.

لحظاتی در دومین نمایشگاه «مهر درخشان» آستان قدس رضوی

اینجا بانوان، رج به رج الفبای استقلال می‌بافند

اینجا بانوان، رج به رج الفبای استقلال می‌بافند

در گرماگرم روزهای نزدیک سال نو و همزمان با میلاد یگانه بانوی عصمت و نجابت، فاطمه اطهر(س)، دومین نمایشگاه ایرانی‌ـاسلامی مهر درخشان با تمرکز بر سه محور محصولات فرهنگی، سوغات زیارت و اقتصاد درون‌زا در جوار حرم مطهر رضوی دایر شده است.

لحظاتی همراه با مراسم خوانش و امضای کتاب «وقتی مهتاب گم شد» در فروشگاه مرکزی به‌نشر؛

بازمانده

از دوران جبهه و جنگ ده‌ها زخم و جراحت به تن دارد. ولی چیزی که بیشتر از این زخم‌ها روح لطیفش را آزار می‌دهد، جا ماندن از قافله همرزمان شهیدش است که چون داغی روی دل پر دردش سنگینی می‌کند. همرزمانی که از پشت خاکریزهای شنی جبهه تا اوج آسمان‎‌ها پر کشیدند.

1395/12/29 يكشنبه
بازمانده

توسط مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی صورت گرفت؛

تنظیم برنامه‌های فرهنگی برای «زیارت اولی‌ها»

«خدمتگزاری آستان قدس رضوی افتخار معنوی بزرگ و زمینه بهره‌مندی از روحانیت آن خورشید فروزان و تقرب به ساحت ولایت آن مهر درخشان است...» این عبارت قسمتی از اولین بند از توصیه‌ها و موارد مندرج در منشور هفت‌گانه رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب تولیت آستان قدس رضوی در تاریخ 17 اسفندماه سال 1394 است.

1395/12/29 يكشنبه
تنظیم برنامه‌های فرهنگی برای «زیارت اولی‌ها»

معرفی دو خدمت نوین برای درمان بیماری‌های قلبی و عروقی در بیمارستان رضوی

نبض زندگی

درد امانش را بریده و خواب راحت را از چشمانش دزدیده است. چند بار برای معالجه قلبش اقدام کرده ولی همچنان بیماری و بیداری و بستری شدن جزء جدایی‌ناپذیر زندگی‌اش شده‌ است. او تنها گرفتار این درد کهنه نیست، بلکه ده‌ها نفر مثل خودش، چشم‌انتظار درمانی شفابخش‌اند.

1395/12/28 شنبه
نبض زندگی

مروری بر همایش بزرگ «مردان علوی، زنان فاطمی» در بارگاه منور رضوی

پیوندی برای همیشه

شاید خاطره این صبح زیبا و دل‌انگیز هیچ‌وقت از دفتر خاطرات ذهنش پاک نشود. آن روز که با قلبی شکسته و چشمانی به اشک نشسته از امام رضا(ع) خواسته بود مقدمات ازدواجش را فراهم کند، باورش نمی‌شد به این زودی صدای اجابت دعایش را بشنود.

1395/12/26 پنجشنبه
 پیوندی برای همیشه

یک روز همراه با پرچم‌داران کوچک لشکر حجاب فاطمی در حرم مطهر رضوی

آغاز بندگی برای فرشته‌های زمینی

فضا مملو از همهمه بچه‌هاست. تا چشم کار می‌کند دختران سپیدپوشی را می‌بینی که پشت سر هم وارد می‌شوند. تلألوی نور و آیینه در چشمان معصومشان موج می‌زند و برق خوشحالی را می‌توان در نگاهشان یافت. رواق را روی سرشان گذاشته‌اند.

1395/12/26 پنجشنبه
آغاز بندگی برای فرشته‌های زمینی

در پایگاه‌های آداب زیارت حرم مطهر رضوی چه می‌گذرد؛

ایستگاهی برای آداب میهمانی

اینجا حرم مطهر، صحن جامع رضوی است. کمی آن‌طرف‌تر از ایوان قبله، یک در ورودی است که رو به سالنی متفاوت و بزرگ باز می‌شود. اگر رو بر‌گردانی، سردر این سالن نام «پایگاه آداب زیارت» را می‌بینی.

1395/12/25 چهارشنبه
ایستگاهی برای آداب میهمانی

مروری بر فعالیت‌های حوزه کتاب و کتاب‌خوانی مجموعه میقات‌الرضا(ع) و کتاب‌خانه‌های وابسته

زنگ مطالعه

کتاب‌خوانی سفر به دنیایی تازه است. کلمات و عبارت‌های کوتاه و بلند هر کتاب دست خواننده را می‌گیرد و او را با خود به جهانی نو می‌برد. دنیایی که زیر سایه همین کلمات و عبارت‌ها شکل می‌گیرد.

1395/12/24 سه شنبه
زنگ مطالعه

جلوه‌ای از فعالیت‌های اخیر سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت رضا(ع)

نگهبانان این بهشت؛ خادمین سازندگی

فکرش را که می‌کنی عجیب است که حتی یک بار نشده قدم در این صحن و سرای بگذاری و شاهد کمی و کاستی باشی. چطور ممکن است بارگاهی به عظمت حرم منور حضرت ثامن‎الحجج(ع) با صدها هزار مترمربع مساحت، هر ساله بدون کوچکترین نقیصه، میزبان میلیون‎ها زائر و مجاور باشد؟

1395/12/23 دوشنبه
نگهبانان این بهشت؛ خادمین سازندگی

نگاهی به خدمات کتابخانه‌های وابسته آستان قدس رضوی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه

دریچه‌ای از جنس امید

وقتی کتاب‌ها و نشریات را ورق می‌زدند، غمی که در ته‌ چشم‌های‌شان خوابیده بود را دیگر نمی‌دیدی. انگار انرژی غریبی خزیده بود زیر پوست‌شان. چشم‌های‌شان از خوشحالی برق می‌زد و ضرب‌آهنگ زندگی بهتر در گوش‌های‌شان شنیده می‌شد.

1395/12/22 يكشنبه
دریچه‌ای از جنس امید

وقتی راویان مسیر سبز جهاد رضوی از مشتاقان حضرتش می‌گویند

‌هم‌کاروانان جهاد رضوی

کاروانی که شمیم خوش حریم رضوی را با خود به همراه دارد، سر می‌رسد. نسیم وزیدن می‌گیرد و فضا سرشار از عطر عشق می‌شود. شاپرک‌ها از روی بوته‌های یاس به سوی دامنه‌های سبز کوهپایه پر می‌کشند. آسمان ابرآگین می‌گردد و قطره‌های رحمت بر برگ‌برگ یاس‌ها می‌نشیند.

1395/12/21 شنبه
‌هم‌کاروانان جهاد رضوی
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
.

.All rights reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.