.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تاکید کرد؛

اجرای برنامه‌های متنوع برای تشرف زیارت اولی‌ها

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: سالانه، بیش از هزاران زائر در قالب طرح زیارت اولی به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند که برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی برای آنان اجرا می‌شود.

1395/10/13 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، جلسه شورای مدیران فرهنگی آستان قدس رضوی با حضور از جمعی از مدیران موسسات فرهنگی با موضوع بررسی زمینه‌های تعامل و هم افزایی مؤسسات فرهنگی با مؤسسه خدمات مشاوره‌ای، جوانان و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی، ارائه گزارش خدمات فرهنگی به زیارت اولی‌ها، بررسی نقش هر یک از مؤسسات در ترویج فرهنگ زیارت و خدمت به زائران برگزار شد.
 حجت الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد، در خصوص برنامه‌های موسسات فرهنگی در حوزه زیارت و ترویج آن، با ذکر روایتی از حضرت رضا(ع) مبنی بر اینکه «دوست هر کس عقل او و دشمنش جهل اوست»، گفت: عقلانیت، یکی از برترین ویژگی‌های تشیع است.
وی عنوان کرد: براساس این روایت، لازم است، تمامی مدیران با تکیه بر عقل و دانش در کارهای مدیریتی حضور داشته باشد، در کارهای اداری به اصول بپردازند و از ورود به حواشی بپرهیزند.
گنابادی نژاد با بیان اینکه مدیران فرهنگی آستان قدس رضوی باید مدیریت جهادی را سرلوحه کار خود قرار دهند، افزود: بنابر نظر تولیت آستان قدس رضوی مشکل اصلی کشور ما روش مدیریت است که با روش جهادی می‌توان به ساماندهی بیشتر امور و برنامه‌ها در دستگاه‌های فرهنگی پرداخت و به رشد بیشتری دست یافت.
وی ضمن ارزیابی برنامه‌های موسسه خدمات مشاروه‌ای، جوانان و پژوهش‌های اجتماعی در خصوص ارائه خدمات فرهنگی به زیارت اولی‌ها، خواستار تعامل بیشتر این موسسه با تشکل‌های جوان، رصد تشکل‌های فعال در میان نوجوانان و جوانان و ارائه آموزش‌های مناسب برای تشکل‌ها شد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، استقبال و بدرقه خاطره انگیز، آموزش احکام، قرائت ادعیه، برگزاری مراسم‌های مختلف در تشرفات گروه‌های زیارت اولی به حرم مطهر رضوی، مستند سازی سفر برای آستان قدس رضوی و زائر،  گنجاندن برنامه‌های فرهنگی و برنامه‌هایی متناسب با موضوع جریان انقلاب اسلامی و شهادت را از جمله اموری عنوان کرد که باید در  برنامه‌های تشرف زیارت اولی‌ها مورد توجه قرار گیرد.
گنابادی نژاد با اشاره به اهمیت و نقش آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) در اجرای ویژه برنامه‌های زیارت اولی‌ها در شهرهای طبس، کاشمر و مجتمع‌های میان راهی گفت: باید سعی شود از این ظرفیت بالقوه با همکاری معاونت امداد مستضعفان و موسسه خدمات مشاوره‌ای، جوانان و پژوهش‌های  اجتماعی  آستان قدس رضوی در توسعه و ترویج فرهنگ زیارت استفاده شود.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تشرف 2100 زائر زیارت اولی استان البرز به حرم مطهر رضوی
اعزام 100 کاروان زیارت اولی استان کرمانشاه به حرم مطهر رضوی
تشرف زائران اهل سنت استان آذربایجان غربی به حرم رضوی
تشرف بیش از3500 زائر محروم سیستانی به حرم رضوی
زائران زیارت اولی اهل سنت استان گلستان به حرم مطهر رضوی مشرف شدند
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.