.

ویژه برنامه روز رحلت حضرت معصومه(س) در حرم مطهر رضوی برگزار شد

ویژه برنامه روز رحلت حضرت فاطمه معصومه(س) در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

1395/10/20 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین جعفر اسلامی­ فر در این ویژه برنامه که با حضور خیل عظیم زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، به ویژگی‌ها و شخصیت این بانوی بزرگوار پرداخت.
وی ابراز کرد: حضرت معصومه(س) اگرچه از امامزادگان به حساب می آید، اما از نظر تقوا، پاکی، علم و کمالات آنقدر در درجات عالی قرار دارد که ائمه هدی(ع) در ارزش زیارت ایشان روایات متعددی را بیان کرده اند.
وی تصریح کرد: زیارتنامه ها تنها صرف سلام دادن به امامزادگان نیست، در قالب این زیارتنامه به مقام و شخصیت والای آن ها اشاره می شود.
اسلامی فر، القابی همچون عالمه، کریمه و شفیعه را از برجسته ترین لقب های حضرت فاطمه معصومه(س) دانست و گفت: این بانوی گرامی، تربیت شده خانه اهل بیت(ع) بوده و فداکاری ایشان برای رسیدن به برادر، انسان را به یاد شخصیت و فداکاری حضرت زینب کبری(س) می اندازد.
وی با اشاره به اینکه 5 امام معصوم احادیث زیادی در شان و مقام حضرت معصومه(س) بیان کرده اند، افزود: حضرت رضا(ع) می فرمایند «هرکس خواهرم را در قم زیارت کند، گویا مرا زیارت کرده است».
اسلامی فر ادامه داد: امام جعفر صادق(ع) قبل از تولد امام موسی الکاظم(ع) درباره شخصیت این بانوی بزرگوار فرمودند «روزی فرزندی از فرزندان من به نام فاطمه(س) در شهر قم دفن خواهد شد، هر کس او را زیارت کند بهشت بر او واجب می شود».
وی اظهار کرد: حضرت فاطمه معصومه(س) از دوران کودکی تحت سرپرستی امام رضا(ع) قرار داشتند و در زمان حیات خود بارها پاسخگوی سوالات اعتقادی، علمی، فرهنگی و معرفتی مردم بودند.
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه حضرت معصومه(س) شفیع روز قیامت اند، ابراز کرد: در زیارتنامه ایشان می خوانیم «اَللّْهُمّ انِى اَسْئَلُکَ أَنْ تَخْتِمَ لى بِالسَّعادَة» خداوندا من از تو مى خواهم به واسطه این بانوی بزرگوار عاقبت امر مرا به سعادت ختم کنى.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.