.

از ابتدای سال 95؛

49 میلیون مترمربع از فرش‌های حرم مطهر رضوی تنظیف شد

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی از تنظیف حدود 49 میلیون متر مربع از فرش های حرم مطهر رضوی در سه شیفت متوالی شبانه روزی طی 9 ماه نخست امسال خبر داد.

1395/10/22 چهارشنبه

غلامرضا باغشنی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: طی این مدت، 852 تخته قالی دستباف به مساحت 10 هزار و 433 متر مربع و همچنین 23 هزار و 500 تخته قالی ماشینی به مساحت 165 هزار و 500 متر مربع به قالیشویی شرکت ارسال شده است.
وی ادامه داد: واحد قالیشویی شرکت فرش آستان قدس رضوی، روزانه ظرفیت شست و شوی 600 متر مربع فرش ماشینی و حدود 10 متر مربع فرش دستباف را دارد.
باغشنی با اشاره به اهمیت کیفیت شست و شو در قالیشویی این شرکت گفت: در این واحد، سعی شده از بهترین مواد اولیه و پاک کننده ها و نیز ابزارهای سنتی و صنعتی استفاده شود.
وی ادامه داد: شست و شوی فرش های حرم مطهر رضوی بسته به بازه زمانی و موقعیت مکانی، متفاوت است که به دلایل مختلف از جمله بارندگی ها، افزایش تردد زائران در ایام و مراسم خاص و ...، امکان این که معیار خاصی به لحاظ زمانی برای ارسال فرش ها به قالیشویی قرار داده شود، وجود ندارد.
باغشنی درباره برنامه های این شرکت ویژه واحد قالیشویی، گفت: همزمان با افزایش رواق ها و صحن های حرم مطهر رضوی، نسبت به توسعه قالیشویی اقدام خواهد شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
غبار از صحن و سرایت می‌زدایم
دست‌بافته‌هایی برای بهشت
شرکت فرش آستان قدس رضوی واحد برتر ایمنی و بهداشت حرفه‌ای شد
2500 مترمربع فرش دستباف توسط شرکت فرش آستان قدس رضوی بافته شد
144 هزار مترمربع از صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی مفروش می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
.

.All rights reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.