.

گذری بر حوزه توریسم سلامت بیمارستان فوق تخصصی رضوی

الماس گردشگری سلامت خاورمیانه

الماس گردشگری سلامت خاورمیانه

گردشگری سلامت، نوعی از گردشگری است که با هدف حفظ، بهبود و حصول مجدد سلامت جسمی و ذهنی فرد به مدتی بیشتر از 24 ساعت و کمتر از یک سال صورت می گیرد.

میهمان خوان بهشت

میهمانسـراي حضرت رضا(ع) از مجموعه‌های قديمي آستان قدس رضوي است كه سال‌هاي متمادي وظيفه پذيرايي از زائران و میهمانانی كه از شهرهاي مختلف به حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف مي‌شوند بر عهده دارد.

1396/5/28 شنبه
میهمان خوان بهشت

گزارشی از تشرف یک روزه دانش‎آ‌موزان سرخس به حرم رضوی

روزی به خدا نزدیک‌تر

زائرانی از دیار خراسان هستند، با این وجود اولین باری است که به زیارت مولای خود نائل آمده‌اند. سن و سال چندانی ندارند ولی شوق و ذوق درک نخستین زیارت در آنها کمتر از بزرگسالان نیست.

1396/5/26 پنجشنبه
روزی به خدا نزدیک‌تر

مروری بر فعالیت‎های اداره امانات و اشیاء گمشده حرم مطهر رضوی؛

تلاش برای ایجاد آسایش زائران و زیارتی توأم با آرامش

پس از حادثه انفجار در حرم مطهر حضرت رضا(ع) برای جلوگیری از بروز اتفاقات مشابه تمهیدات امنیتی مختلفی اندیشیده شد که یکی از آن ها دریافت امانی وسایل غیرضروری و برخی اقلام ممنوعه زائران، پیش از ورود به گیت‎های بازرسی حرم مطهر رضوی بود.

1396/5/24 سه شنبه
تلاش برای ایجاد آسایش زائران و زیارتی توأم با آرامش

گذری بر سلسله شب ‌شعرهای «ملکوت هشتم» در هشت شهر کشور

از پنجره فولاد شفا می‌آید

دهه کرامت امسال بهانه‌ای شد تا بار دیگر قطار شب شعرهای ملکوت هشتم به همت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و انجمن ادبی رضوی به راه بیفتد و با شاعران مسافر و مسافران شاعرپیشه‌اش شعر و شور و ارادت را به شهرهای مختلف کشور به یادگار ببرد.‌

1396/5/24 سه شنبه
از پنجره فولاد شفا می‌آید

گل‌گشتی در دو تالار نوبنیاد موزه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک

از «هزار داستان» تا «تمبرهای تاریخی»

شور و شوقی عجیب فضای طبقه دوم ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک را پر کرده است. دو تالار نمایشگاهی جدید میهمان دائمی این موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران شده‌اند.

1396/5/23 دوشنبه
از «هزار داستان» تا «تمبرهای تاریخی»

بهترین بازیکن لیگ برتر الگوی ادب به اهل بیت(ع) شد

افتخاری که با توسل به نام او رقم خورد

اهدای مدال قهرمانان و پهلوانان از گذشته های بسیار دور در حرم مطهر رضوی متداول بوده است، اما روز گذشته مرکز نمایشگاه ها و همایش های آستان قدس رضوی شاهد مراسم باشکوه و متفاوتی بود که مهدی طارمی؛ دارنده توپ طلای بهترین بازیکن لیگ شانزدهم آن را رقم زد؛ رسم متداولی که همواره با حضور میهمانان ویژه ای در اداره ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی برگزار می شود.

1396/5/21 شنبه
افتخاری که با توسل به نام او رقم خورد

با نخبگان نورالهدی در مسیر باران

چشمان مشتاق حاضرین بر پرده نقره‌ای دوخته شده بود تا در خشکسالی بغداد با ریان بن سعد و خانواده‌اش، دوست ایرانی او هرمز، سفرشان به مرو و خطراتی که در راه گریبانگیرشان می‌شد همراه شوند. در لحظه‌لحظه نمایش فیلم، نوجوانان حاضر در سالن، با هیجان به پیش‌آمدهایی که برای ریان رخ می‌داد می‌نگریستند.

1396/5/20 جمعه
با نخبگان نورالهدی در مسیر باران

با حضور بیش از 550 هزار نمازگزار در روز؛

حرم رضوی میزبان باشکوه‌ترین نمازهای جماعت

از منظر امام رضا(ع) هیچ عملی برتر و ارزشمندتر از نماز نیست، چرا كه بهترین و سریع‌ترین راه برای رسیدن به قرب الهی است. امام رضا(ع) ‏فرمودند: «الصّلاه قربان كل تقیٍّ؛ نماز هر انسان پارسایی را به خداوند نزدیك می‏‌كند.»

1396/5/18 چهارشنبه
حرم رضوی میزبان باشکوه‌ترین نمازهای جماعت

به بهانه اجرای زنده دو برنامه هنری در حرم مطهر رضوی به همت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی

نقش ارادت بر حصن حصین

طنین نقاره‌خانه در تمام حرم می‌پیچد و چشم‌های بارانی و ملتمس در پی صدا صحن به صحن می‌گردد. زائران حرم شمس‌الشموس(ع) پایین تابلوهای نقاشی نشسته و ایستاده‌اند.

1396/5/16 دوشنبه
نقش ارادت بر حصن حصین

موقوفات مهمانسرای حضرت در یک نگاه

مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) سالیان سال است که نقش برجسته‌ای در پذیرایی از زائران حرم رضوی دارد و هر روزه هزاران زائر بارگاه رضوی از سفره‌ی با برکت ثامن الحجج(ع) ارتزاق می‌کنند.

1396/5/15 يكشنبه
موقوفات مهمانسرای حضرت در یک نگاه
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
.

.All rights reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.