.

گذری بر حوزه توریسم سلامت بیمارستان فوق تخصصی رضوی

الماس گردشگری سلامت خاورمیانه

گردشگری سلامت، نوعی از گردشگری است که با هدف حفظ، بهبود و حصول مجدد سلامت جسمی و ذهنی فرد به مدتی بیشتر از 24 ساعت و کمتر از یک سال صورت می گیرد.

1396/5/31 سه شنبه
الماس گردشگری سلامت خاورمیانه

میهمان خوان بهشت

میهمانسـراي حضرت رضا(ع) از مجموعه‌های قديمي آستان قدس رضوي است كه سال‌هاي متمادي وظيفه پذيرايي از زائران و میهمانانی كه از شهرهاي مختلف به حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف مي‌شوند بر عهده دارد.

1396/5/28 شنبه
میهمان خوان بهشت

گزارشی از تشرف یک روزه دانش‎آ‌موزان سرخس به حرم رضوی

روزی به خدا نزدیک‌تر

زائرانی از دیار خراسان هستند، با این وجود اولین باری است که به زیارت مولای خود نائل آمده‌اند. سن و سال چندانی ندارند ولی شوق و ذوق درک نخستین زیارت در آنها کمتر از بزرگسالان نیست.

1396/5/26 پنجشنبه
روزی به خدا نزدیک‌تر

مروری بر فعالیت‎های اداره امانات و اشیاء گمشده حرم مطهر رضوی؛

تلاش برای ایجاد آسایش زائران و زیارتی توأم با آرامش

پس از حادثه انفجار در حرم مطهر حضرت رضا(ع) برای جلوگیری از بروز اتفاقات مشابه تمهیدات امنیتی مختلفی اندیشیده شد که یکی از آن ها دریافت امانی وسایل غیرضروری و برخی اقلام ممنوعه زائران، پیش از ورود به گیت‎های بازرسی حرم مطهر رضوی بود.

1396/5/24 سه شنبه
تلاش برای ایجاد آسایش زائران و زیارتی توأم با آرامش

گذری بر سلسله شب ‌شعرهای «ملکوت هشتم» در هشت شهر کشور

از پنجره فولاد شفا می‌آید

دهه کرامت امسال بهانه‌ای شد تا بار دیگر قطار شب شعرهای ملکوت هشتم به همت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و انجمن ادبی رضوی به راه بیفتد و با شاعران مسافر و مسافران شاعرپیشه‌اش شعر و شور و ارادت را به شهرهای مختلف کشور به یادگار ببرد.‌

1396/5/24 سه شنبه
از پنجره فولاد شفا می‌آید

گل‌گشتی در دو تالار نوبنیاد موزه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک

از «هزار داستان» تا «تمبرهای تاریخی»

شور و شوقی عجیب فضای طبقه دوم ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک را پر کرده است. دو تالار نمایشگاهی جدید میهمان دائمی این موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران شده‌اند.

1396/5/23 دوشنبه
از «هزار داستان» تا «تمبرهای تاریخی»

بهترین بازیکن لیگ برتر الگوی ادب به اهل بیت(ع) شد

افتخاری که با توسل به نام او رقم خورد

اهدای مدال قهرمانان و پهلوانان از گذشته های بسیار دور در حرم مطهر رضوی متداول بوده است، اما روز گذشته مرکز نمایشگاه ها و همایش های آستان قدس رضوی شاهد مراسم باشکوه و متفاوتی بود که مهدی طارمی؛ دارنده توپ طلای بهترین بازیکن لیگ شانزدهم آن را رقم زد؛ رسم متداولی که همواره با حضور میهمانان ویژه ای در اداره ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی برگزار می شود.

1396/5/21 شنبه
افتخاری که با توسل به نام او رقم خورد

با نخبگان نورالهدی در مسیر باران

چشمان مشتاق حاضرین بر پرده نقره‌ای دوخته شده بود تا در خشکسالی بغداد با ریان بن سعد و خانواده‌اش، دوست ایرانی او هرمز، سفرشان به مرو و خطراتی که در راه گریبانگیرشان می‌شد همراه شوند. در لحظه‌لحظه نمایش فیلم، نوجوانان حاضر در سالن، با هیجان به پیش‌آمدهایی که برای ریان رخ می‌داد می‌نگریستند.

1396/5/20 جمعه
با نخبگان نورالهدی در مسیر باران

با حضور بیش از 550 هزار نمازگزار در روز؛

حرم رضوی میزبان باشکوه‌ترین نمازهای جماعت

از منظر امام رضا(ع) هیچ عملی برتر و ارزشمندتر از نماز نیست، چرا كه بهترین و سریع‌ترین راه برای رسیدن به قرب الهی است. امام رضا(ع) ‏فرمودند: «الصّلاه قربان كل تقیٍّ؛ نماز هر انسان پارسایی را به خداوند نزدیك می‏‌كند.»

1396/5/18 چهارشنبه
حرم رضوی میزبان باشکوه‌ترین نمازهای جماعت

به بهانه اجرای زنده دو برنامه هنری در حرم مطهر رضوی به همت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی

نقش ارادت بر حصن حصین

طنین نقاره‌خانه در تمام حرم می‌پیچد و چشم‌های بارانی و ملتمس در پی صدا صحن به صحن می‌گردد. زائران حرم شمس‌الشموس(ع) پایین تابلوهای نقاشی نشسته و ایستاده‌اند.

