.

برداشت پسته از باغات موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان مرکز دامغان

مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان از برداشت پسته باغ حسن آبادو این موسسه خبر داد.

1396/7/15 شنبه

مهندس رضا حقدادی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: برداشت این محصول از باغ 52 هکتاری حسن آبادو با توجه به ارقام پسته و قرارداد فروش آن، از اواخر شهریور ماه آغاز شده است.
وی ادامه داد: بلافاصله پس از برداشت محصول پسته، آبیاری و تغذیه درختان به منظور تقویت باغ و محصول سال آینده انجام خواهد شد.
حقدادی درباره فعالیت‌های موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان به منظور افزایش باروری درختان پسته و افزایش میزان عملکرد و تولید محصولی با کیفیت، گفت: اصلاح مسیر آبیاری برای تامین نیاز آبی درختان و انجام عملیات تغذیه و کوددهی درختان بر اساس نتایج آزمایش‌های آبی، خاک و برگ، از جمله این موارد به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: علاوه بر این، می‌توان به استفاده از نظرات کارشناسان خبره محلی و دانشگاهی، بهره‌گیری از برنامه‌ای منسجم و تقویم باغی با رعایت نکات مهم تغذیه و بهداشت باغ، انجام تمام عملیات باغی بر اساس روش‌های علمی و همچنین استفاده از تجربیات علمی و عملی، اشاره کرد.
مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان، استفاده از روش‌های نوین تغذیه برای درختان پسته با توجه به تغییر شرایط آب و هوایی را یکی دیگر از اقدامات این موسسه برای افزایش راندمان تولید پسته در این باغات عنوان کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
20 هکتار باغ پسته توسط موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان احداث می‌شود
انجام عملیات باغی در باغات پسته موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان
مدیرعامل جدید موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان مرکز دامغان منصوب شد
آغاز برداشت پسته در ٢٠٠ هكتار باغات پسته سرخس
تولید پسته سالم توسط شرکت کشاورزی رضوی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.