.

تولیت آستان قدس رضوی در مراسم گرامیداشت یوم الله ۹ دی:

فتنه امروز اعتمادسازی نسبت به استکبار است

تولیت آستان قدس رضوی در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی گفت: فتنه امروز ترویج اعتماد سازی نسبت به استکبار و موجه نشان دادن چهره آمریکاست.

1395/10/9 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری صبح امروز هم‌زمان با هفتمین سالگرد حماسۀ ۹ دی در تجمع اقشار مختلف مردم که در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران برگزار شد، با اشاره به فتنه 88، خاطرنشان کرد: مسئله تقلب در انتخابات 88 بهانه ­ای برای نشانه رفتن به اساس نظام مقدس اسلامی، ولایت فقیه و جسارت به مقدسات و ارزش‌های اسلامی بود.
وی علت فتنه‌ها را فراموشی یاد خدا و غلبه هوای نفس معرفی و تصریح کرد: ریشه تمام فتنه‌ها و بدعت گذاری‌ها هوای نفسانی، تکبر، خودخواهی و فراموشی از یاد خداست؛ فتنه گران در انتخابات 88 به دنبال پایمال کردن حق الناس و حقوق ملت بودند که رهبری معظم انقلاب با هوشیاری به صیانت از حقوق مردم و جمهوریت نظام برخاستند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه هیچ کس مخالف مذاکره با دشمنان نیست، گفت: مذاکره با دشمن ایرادی ندارد، اما مذاکره کنندگان باید در دل خشم بسیار نسبت به دشمن داشته‌ باشند؛ فتنه امروز، فتنه ترویج اعتماد نسبت به دشمن، نظام سلطه و و موجه نشان دادن چهره آمریکاست.
وی ادامه داد: فتنه امروز، فتنه تهی کردن کشور از روحیه انقلابی، دشمن ستیزی و سیرت خداخواهی و اعتماد به نفس در مردم است.
 
کلید حل مشکلات اقتصادی
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه مغرب زمین تا کنون گرهی از مشکلات هیچ کشوری نگشوده است، تصریح کرد: کلید حل مشکلات اقتصادی در لوزان و ژنو و نیویورک نیست، بلکه در داخل کشور و در دست جوانان این مرز و بوم و ظرفیت‌های داخلی است.
وی پیروی از کفار و مستکبران را عامل سیر قهقرایی جامعه اسلامی و بازگشت به دوران جاهلیت دانست و با اشاره به آیه «یا ایها الذین آمنو ان تطیعو الذین کفروا یردوکم علی اعقبکم فتنقلبوا خسرین» تصریح کرد: خداوند متعال در این آیه شریفه دلیل سیر قهقرایی جامعه اسلامی را پیروی و اطاعت از کفار معرفی می‌کند؛ جامعه اسلامی اگر مبتلا به اطاعت‌پذیری و پیروری از کفار، مستکبران و انسان‌های ملحد شد و رضای الهی و اطاعت از آموزه‌های نبوی و هادیان ثقل را به حاشیه راند، به گذشته باز خواهد گشت.
وی با اشاره به بیانات رهبری معظم انقلاب درباره جهاد کبیر، ابراز کرد: مبارزه با استکبار و ایستادگی در برابر ظلم، جهاد کبیر بوده و این از اصول دین مبین اسلام، سیره اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) و آرمان‌های انقلاب است.
 
