.

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی تاکید کرد؛

بهره‌مندی از ظرفیت غدیر، عاشورا و اربعین برای زمینه سازی ظهور

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی گفت: با بهره‌گیری از 3 رویداد غدیر، عاشورا و اربعین، باید زمینه ساز ظهور مهدی موعود(عج) و تحقق وعده الهی را فراهم آوریم.

1396/5/19 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین مهدی شریعتی تبار در نشست خبری تشریح برنامه‌های همایش ملی «از غدیر تا اربعین» که با حضور اصحاب رسانه در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، برگزار شد، اظهار کرد: چندین رخداد مهم پس از بعثت رسول خدا(ص) که عامل اصلی شکل‌گیری حکومت و تمدن اسلامی است، در فرهنگ و تاریخ اسلام وجود دارد که نقشه راه اسلام و قرآن برای مدیریت جهان در محور آموزه‌های اسلامی است.
وی پیام غدیرخم که یکی از این رخدادهای مهم در اسلام است را، شایسته سالاری و واگذاری رهبری و مدیریت جامعه به دست شایسته‌ترین انسان یا همان امام دانست و گفت:پس از این رخداد، واقعه عاشورا دیگر رویدادی بود که درس فداکاری،  قربانی شدن و ایثار برای همان هدف یعنی غدیر بوده و شرایط تحقق آن را فراهم کرده است.
شریعتی تبار بیان کرد: عاشورا در واقع درس فداکاری است و همان هدف غدیر را دنبال کرده است. یعنی امام حسین(علیه السلام) و عاشورا رخ داد تا از انحراف رهبری و مدیریت جلوگیری شود و در واقع از پیام غدیر دفاع  کرده و زمینه تحقق آن را فراهم کند.
وی با تاکید بر اینکه اربعین در فرهنگ اسلامی مورد احترام قرار گرفته است، ادامه داد: اربعین از موضوعات و مباحثی است که در روایات فراوانی مورد تاکید واقع شده است. بر اساس فرمایشات امام حسن عسگری(علیه السلام) یکی از نشانه‌های مومن خواندن زیارت اربعین است که در سیره اولیای دین، اصحاب پیامبر بزرگ اسلام(ص) و علماء هم به آن تاکید شده است.
شریعتی‌تبار گفت: امروزه گرایش به اسلام دردنیا رو به گسترش است و به همان اندازه هم عداوتها، دشمنی‌ها و توطئه‌های نظام سلطه، استکبار جهانی و دست نشانده‌های آنان بر علیه اسلام گسترش یافته که تشکیل جریان‌های تکفیری مانند داعش در راستای همان اسلام هراسی در دنیا است.
 مدیر عامل بنیاد پژوهش‌‌های اسلامی آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه حج یکی از سرمایه‌های اسلام است که متاسفانه در اختیار وهابیون قرار گرفته، گفت: زیارت اربعین که حتی از کشورهای اروپایی هم در آن حضور دارند یک ظرفیت عظیمی است که در اختیار جهان اسلام و تشیع قرار دارد.
مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی اربعین حسینی را استمرار بخش عاشورا عنوان کرد و افزود: هدف از اربعین حسینی تاکید بر عدم غفلت واقعه عاشورا و نیز انتظار فرج است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
لزوم معرفی شخصیت و قیام حضرت ولی عصر(عج)
حرم مطهر رضوی پایگاه جهانی حرکت به سمت ظهور است
ارائه اخبار آينده از شگفتی‌های نهج البلاغه است
تبیین آموزه‌های مهدویت براساس تحولات روز جامعه در نشست «صراط السوی»
وجود امام زمان(عج) برای مؤمنین آرامش بخش است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.