.

قلب زائران حرم رضوی به یاد مسلمانان میانمار می‌تپد

قلب زائران حرم رضوی به یاد مسلمانان میانمار می‌تپد

انسانیت از کشتار وسیع و وحشیانه مسلمانان میانمار سرافکنده است. قتل عام، سرکوب و کوچ صدها هزار زن، مرد، کودک و سالخورده بی‌پناه و بی‌دفاع روح را متالم و قلب را آزرده می‌کند.

مروری بر نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه وزیری یزد در حوزه شعر و ادب

درخشش گنجینه‌ای کهن در شهر بادگیرها

مردم ایران زمین از گذشته‌های دور اهل علم و ادب بودند و به کتابت و خوانش متون نظم و نثر می‌پرداختند. نسخه‌های خطی به جا مانده از آثار بزرگان اهل قلم، نشان‌دهنده توجه آنان به این امر است. امروزه این نسخه‌ها در گنجینه‌های خطی کتابخانه‌های مهم کشور نگهداری می‌شود.

1396/6/27 دوشنبه
درخشش گنجینه‌ای کهن در شهر بادگیرها

گزارشی از بازی های کودکان 10 تا 12 ساله در شهربازی معارفی؛

شهری آرام با کودکان امروز و شهروندان قانون‌مدار فردا

آژیرها به صدا در می آیند، آتش نشانان با هیجان تمام لباس می پوشند، کلاه بر سر می گذارند و به سرعت خود را به ماشین های آتش نشانی می رسانند، پس از طی مسیری مشخص پیاده می شوند و شیلنگ های آتش نشانی را که به صورت تفنگ طراحی شده است را به سمت خانه های در حال حریق هدایت می کنند.

1396/6/23 پنجشنبه
شهری آرام با کودکان امروز و شهروندان قانون‌مدار فردا

گزارشی از کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی در مسجد صدیقی‌ها؛

نمایش ارادت به حضرت علی‌اصغر(ع)

دل‌هایشان دخیل بسته شده به گهواره حضرت علی‌اصغر(ع)؛ کوک‌هایی از ارادت بر جامه سبز عزاداران نونهال می‌زنند تا اولین جمعه ماه محرم صحنه‌ای از مظلومیت سیدالشهدا(ع) با سوگواری کودکان در عزای سرباز کوچک کربلا به نمایش گذاشته شود.

1396/6/21 سه شنبه
نمایش ارادت به حضرت علی‌اصغر(ع)

گزارشی از استقبال بی نظیر نوجوانان از سرزمین بازی و دانایی در جوار حریم رضوی؛

گریز از دام شیاطین با آشنایی با احکام

انسان‌ها همواره در طول مسیر زندگی با راه و بیراه های مختلفی مواجه می شوند که اگر به درستی آن ها را دریابند در راه قرار می گیرند و اندکی غفلت ممکن است آن ها را به بیراهه بکشاند، نوجوانی سنی است که دیگر باید راه را از بیراه شناخت تا از دام های هوس انگیز شیاطین در امان ماند.

1396/6/18 شنبه
گریز از دام شیاطین  با آشنایی با احکام

در حال و هوای برگزاری جشن بزرگ غدیر در رواق بزرگ حضرت زهرا(س)؛

خبر دهید به یاران غدیر می‌آید...

نوای «علی، علی» از هر طرف به گوش می‌آید.این صدای مداح اهل بیت(ع) است که در وصف مولای متقیان علی(ع) نغمه سرایی می‌کند و می‌خواند: «علی عین یقین است ... علی حبل المتین است، علی بر همه خلق امیر است»، «اگر اهل دلی بگو یاعلی... اگر خسته دلی بگو یا علی»، «مرتضی کیست که عالم همه دیوانه اوست... این چه شمعی‌ست که قلبم خانه اوست».

1396/6/17 جمعه
خبر دهید به یاران غدیر می‌آید...

گزارشی از تشرف کاروان بی‌سرپرستان بهبهانی به حرم مطهر رضوی

در تمناي زيارت

مردمانی خون گرم و از دیار قدمگاه علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) هستند. تجربه شیرین و سفر به یادماندنی اولین زیارت‌شان از حریم قدسی امام خوبی‌ها با اقدام خداپسندانه گروه جهادی مهدی‌یاوران بهبهان محقق شد.

1396/6/15 چهارشنبه
در تمناي زيارت

نگاهی به خدمات ارزنده کتابخانه آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی(ره) مشهد

تلاش‌ در مسیري روشن

وقتی از درِ ورودی گذشت، باورش نمی‌شد روزگاری با یک بغل کتاب خودش را با عجله به این مکان می‌رساند تا روی صندلی همیشگی‌اش جا خوش کند. به جعبه‌ای که در دستش بود، نگاهی انداخت و با اطمینان بیشتری سمت ساختمان آجرسفال رفت.

1396/6/15 چهارشنبه
تلاش‌ در مسیري روشن

نگاهی بر طرح غنی‎سازی اوقات فراغت فرزندان کارکنان آستان قدس رضوی

تابستان با طعم مهارت

سر و صدایشان آشناست، آن را همیشه وقتی از کنار یک مدرسه بگذری خواهی شنید، صدای توامان بچه‌ها که بیشتر شبیه یک همهمه است، اما این صدا آن هم وسط تابستان دلیلی جز کلاس‎های تابستانی که معمولا والدین برای رهایی از شیطنت‎های نوجوانان خود دست به دامنش می‎شوند ندارد و البته یادگیری مهارت‎های زندگی نیز یکی دیگر از

1396/6/12 يكشنبه
تابستان با طعم مهارت

تولید شیر برای غذای کودک؛ برگ زرینی از توان‌مندی فنی موسسه دامپروری رضوی

شیر، کالا و محصولی استراتژیک است که وعده غذایی اصلی 2 نسل بسیار آسیب‌پذیر، یعنی نوزادان - کودکان و سالمندان جامعه را شامل می‌شود. لذا تولید شیر با کیفیت، ضامن سلامتی جامعه و نشان‌دهنده اهمیت این محصول استراتژیک و به تبع آن سایر مشتقات لبنیات است.

1396/6/12 يكشنبه
تولید شیر برای غذای کودک؛ برگ زرینی از توان‌مندی فنی موسسه دامپروری رضوی

گزارشی از نمایشگاه نوشت افزارهای ایرانی اسلامی؛

ساخت ایران در «سرزمین بازی و دانایی»

چند سالی است که به خود آمده ایم و به نفوذ فرهنگ غرب و شرق به روح و روان خود و فرزندمان آشنا شده‌ایم، قدم ها را محکم بر می داریم و سرها را با افتخار بالا می بریم.

1396/6/11 شنبه
ساخت ایران در «سرزمین بازی و دانایی»
.گزارش روز
.گفت و گوی روز