.

استاد حوزه علمیه:

آموزش خانواده موجب کاهش آسیب‌های فضای مجازی برای نوجوانان می­ شود

در جلسه آموزشی که ویژه اولیا دانش آموزان مدارس امام رضا(ع) برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر حیدری کاشانی بر تاثیر آموزش خانواده ها در کاهش آسیب های فضای مجازی برای نوجوانان تاکید کرد.

1395/10/19 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، در این مراسم که در پژوهشسرای امام رضا(ع) برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر حیدری کاشانی؛ استاد حوزه علمیه و دانشگاه به تبیین امنیت و سلامت فضای مجازی پرداخت و عنوان کرد: شرایط زندگی کنونی به گونه‌ای است که بیشتر افراد در فضای مجازی زندگی می کنند و از یاد خدا غافل شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه افزایش استفاده از اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی دوری اعضای خانواده از یکدیگر را سبب شده است، گفت: این موضوع آسیب‌های زیادی را در خانواده‌ها به وجود آورده که موجب سست شدن بنیاد خانواده و کمرنگ شدن صمیمیت میان اعضای خانواده شده است.
این استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه فضای مجازی باید مدیریت شود، تصریح کرد: افزایش سطح آگاهی والدین از فضای مجازی می تواند در کاهش آسیب فرزندان موثر باشد و آن­ها را از انحرافات فضای مجازی مصون ‎دارد.
حیدری کاشانی افزود: در حال حاضر دشمنان و استکبار، با اهداف مختلفی از این فضا بهره‌برداری می‌کنند و با مقاصد شیطانی به دنبال ارائه و ترویج باورها و رفتارهای انحرافی هستند.
وی با بیان اینکه غفلت و جهالت مهم ترین راه ورود شیطان به قلب انسان است، گفت: همین امر موجب شده تا  شیطان در خانه و خانواده حاکم شده و موجب بروز مشکلات خانوادگی و اجتماعی فراوانی شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
ضرورت ترویج و اشاعه فرهنگ نماز از طریق فضای مجازی برای نسل جوان
امنیت و آرامش در فضای مجازی حق همه مردم است
فضای مجازی فرصت خوبی برای ترویج معارف قرآنی است
بررسی مدیریت فضای مجازی برمبنای آیات و روایات
دوره ضمن‎خدمت سواد رسانه‎ای ویژه معلمان مدارس امام رضا(ع) برگزار می‎شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.