.

حمیدرضا حسنی؛ مربی تیم ملی کیوکوشین ماتسوشیما در گفت‌وگو با آستان‌نیوز تاکید کرد:

مدال‌آوری در مسابقات جهانی با یاری امام رضا(ع)

مسابقات جهانی ژاپن هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود. هفتمین دوره این مسابقات سال 2016 با افتخار آفرینی چهار ورزشکار ایرانی به کار خود پایان داد. سه کارته‌کا مشهدی با مدد از حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) رتبه‌های اول، دوم و هشتم این دوره از مسابقات را به دست آوردند.

1395/10/22 چهارشنبه

حمیدرضا حسنی؛ مسئول سبک کیوکوشین ماتسوشیما شمال شرق کشور و مربی تیم ملی کیوکوشین ماتسوشیما است که طی 12 سال مربی‌گری شاگردان بسیاری را تربیت کرده که بیشتر آن­ها مدال‌های مختلف را برای کشور کسب کرده‌اند. با این مربی جوان و باتجربه به گفت‌وگو نشستیم تا سخنان او را در مورد مسابقات جهانی ژاپن و افتخار آفرینی شاگردانش بشنویم که در ادامه می‌خوانید.
 
در ابتدا کمی از خودتان و شروع فعالیت‌تان در ورزش کاراته برایمان بگویید.
من سال 53 در مشهد به دنیا آمدم. به علت نزدیکی محل کارم به باشگاه، از سال 66 وارد رشته ورزشی کاراته شدم و این ورزش رزمی را زیر نظر استاد محمد روشنایی، بنیاگذار سبک کیوکوشین در استان خراسان آغاز کردم و سال 75 نیز پا به عرصه قهرمانی گذاشتم و تا سال 87 دو بار نایب قهرمان استان شدم.
 
در این مدت چه مقام هایی را کسب کرده اید؟
چهارده دوره قهرمان و دو دوره نایب قهرمان استان بودم و چهار دوره نیز قهرمانی کشور دارم. در مسابقات بین‌الملی لبنان اول شدم. در گرجستان در کاپ اروپا مقام سوم را کسب کردم و در مسابقات خاورمیانه دو دوره سوم شدم.
 
از چه سالی وارد عرصه مربی‌گری رشته کاراته شدید؟
از سال 83 وارد دنیای مربی‌گری شدم و چهل شاگرد مدال‌آور داشتم.
 
شاگردانی که تربیت کرده­اید، در چه عرصه ­هایی به موفقیت رسیده­اند.
شاگردان من پرچم ایران را در مسابقات جهانی اروپا و آسیا بالا بردند و در حال حاضر اولین تیمی هستیم که در پنج سال در سوپر لیگ کاراته آزاد کشور شرکت کرده و یک دوره سوم شدیم و دوره بعد دوم و در حال حاضر در دوره ششم، نایب قهرمان لیگ برتر هستیم. در مسابقات سبک‌های آزاد کشور نیز دو ملی‌پوش از باشگاه ما هستند.
 
چندمین دوره‌ای است که از نمایندگان کشور ما به مسابقات سراسری ژاپن اعزام می‌شوند؟
هفتمین مسابقات سراسری ژاپن بود.
 
سطح مسابقات چطور بود؟
تیم ملی ایران 6 نفر بود که سه نفر از مشهد، یک نفر از مازندران و یک نفر نیز از تهران در آن حضور داشتند که چهار مقام را ایران کسب کرد. اگر بچه‌های ایران حمایت همه جانبه بشوند، نتایج خوبی می‌گیریم و ورزشکاران ما بیشتر در سطح جهانی خواهند درخشید.
 
ظرفیت کاراته خراسان را چگونه می بینید.
خراسان ظرفیت خیلی خوبی دارد، اگر امکانات لازم تامین شود، به راحتی می‌توانیم قهرمانان بیشتری را تربیت کنیم.
 
چه شرایطی باید وجود داشته باشد که ورزشکاران ما بتوانند در سطح جهانی و المپیک مدال‌آوری کنند؟
نیاز است تا ورزشکاران ما از لحاظ مالی حمایت شوند. در مسابقات متأسفانه هیچ حمایت مالی از طرف مسئولان از تیم ما نشده است. تنها حمایتی که از ما صورت گرفته، از سوی حسین صاحبی؛ مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی طوس سیر رضوان بوده است.
 
حمایت مسئولان آستان قدس رضوی چگونه بوده است؟
از حمایت حسین یوسفی؛ مدیرعامل موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی و عباس‌علی میرسیستانی، معاون ورزشی موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی بسیار سپاسگزارم که قبل اعزام به مسابقات سراسری ژاپن فضای آموزش همه جانبه در اختیار ما گذاشتند.
 
 از امکانات موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی برای ورزشکاران کاراته بگویید؟
از سال 85 تاکنون مربی تربت بدنی آستان قدس رضوی هستم. این مجموعه ورزشی در سطح بسیار عالی است و بهترین امکانات را در اختیار ورزشکاران قرار داده است. تمامی مربی‌های خوب استان در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند.

تهیه و تنظیم: آزیتا ذکاء
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.