.

تولیت آستان قدس رضوی در مراسم جهادگران رضوی:

بدعهدی های غرب بیانگر ترس آنها از پیشرفت ملت ایران است

تولیت آستان قدس رضوی در جمع جهادگران رضوی، تنها راه تعامل با مستکبران و ظالمان عالم را ایستادگی و مقاومت خواند.

1395/10/2 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، تولیت آستان قدس رضوی در این همایش که با حضور گسترده دانشجویان بسیجی جهادگر در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، روحیه جهادی، بسیجی، انقلابی و خدمت گزاری خالصانه به خلق را بسیار ارزشمند دانست و گفت: این روحیه می‌تواند کشور را در دهه پیشرفت و عدالت، با وجود همه مشکلات و دسیسه‌های دشمنان به پیشرفت و تعالی برساند.
عضو شورای عالی حوزه‌ علمیه خراسان افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و از آن هنگامی که امام راحل پرچم اسلام خواهی، حق طلبی و عدالت محوری را برافراشتند و مردم دلداده به خدا در اطراف ایشان گرد آمدند، عده‌ای ندای یأس برآورده و گفتند مگر می‌شود با حکومتی تا بن دندان مسلح و مورد حمایت ابر قدرت های جهان مبارزه کرد و آن را از پای در آورد؟ بسیاری ناباورانه به حرکت امام(ره) و یاران‌شان نگاه می‌کردند، اما سرانجام انقلاب اسلامی با همه دشواری‌ها و سختی‌ها به لطف الهی پیروز شد.
وی در ادامه سخنان خود، خودباوری و اعتماد به نفس در کنار خداباوری و اتکاء به حق را درس بزرگ امام خمینی(ره) به همه عنوان کرد و گفت: ملت شریف ایران به ویژه جوانان باید این دو اصل را در تمام شئون زندگی فردی و اجتماعی خود به کار گیرند.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به روند شکل‌گیری، ثبات و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی، عنوان کرد: دهه اول انقلاب دهه تأسیس انقلاب بود و دشمنان در این برهه به دنبال آن بودند که نظام جمهوری اسلامی ایران پا نگیرد؛ بر همین اساس 8 سال جنگ را بر ملت ایران تحمیل کردند، اما ملت ایران سر افرازانه از این دهه بیرون آمد.
وی دهه دوم انقلاب را دهه تثبیت خواند و تصریح کرد: در این دهه، تلاش دشمنان برای ناکارآمد نشان دادن نظام و خدشه به عملیاتی بودن احکام اسلام بود، اما دیدیم که با استقامت مردم نظام تثبیت شد.
وی افزود: در دهه سوم انقلاب، دشمنان سعی می‌کردند انقلاب را متوقف سازند و مانع از رسیدن پیام انقلاب به مردم دنیا شوند، اما پیام انقلاب به جهانیان و مردم آزادی خواه و عدالت طلب جهان رسید و بر همین اساس شاهد بیداری اسلامی در بسیاری از کشورها بودیم.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان دهه چهارم انقلاب اسلامی را دهه پیشرفت و عدالت برشمرد و گفت: در این دهه با اتکای به منابع انسانی به وی‍ژه نیروی جوان و متعهد و استفاده از ظرفیت‌های داخلی می‌توانیم به پیشرفت شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران دست یابیم؛ زیرا توانی که با قدرت اسلام در پرتوی نیروی خداخواهی مردم دلداده به ولایت ایجاد شده است، در حوزه‌های مختلف نظام سازی اسلامی می‌تواند کارساز و راه گشا باشد.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در ادامه به قیاس شرایط ایران و مصر توسط یکی از نخبگان مصری اشاره و عنوان کرد: در مقاله‌ای که توسط یکی از نخبگان مصری تنظیم شده، آمده است: «ما و ایرانی‌ها بیش از سی سال پیش در فضای بین المللی در یک سطح بودیم؛ ایرانی‌ها راه مبارزه و مقاومت در برابر ابر قدرت‌ها، به خصوص آمریکا را انتخاب کردند و ما با قرارداد کمپ دیوید آشتی با اسرائیل و آمریکا را آغاز کردیم. امروز ایران از یک قدرت منطقه‌ای به یک قدرت جهانی تبدیل شده و در تمام علوم استراتژیک‌ جزو برترین‌های جهان است و ما با وجود حمایت آمریکا دغدغه تهیه یک وعده قرص نان برای اکثر مردم‌مان را داریم.»

راهکار برون رفت کشور از مشکلات

تولیت آستان قدس رضوی روحیه بسیجی و انقلابی را راهکار برون رفت کشور از مشکلات معرفی و تصریح کرد: در هر عرصه‌ای که به خداوند متعال اتکال و به داشته‌های داخلی اعتماد کرده‌ایم، شاهد نوآوری، خلاقیت و پیشرفت بوده ایم و هرکجا مسئولی به نسخه موفق جمهوری اسلامی اعتماد نکرده و به نیروی‌های جوان و کارآمد میدان نداده و نگاهش را به دستان غرب دوخته است، نه تنها پیشرفت نکرده‌ایم، که دچار مشکلات بسیاری نیز شده‌ایم.
وی مقاومت و ایستادگی را تنها راهکار برخورد موثر با استکبار و ظالمان عالم دانست و ابراز کرد: تنها راه نجات کشور از مشکلات پیش رو، مقاومت و ایستادگی است. آزادسازی حلب و خرمشهر نتیجه روحیه مقاومت بود و اگر این روحیه ادامه یابد، ان شاءالله آزادسازی قدس را نیز خواهیم دید و ما این اتفاق را بعید نمی‌دانیم.
تولیت آستان قدس رضوی ایران اسلامی را ملجاء و پناهگاه مستضعفان، محرومان و مظلومان جهان خواند و تصریح کرد: امروز ایران اسلامی پرچمدار مبارزه با استکبار و دیکتاتوری در جهان است و با تلاش و خودباوری می‌تواند به قله‌های رفیع علم و فناوری دست یابد و در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در جهان بدرخشد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در بخش دیگری به بد عهدی های آمریکایی ها در برهه های گوناگون تاریخی اشاره و اظهار کرد: پس از بدعهدی‌های غرب، دیگر برای همه روشن شده است که آن ها نمی‌خواهند مردم بزرگ و شریف ایران اسلامی و جوانان این مرز و بوم به قله‌های پیشرفت و اقتدار دست یابند و به روش‌های مختلف در مسیر تعالی ایران سنگ‌اندازی می‌کنند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
اعزام گروه‌های دندانپزشکی به مناطق محروم استان چهارمحال بختیاری
اعزام گروه‌های جهادی به نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان
ارائه بیش از 1500 خدمت پزشکی به محرومان استان خراسان شمالی در ایام نوروز
اعزام گروه‌های پزشکی خادمیاران رضوی به مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان
گروهی از جهادگران رضوی و خدام رضوی به مناطق سیل‎زده تایباد اعزام شدند
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.