.

حضور گرم خادمان رضوی در میان زلزله‌زدگان کرمانشاهی

تب و تاب زلزله‌ کرمانشاه کمتر شده است، اما زخم مردم عزیزی که نزدیکان خود را از دست داده‌اند، هرگز ترمیم نخواهد شد. زلزله کرمانشاه بار دیگر همبستگی عمیق مردم را به همراه داشت، همبستگی ناشی از همدردی.

1396/10/27 چهارشنبه
حضور گرم خادمان رضوی در میان زلزله‌زدگان کرمانشاهی

زمستان امسال «در پناه کلمات» باشید

انتشارات آستان قدس رضوی «به‌نشر» که بیش از سه دهه از فعالیتش در حوزه کتاب می‌گذرد، زمستان امسال با برنامه‌های «در پناه کلمات» میزبان دوستداران کتاب است.

1396/10/27 چهارشنبه
زمستان امسال «در پناه کلمات» باشید

شبی در محفل نورانی انجمن ادبی بانوان رضوی؛

آهو فقط غزال بیابان نمی‌شود

افتتاحیه انجمن ادبی بانوان رضوی؛ «گوهرشاد» بهانه‌ای شد برای دور همی کوچک و شاعرانه‌ی جمعی از بانوان ادب‌دوست مشهدالرضا(ع) تا آغاز این اتفاق خوشایند را جشن بگیرند. قرار این عاشقی، اتاق 206 ساختمان بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی است.

1396/10/26 سه‌شنبه
آهو فقط غزال بیابان نمی‌شود

همراه با اولین روز افتتاحیه نمایشگاه عکس خانواده شهید در نگارخانه رضوان

چشمت هنوز مانده به در، مادر شهید

اولین روز از نمایشگاه عکاسی مستند با موضوع خانواده شهدا است. چیزی تا آغاز نمایشگاه نمانده و دست‌اندرکاران دلسوز نگارخانه رضوان برای میزبانی از بازدیدکنندگان در تکاپو هستند.

1396/10/24 يكشنبه
چشمت هنوز مانده به در، مادر شهید

گزارشی از تشرف سالمندان و بیماران صعب العلاج مشهدی به حرم مطهر رضوی؛

اجابت دعای فرشتگان زمینی

به چهره معصومانه‌شان که می‌نگری عشق از تلاقی نگاه‌شان با گنبد طلایی موج می‎زند. آرام‌تر از گذشته مقابل پنجره فولاد نشسته‌اند و چشمانشان را دخیل بزرگی حضرت بسته‌اند. حال تمنای دیدار اجابت شده، هوش و قرار برایشان نمانده و اشک شوق و شادی است که از دیدگانشان جاری می‌شود تا راه را برای اجابت دعا باز کند.

1396/10/18 دوشنبه
اجابت دعای فرشتگان زمینی

گزارشی حضور پرشور مردم مشهد در راهپیمایی 14 دیماه؛

این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده

امروز مردم مشهد قطره قطره به دریای مواج و خروشان حامیان ولایت پیوستند و با راهپیمایی علیه آشوبگران بار دیگر با آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی تجدید بیعت کردند. آنها امروز یکپارچه و یک صدا فریاد مرگ بر آمریکا را سر دادند. باز هم مثل همیشه میعادگاه عاشقان ولایت صحنه میدان شهدای مشهد است.

1396/10/15 جمعه
این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده

همراه با دانش‌آموزان میهمان جشنواره فیلم عمار در مجتمع امام خمینی(ره)

تولد عماری دیگر

این بار هم موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی مانند بسیاری از حرکت‌های دینی و انقلابی دیگر، پیش‎قراول است تا برای نخستین سال، یکی از متولیان اکران عمومی فیلم‌های «جشنواره عمار» در مشهد باشد.

1396/10/13 چهارشنبه
تولد عماری دیگر

روزی که جشنواره عمار به مجتمع امام خمینی(ره) آمد

در بعد از ظهری زمستانی، مجتمع امام خمینی(ره) برای اولین بار میزبان «جشنواره مردمی فیلم عمار» شده است. جشنواره‌ای که قرار است از شنبه 9 دی آغاز شده و تا 14 دی ادامه پیدا کند. در ابتدای ورود، سه سرباز که یکی از آن‌ها فانوسی در دستش است و از تونلی به سمت نور در حال گذر هستند، توجه هر رهگذری را به خود جلب می‌کنند.

1396/10/11 دوشنبه
روزی که جشنواره عمار به مجتمع امام خمینی(ره) آمد

نگاهی به شب شعر بصیرت به مناسبت نهم دی ماه

قلم، چون همیشه پابرجاست

هر فردی که خواهان سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران بود و بغض و کینه دشمنان این سرزمین را به دل داشت، در حماسه نه دی، به نوعی انزجار خود را از فتنه و فتنه‌گران اعلام کرد. یکی در قالب شعار، دیگری در قالب عکس و عده‌ای نیز با زبان شعر به پاس‌داشت این روز حماسی رفتند.

1396/10/11 دوشنبه
قلم، چون همیشه پابرجاست

گزارشی از نمایشگاه حماسه 9 دی در دارالقرآن حرم رضوی؛

در پرتوی بصیرت

یاد و خاطره 9 دی در دفتر خاطرات انقلاب ثبت شد. روزی که یادآور بیداری و بصیرت مردم ایران زمین بود. روزی که دشمنان اسلام یک بار دیگر از دست‌اندازی به کشور ناامید شدند و دست قدرت الهی چهره فتنه‌گران را سیاه کرد.