1396/5/16 دوشنبه
نقش ارادت بر حصن حصین

موقوفات مهمانسرای حضرت در یک نگاه

مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) سالیان سال است که نقش برجسته‌ای در پذیرایی از زائران حرم رضوی دارد و هر روزه هزاران زائر بارگاه رضوی از سفره‌ی با برکت ثامن الحجج(ع) ارتزاق می‌کنند.

1396/5/15 يكشنبه
موقوفات مهمانسرای حضرت در یک نگاه

نگاهی به نشریات دوره مشروطه خراسان در آرشیو مطبوعات کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

از بشارت تا بهار

در عهد قاجار، با گسترده ‌شدن اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف و رهبری اعتراضات توسط علما و روش‌نگری برخی روزنامه‌ها، در جمادی‌الثانی 1324 ق. (مرداد 1285) مظفر‌الدین شاه مشروطیت را به رسمیت شناخت و سرآغاز تحولات گسترده در ایران شد.

1396/5/14 شنبه
از بشارت تا بهار

نگاهی به مراسم اختتامیه جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی در سال 1396

برگی زرین از دفتری ده‌ساله

وقتی چشمش به گنبد و بارگاه مطهر رضوی افتاد، اشک در چشمانش حلقه زد. سرِ تعظیم به سوی گنبد طلایی فرود آورد و زیر لب با امام مهربانی‌ها نجوا کرد. باورش نمی‌شد که عنوان خادم‌یاری این آستان نورانی را به پشتوانه برگزیده شدن اثرش در دهمین جشنواره بین‌المللی انتخاب کتاب سال رضوی دریافت کرده است.

1396/5/14 شنبه
برگی زرین از دفتری ده‌ساله

عرض ارادت به آستان امام مهربانی‌ها

حرم مطهر رضوي در شب ميلاد امام رئوف(ع) ميزبان هزاران عاشقي بود كه صدها فرسنگ راه را طي كرده‌اند تا در شب ميلاد فرخنده حضرت سلطان در این قطعه‌اي از بهشت از نزديك عرض ادب و ارادت كنند.

1396/5/12 پنجشنبه
عرض ارادت به آستان امام مهربانی‌ها

گزارشی از ساخت و جانمایی جایگاه برگزاری جشن میلاد امام رضا(ع) در صحن جامع رضوی

منبری از گل و نور

چهره‌اش توی چادر سفید و گلدار معصوم‌تر به نظر می‌رسد. گل‌های چادر فاطمه به رنگ گل‌های روی جایگاه قرمز و صورتی است. لنز دوربین این لحظه زیبا و به یادماندنی را ثبت می‌کند. تا خاطره‌ای باشد از حضور کودکانه او در این روزها در جوار امام مهربانی.

1396/5/12 پنجشنبه
منبری از گل و نور

گذری بر برنامه‌های دهه کرامت کتابخانه و موزه ملی ملک

روزهای به‌یادماندنی در «ماه هشتم»

با آغاز دهه پربرکت کرامت، دفتر نهمین جشنواره فرهنگی هنری «ماه هشتم» در مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک گشوده شد. دفتری که در هر صفحه آن می‌توان یادی از حاج حسین آقا ملک؛ واقف و بنیان‌گذار این مجموعه تاریخی پیدا کرد و بر ایرانی بودن این بزرگ‌مرد فرهنگ‌دوست بر خود بالید.

1396/5/12 پنجشنبه
روزهای به‌یادماندنی در «ماه هشتم»

همراه با محفل معنوی شب شعر گوهرشاد

گوهر واژه‌های رضوی

کرامت بر روز و ماه و سال سایه افکند و کهکشان در میان دو گنبد خلاصه شد. کبوتران بر بلندای مناره‌ها رفتند و از این دو میلاد خجسته، نغمه شادی سر دادند.

1396/5/11 چهارشنبه
گوهر واژه‌های رضوی

نگاهی به مراسم قدیمی حرم مطهر امام رضا(ع) از دریچه اسناد تاریخی آستان قدس رضوی

روایت‌های خواندنی از گذشته‌های دور

صدای نقاره‌‌ها میان صحن‌های مملو از جمعیت پیچیده است. شمیم خوش رضوی به مشام می‌رسد. میهمانان از دور و نزدیک آمده‌اند تا در صحن و سرای حضرت دوست، سال‌روز ولادت با سعادت انیس‌النفوس، حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) را جشن بگیرند.

1396/5/10 سه شنبه
روایت‌های خواندنی از گذشته‌های دور

حضور موثر شرکت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی در دهه کرامت

سازمان ‌اقتصادی ‌رضوی با در دستور کار قرار دادن اصل «پشتیبانی مالی از فعالیت‌های فرهنگی آستان ‌قدس‌ رضوی» به‌ عنوان اولویت نخست خود، فعالیت‌های متعدد فرهنگی را در کنار فعالیت‌های اقتصادی، در دستور کار شرکت‌ها و موسسات زیرمجموعه قرار داده است.

1396/5/10 سه شنبه
حضور موثر شرکت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی در دهه کرامت

نگاهی به دهه کرامت و برنامه‌ای ویژه در مجتمع امام خمینی(ره)

میهمانان «جشن خورشید»

این روزها مجتمع امام خمینی(ره) واقع در منطقه کم‌برخوردار خواجه‌ربیع، با برگزاری جشن خورشید ویژه دهه کرامت، باعث حضور پر شور کودکان و نوجوانان منطقه شده است. سراغ مرتضی عطاریان مسئول مجتمع امام خمینی(ره) می‌رویم تا از برنامه‌های جشن خورشید بگوید.

1396/5/9 دوشنبه
میهمانان «جشن خورشید»
12345678910...>>>
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
.

.All rights reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.