.

حضور گرم خادمان رضوی در میان زلزله‌زدگان کرمانشاهی

حضور گرم خادمان رضوی در میان زلزله‌زدگان کرمانشاهی

تب و تاب زلزله‌ کرمانشاه کمتر شده است، اما زخم مردم عزیزی که نزدیکان خود را از دست داده‌اند، هرگز ترمیم نخواهد شد. زلزله کرمانشاه بار دیگر همبستگی عمیق مردم را به همراه داشت، همبستگی ناشی از همدردی.

زمستان امسال «در پناه کلمات» باشید

انتشارات آستان قدس رضوی «به‌نشر» که بیش از سه دهه از فعالیتش در حوزه کتاب می‌گذرد، زمستان امسال با برنامه‌های «در پناه کلمات» میزبان دوستداران کتاب است.

1396/10/27 چهارشنبه
زمستان امسال «در پناه کلمات» باشید

شبی در محفل نورانی انجمن ادبی بانوان رضوی؛

آهو فقط غزال بیابان نمی‌شود

افتتاحیه انجمن ادبی بانوان رضوی؛ «گوهرشاد» بهانه‌ای شد برای دور همی کوچک و شاعرانه‌ی جمعی از بانوان ادب‌دوست مشهدالرضا(ع) تا آغاز این اتفاق خوشایند را جشن بگیرند. قرار این عاشقی، اتاق 206 ساختمان بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی است.

1396/10/26 سه‌شنبه
آهو فقط غزال بیابان نمی‌شود

همراه با اولین روز افتتاحیه نمایشگاه عکس خانواده شهید در نگارخانه رضوان

چشمت هنوز مانده به در، مادر شهید

اولین روز از نمایشگاه عکاسی مستند با موضوع خانواده شهدا است. چیزی تا آغاز نمایشگاه نمانده و دست‌اندرکاران دلسوز نگارخانه رضوان برای میزبانی از بازدیدکنندگان در تکاپو هستند.

1396/10/24 يكشنبه
چشمت هنوز مانده به در، مادر شهید

گزارشی از تشرف سالمندان و بیماران صعب العلاج مشهدی به حرم مطهر رضوی؛

اجابت دعای فرشتگان زمینی

به چهره معصومانه‌شان که می‌نگری عشق از تلاقی نگاه‌شان با گنبد طلایی موج می‎زند. آرام‌تر از گذشته مقابل پنجره فولاد نشسته‌اند و چشمانشان را دخیل بزرگی حضرت بسته‌اند. حال تمنای دیدار اجابت شده، هوش و قرار برایشان نمانده و اشک شوق و شادی است که از دیدگانشان جاری می‌شود تا راه را برای اجابت دعا باز کند.

1396/10/18 دوشنبه
اجابت دعای فرشتگان زمینی

گزارشی حضور پرشور مردم مشهد در راهپیمایی 14 دیماه؛

این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده

امروز مردم مشهد قطره قطره به دریای مواج و خروشان حامیان ولایت پیوستند و با راهپیمایی علیه آشوبگران بار دیگر با آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی تجدید بیعت کردند. آنها امروز یکپارچه و یک صدا فریاد مرگ بر آمریکا را سر دادند. باز هم مثل همیشه میعادگاه عاشقان ولایت صحنه میدان شهدای مشهد است.

1396/10/15 جمعه
این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده

همراه با دانش‌آموزان میهمان جشنواره فیلم عمار در مجتمع امام خمینی(ره)

تولد عماری دیگر

این بار هم موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی مانند بسیاری از حرکت‌های دینی و انقلابی دیگر، پیش‎قراول است تا برای نخستین سال، یکی از متولیان اکران عمومی فیلم‌های «جشنواره عمار» در مشهد باشد.

1396/10/13 چهارشنبه
تولد عماری دیگر

روزی که جشنواره عمار به مجتمع امام خمینی(ره) آمد

در بعد از ظهری زمستانی، مجتمع امام خمینی(ره) برای اولین بار میزبان «جشنواره مردمی فیلم عمار» شده است. جشنواره‌ای که قرار است از شنبه 9 دی آغاز شده و تا 14 دی ادامه پیدا کند. در ابتدای ورود، سه سرباز که یکی از آن‌ها فانوسی در دستش است و از تونلی به سمت نور در حال گذر هستند، توجه هر رهگذری را به خود جلب می‌کنند.

1396/10/11 دوشنبه
روزی که جشنواره عمار به مجتمع امام خمینی(ره) آمد

نگاهی به شب شعر بصیرت به مناسبت نهم دی ماه

قلم، چون همیشه پابرجاست

هر فردی که خواهان سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران بود و بغض و کینه دشمنان این سرزمین را به دل داشت، در حماسه نه دی، به نوعی انزجار خود را از فتنه و فتنه‌گران اعلام کرد. یکی در قالب شعار، دیگری در قالب عکس و عده‌ای نیز با زبان شعر به پاس‌داشت این روز حماسی رفتند.

1396/10/11 دوشنبه
قلم، چون همیشه پابرجاست

گزارشی از نمایشگاه حماسه 9 دی در دارالقرآن حرم رضوی؛

در پرتوی بصیرت

یاد و خاطره 9 دی در دفتر خاطرات انقلاب ثبت شد. روزی که یادآور بیداری و بصیرت مردم ایران زمین بود. روزی که دشمنان اسلام یک بار دیگر از دست‌اندازی به کشور ناامید شدند و دست قدرت الهی چهره فتنه‌گران را سیاه کرد.

1396/10/10 يكشنبه
در پرتوی بصیرت

نگاهی به نخستین تلاش‌های سوادآموزی در آستان قدس رضوی بر اساس اسناد تاریخی

تشکیل کلاس‌های اکابر؛ نقطه شروع سوادآموزی کشور

سوادآموزی بزرگسالان در ایران اسلامی، پیشینه پر فراز و نشیبی دارد و در این مسیر، تلاش‌های ارزشمندی در طول تاریخ صورت گرفته است. این تلاش‌ها در دوران شکوهمند انقلاب اسلامی با شکل‌گیری نهضت سوادآموزی به فرمان امام خمینی(ره) در دی ماه 1358 سازمان‌یافته‌تر شد و به روند رو به رشد خود در کشور ادامه داد.

1396/10/7 پنجشنبه
تشکیل کلاس‌های اکابر؛ نقطه شروع سوادآموزی کشور
.گزارش روز
.گفت و گوی روز