.

در حال و هوای آیین مردمی شام غریبان امام رضا(ع)؛

شب شام غریبان را سحر نیست

شب شام غریبان را سحر نیست

صدها شمع فروزان با شعله‌هایی لرزان و نیمه جان در داغ غریب الغربا می‌سوزند. اشک شمع‌ها در شام غریبان امام غریب همچون آب دیده عاشقان کوی رضا(ع) بر گونه‌هایشان جاری شده است.

گزارشی از استقبال زائران حرم مطهر رضوی از نمایشگاه غروب خورشید؛

روایت غروب خورشید

آهوان زیبا گرد حجره کوچک حلقه زده‌اند. گویا صدای ناله‌های امام به گوش می‌رسد که نگاه آهوان را هراسان کرده است. از میان مشبک‌های پنجره داخل حجره در بسته و تاریک نمایان است. فرش های حجره کنار زده شده است.

1396/8/30 سه شنبه
روایت غروب خورشید

گزارشی از کتابخانه‌های موقوفه یزد و کرمان

وقفیاتی از جنس فرهنگ

کتاب، محصول تجربه‌های بشری و خلاقیت‌های ذهنی و آموخته‌های دراز مدت انسان است و سهم به سزایی در انتقال دانش‌ها، حفظ و انتقال آن به آیندگان دارد.

1396/8/28 يكشنبه
وقفیاتی از جنس فرهنگ

نقلی از نخستین پرده‎خوانی ویژه بانوان در حرم مطهر رضوی؛

نقشه راه عاشقی

نقل می‌کند، حدیث ازلی و ابدی عشق فرزندان ابوالبشر به اهل بیتی معصوم و مطهر را. نقل امام و دلداده است؛ بازخوانی هزار ساله هجرت یک پیشوا.

1396/8/28 يكشنبه
نقشه راه عاشقی

حال و هوای مشهد الرضا(ع) در آخرین روزهای ماه صفر؛

در سوگ هشتمین خورشید

صدای سنج و دمام از هر طرف به گوش می‌رسد. دسته‌های عزاداری از خیابان‌های ماتم زده شهر در حال عزاداری هستند. همه شهر رنگ عزا به خود گرفته است.

1396/8/27 شنبه
در سوگ هشتمین خورشید

گستردگی خدمات خادمان رضوی ویژه زائران پیاده در جاده‎های منتهی به مشهد

همه ساله خیل عظیم زائران و مشتاقان زیارت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در ایام شهادت این حضرت پای پیاده قصد زیارت بارگاه نورانی این امام بزرگوار می‎کنند، از این رو خادمان بارگاه منور رضوی در طول مسیر به استقبال آنان می‏روند و با پذیرایی از آنان در این مسیر به زائران پیاده حضرت رضا(ع) خدمت‌‏رسانی می‏‌کنند.

1396/8/26 جمعه
گستردگی خدمات خادمان رضوی ویژه زائران پیاده در جاده‎های منتهی به مشهد

همگام با کودکان عزادار در همایش دختران فاطمی؛

کودکان به سوگ نشسته

بچه‌ها شال عزا به گردن دارند و همراه با نوحه سرایی مداح نوجوان به سینه می‌زنند. اینجا محفلی از غم و اندوه به مناسبت روزهای حزن انگیز دهه پایانی صفر برپاست. محفلی که حضور کودکان و نونهالان قرآنی مهدالرضا(ع) زینت بخش آن است.

1396/8/26 جمعه
   کودکان به سوگ نشسته

تقریب مذاهب در آستان حضرت شمس الشموس(ع)

در روزهای پایانی ماه صفر راهپیمایی بیش از هزار و 600 زائر اهل سنت اعم از مدرسین حوزه اهل تسنن، ائمه جماعت و قاریان قرآن و فعالان فرهنگی در مشهد که در قالب کاروان به سمت حرم راهپیمایی کردند، جلوه‌ای از ارادت پیروان این مذهب به خاندان اهل بیت(س) را به نمایش گذاشتند و ثابت کردند عشق و دلداگی به خوبان، مذهب نمی‌شناسد، فرقی نمی‌کند باید اهل دل باشی.

1396/8/26 جمعه
تقریب مذاهب در آستان حضرت شمس الشموس(ع)

در حاشیه رونمایی از پرده نقاشی قهوه‌خانه‌ای با موضوع زندگانی امام رضا(ع)

یک پرده؛ هشت روایت عاشقانه

هشت صحنه از زندگی امام رضا(ع) بر روی پرده‌ای نقاشی شده که هنرمندش محمدرضا حمیدی است. پرده‌ی «روایت عشق» در غروب روز زیارتی حضرت، چهارشنبه 24 آبان ماه،‌ در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی رونمایی شد.

1396/8/25 پنجشنبه
یک پرده؛ هشت روایت عاشقانه

قدم به قدم بر فراز و فرود قلم، در نمایشگاه «طره دوست»

حکایت سواد و بیاض

باید تهی بود مانند نی،‌ تا معبری از عرش بر فرش باز کرد. اینجا نی، رسالتش وصل کردن است. حرفی از جدایی نیست. نی نوای قرآن سری را که سر خدا بود و بر فراز نی رفت، سیاه مشق می‌کند.

1396/8/23 سه شنبه
حکایت سواد و بیاض

نگاهی به ارائه خدمات مطالعاتی سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در کشور

تلألوی نور دانایی در دور و نزدیک

آثار و برکات معنوی صحن و سرای رضوی در گوشه و کنار ایران اسلامی نمایان است. حتی گاهی این پرتوهای درخشان مرزها را هم در نوردیده و شیفتگان اهل بیت(ع) را با خدمات این آستان نورانی آشنا کرده است.

1396/8/22 دوشنبه
تلألوی نور دانایی در دور و نزدیک
.گزارش روز
.گفت و گوی روز