پاد زهر بصیرت، فتنه را نابود کرد
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان نهم دی را روز پایان یافتن زهر فتنه با پاد زهر بصیرت و روز تجدید میثاق با ولایت خواند و با بیان اینکه این روز، روز تجلی قدرت حق و امتداد عاشورا و عاشورایان بود، ابراز کرد: دشمنان از این حضور پر شور مردم در صحنه شگفت‌زده شدند و این حضور نه بخشنامه‌ای و نه دستور العملی بلکه ناشی از احساس مسئولیت مردم بود.
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه همه مردم از اقشار مختلف احساس مسئولیت کرده و حماسه 9 دی را رقم زدند، اظهار کرد: مردم با تولی نسبت به حق و تبری از دشمنان در این عرصه حماسه برانگیز حضور یافتند و از انقلاب و نظام اسلامی دفاع کردند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث تقلب در انتخابات 88 یادآور شد: بحث تقلب برای این کلید زده شد تا در دل مردم و کسانی که 30 سال به نظام و ساز و کار انتخابات و مدیران اعتماد داشتند، تردید ایجاد شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جلسه نمایندگان کاندیداهای مدعی تقلب با رهبر معظم انقلاب، متذکر شد: در آن جلسه که چندین ساعت به طول انجامید، مقام معظم رهبری فرمودند هر مدرکی در رابطه به تقلب در انتخابات دارید ارائه کنید، اما هیچ مدرکی از سوی آن­ها ارائه نشد.
وی تقلب در انتخابات را دروغ و ظلمی بزرگ به مردم نامید و گفت: پس از آن جلسه زمان برای بررسی صندوق‌های رای تمدید و به شورای نگهبان اعلام شد صندوق­ها بازنگری شود که پس بازنگری هم سندی یا مدرکی پیدا نشد.
وی با تاکید بر اینکه حمایت از امام(ره) و انقلاب باید در عمل باشد نه شعار، تصریح کرد: در اتفاقات سال 88 برخی در لوای خط امام(ره) خود را پنهان کردند، در حالی که شاخص خط امام ولایتمداری، وحدت امت، استکبارستیزی و جدا کردن خط‌ها از دشمن است.
وی خدمت رسانی صادقانه به مردم را مهمترین اولویت دولتمردان و مسئولان برای دفاع از حقوق مردم عنوان کرد و گفت: امروز دفاع از حق مردم و حقوق شهروندی، رفع فقر و محرومیت از مردم، اشتغال زایی برای جوانان کشور و دفاع از اقتدار و عزت ملی است.
وی «تقلب» را اسم رمز فتنه معرفی و اضافه کرد: تاکنون سندی برای اثبات این ادعا ارائه نشده است، اما ایجاد شک و تردید در دل‌های پاک ملت ایران، گناه نابخشودنی و ظلمی بزرگ به نظام بود که همواره مبتنی بر آرای مردم حرکت کرده و حافظ و نگهبان انتخاب آنان بوده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تفاوت فتنه سال 88 با دیگر فتنه‌های گذشته گفت:‌ تفاوت این فتنه در آن بود که برای اولین‌بار در تاریخ انقلاب اسلامی دشمن احساس کرد جای پایی در کشور پیدا کرده و یک جریانی که خود در درون انقلاب بوده، علم مخالفت با نظام و انقلاب را برداشته است؛ دشمن تصور کرد نسخه‌‌ای که در بسیاری از کشورها دنبال کرده به عنوان انقلاب مخملی در ایران نیز در حال تحقق است.
تولیت آستان قدس رضوی در پایان با بیان اینکه در 9 دی مردم علیه فتنه‌گران و استکبار یکپارچه خروشیدند، گفت: حماسه ۹ دی پیام روشنی برای دشمنان انقلاب اسلامی داشت و آن اینکه ملت بصیر، دشمن‌شناس و زمان‌شناس ایران اجازه شرارت را به مستکبران نخواهند داد.
 
امروز دفاع از حقوق شهروندی، رفع فقر و محرومیت از مردم است
تولیت آستان قدس رضوی در فراز پایانی سخنان خود گفت: امروز دفاع از حق مردم و حقوق شهروندی، رفع فقر و محرومیت از مردم، اشتغال زایی برای جوانان کشور و دفاع از اقتدار و عزت ملی است.
وی با اشاره به تلاش استکبار و دشمن برای به بند کشیدن انقلابیون و آزادیخواهان جهان اظهار کرد: اگر دشمن بتواند شیخ نمرها، زکزاکی‌ها و یا شیخ عیسی قاسم‌ها را حذف کند، به هیچ عنوان نمی‌تواند حرکت توحیدی ملت‌ها را برای خداشناسی و عدالت خواهی به بند بکشد.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: درماندگی عربستان در برابر مقاومت 20 ماهه مردم یمن و مقاومت مردم  عراق و سوریه در برابر تهاجم استکبار ناشی از بصیرت و مقاومت این ملت‌ها در برابر دشمن است.
تولیت آستان قدس رضوی ابراز کرد: با همین بصیرت و دشمن شناسی بود که دیروز خرمشهر و امروز حلب آزاد شد و فردا انشالله قدس شریف از اشغال دشمن صهیونیستی آزاد خواهد شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
حضور ملت در راهپیمایی 9 دی نشان از حقانیت انقلاب اسلامی است
ریشه «فتنه» تبعیت از هوای نفس و بدعت­ گذاری در دین است
ویژه برنامه «بصیرت امت» برگزار شد
گردانندگان اصلی فتنه جدید خواص بی­ بصیرت هستند
ویژه برنامه گرامیداشت 9دی در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس برگزار شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.