.

مسئول بسیج خواهران قرارگاه «طه» شاهرود خبر داد؛

حضور 400 خواهر بسیجی دانشگاه های شاهرود در طرح «جهادگران رضوی»

مسئول بسیج خواهران قرارگاه «طه» شاهرود از حضور 402 خواهر بسیجی دانشجو از دانشگاه های شاهرود در طرح جهادگران رضوی خبر داد.

1395/6/7 يكشنبه

مرضیه بهشتی در گفت وگو با خبرنگار آستان نیوز اظهار کرد: در طرح اردوهای جهادی امسال در بخش خواهران 402 نفر از جهادگران داوطلب دانشگاه های صنعتی، دانشگاه آزاد علوم پزشکی، دانشگاه سراسری، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، علمی کاربردی و علوم قرآنی شاهرود شرکت می کنند.
وی افزود: تیم های خواهران در سه منطقه داخل استان و به خراسان جنوبی که منطقه خارج از استان است عزیمت کردند. مشکل تمامی این روستاها بحث طلاق و اعتیاد بود که جهادگران خواهر سعی کرده اند با برگزاری کارگاه های خانواده پایدار این مشکل مهم را برطرف کنند.
مسئول بسیج خواهران قرارگاه« طه» شاهرود با بیان اینکه گروه های جهادی خواهر در امور فرهنگی و پزشکی فعالیت دارند، گفت: یکی از اقدامات فرهنگی انجام شده در روستاهای منطقه ، برگزاری کلاس های نقاشی کودکان بوده که موضوعات این نقاشی ها تداوم خانواده است.
بهشتی خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی، کلاس های مشاوره‌ای ویژه خواهران برگزار شد که با استقبال بسیار خوبی روبه رو بود و درخواست مردم منطقه این است که برنامه های مشاوره به صورت دائمی برگزار شود.
وی با بیان اینکه سعی در تقویت امور اقتصادی منطقه داریم، تصریح کرد: باتوجه به منویات و تاکیدات معظم له بر بحث اقتصاد مقاومتی، خواهران گروه های جهادی نیز صنایع دستی منطقه را شناسایی کرده و آموزش های لازمه را به بانوان منطقه داده اند که قرار است با همکاری فرمانداری میامی بازار هدفی برای این صنایع دستی ایجاد شده و سود آن برای خود بانوان روستا در نظر گرفته شود.
مسئول بسیج خواهران قرارگاه« طه» شاهرود گفت: یکی دیگر از اقدامات فرهنگی انجام شده در منطقه ، برگزاری جشنواره غذاهای سنتی بوده که هدف از اجرا این برنامه این است که بتوانیم غذاهای بسیار خوبی را که در زندگی قدیم وجود داشته احیاء کنیم.
بهشتی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات انجام شده در حوزه پزشکی، انجام امور طب سنتی و استفاده از گیاهان دارویی همان منطقه بوده که سعی ما بر این است که بتوانیم این محصول را تجاری سازی کنیم.
وی تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات حوزه پزشکی نجام غربالگری قند خون و آزمایشات بیماری های واگیردار بود، همچنین به مردم منطقه آموزش داده شد که خودشان این اقدامات را انجام داده و آن ها را برای دانشگاه علوم پزشکی فرستاده تا مورد تحلیل کامل قرار گیرد.
مسئول بسیج خواهران قرارگاه « طه» شاهرود با اشاره به حضور 38 خواهر در تیم پزشکی، گفت: یکی دیگر از برنامه های انجام شده در زمینه پزشکی آموزش بهداشت فردی و اجتماعی برای کودکان در موضوعات شیوه مسواک زدن، جمع آوری و تفکیک زباله در 6 روستا بوده است.
بهشتی با اشاره به اجرای طرح «جهادگران رضوی» از سوی آستان قدس رضوی بیان کرد: طرح جهادگران رضوی ، طرح خوبی است اما کمبودهایی در اردوهای جهادی وجود دارد که آستان قدس با ظرفیت هایی که دارد به راحتی می تواند آن ها را برطرف کند.
وی تصریح کرد: یکی دیگر از اقداماتی که آستان قدس رضوی می تواند به منظور انگیزش بیشتر افراد برای حضور در اردوهای جهادی انجام دهد، انتخاب جهادگران نمونه سایر استان ها برای تشرف به بارگاه حضرت رضا علیه السلام است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
اعزام گروه‌های دندانپزشکی به مناطق محروم استان چهارمحال بختیاری
اعزام گروه‌های جهادی به نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان
ارائه بیش از 1500 خدمت پزشکی به محرومان استان خراسان شمالی در ایام نوروز
اعزام گروه‌های پزشکی خادمیاران رضوی به مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان
گروهی از جهادگران رضوی و خدام رضوی به مناطق سیل‎زده تایباد اعزام شدند
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.