است نشان داده شده که قرار است ظهورشان از کعبه که با مربعی مشکی دیده می‌شود اتفاق بیفتد.

1396/2/26 سه شنبه
طواف عشق با سیمرغ

گزارشی از پنجره فولاد صحن گوهرشاد حرم مطهر رضوی؛

پنجره‌ای رو به خورشید

صدای قلم‌زنی استاد هنوز به گوش می‌آید. استاد آهسته و با حوصله قلم را روی ورق‌های فلزی می‌کوبد و نوشته‌های را روی آن حک می‌کند. «یا رحمان» و «یا سبحان» عبارت‌هایی که روی طرح ترنجی لاجوردی می‌نشیند.

1396/2/24 يكشنبه
پنجره‌ای رو به خورشید

همراه با هنرمندان انجمن بارثاوا در نگارخانه رضوان

سریر ادب بر صریر قلم

تابلوها به احترام تمام روزهایی که معلم مقابل تخته سیاه، درس زندگی را هجی مینمود ایستاده بودند. بیتاب تقدیم شدن و بیقرار خودنمایی مقابل چشمان پر محبت آموزگاران علم، هنر و عشق.

1396/2/24 يكشنبه
سریر ادب بر صریر قلم

در سالن بهار نمایشگاه گل و گیاه مشهد به نمایش درآمده است

باغ های متراکم، جلوه ای از اقتصاد دانش بنیان در شهر مشهد

هر روز شاخه شاخه گرد هم می نشینند تا علاوه بر چشم نوازی زائران کویش خود نیز به طواف خورشید بروند. 800 شاخه اند در چهارگوشه ضریح فضا را چشم نوازتر و عطر آگین تر می کنند، هر روز نو به نو می شوند و جایشان را با اشتیاق به 800 شاخه دیگر می سپارند تا آن ها نیز از فیض زیارت و چشم نوازی بی بهره نباشند.

1396/2/22 جمعه
باغ های متراکم، جلوه ای از اقتصاد دانش بنیان در شهر مشهد

گزارشی از حضور آستان قدس رضوی در شانزدهمین نمایشگاه گل و گیا مشهد

زیارتی آرام و پر نشاط در میان بهشتی از گل

با همان قد و قواره کوچک شان لباس خادمان امام رضا(ع) را بر تن دارند، برخی جام اسپند را به صورت نمادین در دست گرفته است و برخی چوب پر خادمی را، اصلا همین قد و قواره شان در آن لباس مقدس باعث شده است تا هر از چندگاهی در کنار یکی از مریدان حضرت و در میان بستری از گل چشم به دوربین تلفن همراه آن ها بدوزند و تصویری ماندگار را

1396/2/22 جمعه
زیارتی آرام و پر نشاط در میان بهشتی از گل

گُل‌گشتی در نمایشگاه «النکاح سنتی؛ ازدواج به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک»

دریچه‌ای نو به آیینی دیرینه

نوایی شورانگیز می‌پیچد در گوشَت و تو را با خود به جشن و سرور مردم ایران زمین می‌برد. با اشتیاق قدم برمی‌داری تا در کنار سفره‌‌‌ای مملو از امید و آرزو بایستی و اشیایی را نظاره کنی که هر کدام یادآور نمادی دیرینه است.

1396/2/21 پنجشنبه
 دریچه‌ای نو به آیینی دیرینه

نگاهی به برگزاری مسابقه «کتابی که خوانده‌ام» در کتابخانه‌های آستان قدس رضوی

از بهترین کتاب زندگی تا رقابتی شیرین

سردرگم، زل زده بود به فهرست بهترین کتاب‌هایی که در طول چند سال گذشته خوانده بود. انگار وسط یک چهارراه گیر افتاده بود و نمی‌دانست کدام طرف برود. هر چهار کتاب را دوست داشت و این مسئله، انتخابش را سخت‌تر می‌کرد.

1396/2/18 دوشنبه
از بهترین کتاب زندگی تا رقابتی شیرین

به بهانه اختتامیه هشتمین نمایشگاه پوستر مدرسان گرافیک مشهد

گرافیست شدن کار ساده‌ای نیست

امروز در برابر تمام‌ 50 پوستر نمایشگاه «پوستر هشت» درنگ می‌کنم و برای چندمین بار هر کدام را که با زبان، رنگ، فونت و طرح مخصوص به خود از فرهنگ دیرینه کتاب و کتاب‌خوانی می‌گویند از نظر گذرانده و از هر یک درس تازه‌ای می‌آموزم تا انگیزه‌ام به کتابخوانی بیشتر از پیش ‌شود.

1396/2/16 شنبه
گرافیست شدن کار ساده‌ای نیست
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
.

.All rights reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.