1396/10/10 يكشنبه
در پرتوی بصیرت

نگاهی به نخستین تلاش‌های سوادآموزی در آستان قدس رضوی بر اساس اسناد تاریخی

تشکیل کلاس‌های اکابر؛ نقطه شروع سوادآموزی کشور

سوادآموزی بزرگسالان در ایران اسلامی، پیشینه پر فراز و نشیبی دارد و در این مسیر، تلاش‌های ارزشمندی در طول تاریخ صورت گرفته است. این تلاش‌ها در دوران شکوهمند انقلاب اسلامی با شکل‌گیری نهضت سوادآموزی به فرمان امام خمینی(ره) در دی ماه 1358 سازمان‌یافته‌تر شد و به روند رو به رشد خود در کشور ادامه داد.

1396/10/7 پنجشنبه
تشکیل کلاس‌های اکابر؛ نقطه شروع سوادآموزی کشور

نگاهی به برنامه همسفر با پروانه‌ها در مجتمع امام خمینی(ره)؛

همراه با بچه‌ها در سرزمین زیبای پروانه‌ها

پرنده خوش خبر مثل همیشه برای بچه‌ها خبری خوب دارد. با بال‌های قشنگ و رنگارنگش بالای سر بچه‌ها پرواز می‌کند و آن‌ها را به گشت و گذار در سرزمین پروانه‌ها برای پیدا کردن یک حدیث هفت کلمه‌ای از امام رضا(ع)، دعوت می‌کند.

1396/10/6 چهارشنبه
همراه با بچه‌ها در سرزمین زیبای پروانه‌ها

پرواز پروانه‌های رنگارنگ در شهربازی معارفی

شهر بازی معارفی با فضای گرم و دلنشینی که دارد در اولین روزهای زمستانی به بوستانی برای پرواز پروانه‌های رنگارنگ تبدیل شد. پروانه‌هایی که هر کدام غباری از غم و اندوه بر روی بال‌های ظریف و رنگارنگشان نشسته. آنها آمده‌اند تا با پرواز در این شهر بازی قشنگ و پرهیجان با غم و غصه خداحافظی کنند.

1396/10/4 دوشنبه
پرواز پروانه‌های رنگارنگ در شهربازی معارفی

گذری بر اهم فعالیت‌های فرهنگی مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی؛

تربیت جسم در سایه معنویت

از ابتدا تأسیس مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی به عنوان یکی از زیر مجموعه آستان قدس رضوی با هدف رشد و تعالی انسان‌ها از مسیر تأمین نشاط و سلامت و نیز پاسخگویی به نیاز حرکتی کارکنان و خانواده‌هایشان به همراه دیگر اقشار جامعه به منظور ارتقا بهره‌وری این سازمان بزرگ دینی به مردم صورت گرفته است.

1396/10/2 شنبه
تربیت جسم در سایه معنویت

استقبال مردم ازطرح تشویقی «پاییزه کتاب» در به نشر»؛

بهارکتاب در روزهای سرد پاییزی

خزانی که مدتهاست به جان بازار کتاب افتاده، دیگر بر کسی پوشیده نیست. گلایه نویسندگان از قهر جامعه با یار مهربان، پیشی گرفتن شبکه‌های مجازی در جذب مخاطب و تبدیل شدن کتاب به یک کالای لوکس، مشکلات و دشواری‌های بازار نشر که امان فعالان این حوزه را بریده؛ در کنار ده‌های دلیل و انگیزه دیگر، رونق را از ویترین کتاب‌فروشی‌ها گرفته است.

1396/9/27 دوشنبه
بهارکتاب در روزهای سرد پاییزی

روزشمار وقایع انقلاب اسلامی در مشهد؛

بیمارستان امام رضا(ع) صحنه رخدادی از جنس مقاومت بود

شور و هیجان جوانی‌اش در انقلاب و ثبت شفاهی صحنه‌هایی از جنایت رژیم پهلوی خلاصه شد؛ دوربینی که سوغات مکه مادرش بوده و همیشه با آن خاطرات خوش میهمانی‌های خانوادگی را ثبت می‌کرد.

1396/9/23 پنجشنبه
بیمارستان امام رضا(ع) صحنه رخدادی از جنس مقاومت بود

اقدامات متنوع پژوهشی موزه‌های آستان قدس رضوی تشریح شد

هم‌زمان با هفته پژوهش، رئیس اداره پژوهش و معرفی آثار معاونت امور موزه‌های آستان قدس رضوی، اقدامات این اداره را در طول هشت ماهه نخست سال 1396 تشریح کرد.

1396/9/22 چهارشنبه
اقدامات متنوع پژوهشی موزه‌های آستان قدس رضوی تشریح شد

تحولی در حوزه پرورش و تربیت فکری نوجوانان

نوجوانی، زمان شکل‎گیری شخصیت آدمی و دورانی است که موفقیت یا عدم موفقیت ما را در ادامه مسیر رقم می‎زند.

1396/9/15 چهارشنبه
تحولی در حوزه پرورش و تربیت فکری نوجوانان

میهمانان خاص

براي نوشتن از برخي ضيافت‌ها بايد كمك خواست، بايد كمك خواست از كسي كه صاحب ضيافت است، اينجا در جوار بارگاه ملكوتي امام رئوفمان ضيافتي برپاست؛ ضيافتي كه شايد ميهمانش تك تك توسط صاحب خانه دعوت شده‌اند.

1396/9/11 شنبه
میهمانان خاص

گوشه‌هایی از نمایشگاه خوش‌نویسی «رستاخیز عشق»

جلوتی در خلوت قلم

مستطیل تابلوها جذبه‌ای داشت که هر بیننده ناخودآگاه مقابلش میخکوب می‌شد و هنوز سیراب هنر خطوط یک تابلو نشده بود که جاذبه اثر بعدی تمام وجود را به سمت خود می‌کشاند.

1396/9/10 جمعه
جلوتی در خلوت قلم
12345678910...>>>
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.