.

مسئول ستاد خدمت رسانی آستان قدس رضوی در اربعین حسینی:

پیاده‌روی اربعین یک معجزه الهی است

مسئول ستاد خدمت رسانی آستان قدس رضوی در اربعین حسینی گفت: پیاده‌روی اربعین حسینی یک معجزه الهی است و امروز مکتب اهل بیت(ع) در خیمه اربعین رشد می‌یابد.

1396/4/15 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، حسین یکتا درگردهمایی فعالان مردمی اربعین حسینی که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، عنوان کرد: خدا را شاکریم که این محفل در محضر علی بن موسی الرضا(ع) برگزار شد و علاوه بر خادمی این امام همام، مدال خادمی موکبداری هم شامل حال همه ما شده است.
وی به فعالیت‌های ستاد اربعین آستان قدس رضوی در بنیاد کرامت امام رضا(ع) اشاره و تصریح کرد: ما بنا به حکم مقام معظم رهبری در انتصاب تولیت آستان قدس رضوی، دو ماموریت اصلی و عمده اعم از خدمات اجتماعی و پیاده‌روی اربعین را در بنیاد کرامت امام رضا(ع) پیگیری می‌کنیم.
یکتا افزود: بخش خدمات اجتماعی در محورهای تربیت، ازدواج، اطعام رضوی، کارآفرینی و سلامت با موسسات و خیریه ها در حال فعالیت است که عمده  کارها را جبهه فرهنگی و قرارگاه‌ها انجام می‌دهند.
مسئول ستاد خدمت رسانی آستان قدس رضوی در اربعین حسینی با بیان اینکه بسیجیان و جبهه فرهنگی انقلاب، پای کار هستند و تکلیف خودشان را با این پدیده مهم  می‌دانند، ابراز کرد: زمان جنگ جوانان ما در جبهه ها حضور یافتند و با دشمن جنگیدند. امروز اگر بخواهیم راه آنان را ادامه دهیم، باید جهانی بیاندیشیم. برای پیروزی و موفقیت در این راه، باید با هم تعامل و هم اندیشی داشته باشیم و به هم کمک کنیم. شعار بنیاد کرامت، انجام کار به نام عراقی‎ها به کام زائران، با کمک ایرانیان است.
وی با بیان اینکه ما باید نقشه راه صحیحی داشته باشیم، افزود: بنیاد کرامت، عاشقان و ارادتمندان خراسانی را پیدا می‌کند و دلداده ها را به هم وصل می‌کند. ما باید موکب عراقی را با خیران متصل و همراه کنیم. ما به دنبال این هستیم تا موکب داران عراقی را  با  خیران آشنا کنیم. از این رو در حال برگزاری جلسات زیادی در حرم مطهر رضوی هستیم.
حسین یکتا خاطرنشان کرد: ما میتوانیم با تعامل بین دو یا چند ملت در مقابل داعش و دشمنان بایستیم و در خصوص موضوع اربعین نگاه جهانی داشته باشیم و بیشتر توجه کنیم.
وی با اشاره به اینکه ما به دنبال آرم نیستیم، بلکه به دنبال آرمانیم، گفت: تا جایی که از دستمان بر می آید کمک خدماتی می‌کنیم. برای این کار باید تبادل اطلاعات با سایر استان‎ها داشته باشیم. کار بنیاد کرامت، اتصال همکاران در داخل کشور است. باید همکاران داخل کشور را شناسایی کنیم.
مسئول ستاد خدمت رسانی آستان قدس رضوی در اربعین حسینی به راه اندازی سیستم نذر و وقف در موکب ها اشاره و تصریح کرد: در نظر داریم سیستم نذر و وقف آستان قدس رضوی را در ایام اربعین در موکب‌ها راه اندازی کنیم. مردم به نیت امام رضا(ع) با موضوعاتی که مشخص می شود، نذر و وقف می کنند و از این طریق نیاز موکب ها را توسط خیریه ها بر طرف می‌کنیم.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
مهمترین گام در فرهنگ اربعین، تعیین نقشه راه بر مدار قرآن است
پرچمداری و شکوفایی اسلام ناب از ویژگی‌های غدیر و اربعین است
فرهنگ زیارت با پای پیاده باید بین جوانان نهادینه شود
حضور میلیونی زائران اربعین در کربلا بیعتی دوباره با سالار شهیدان است
پیاده‌روی اربعین از بزرگترین مصادیق تعظیم شعائر الهی است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز