.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی تاکید کرد؛

توجه ویژه برای تحقق عدالت آموزشی در مناطق محروم

مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی از تلاش و توجه این نهاد آموزشی برای رفع نیازها و تنگناهای آموزشی و تحقق عدالت آموزشی در مناطق محروم خبر داد.

1395/10/22 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، محمد تقی فخریان تصریح کرد: یکی از شاخصه های توسعه در هر کشوری، رشد و پیشرفت فرهنگی در جامعه به ویژه قشر جوان و نوجوان و توجه به توسعه در این حوزه است.
وی با بیان اینکه بنیاد فرهنگی رضوی اولویت کاری خود را رفع تنگناها و ارائه خدمات فرهنگی به مناطق کم برخوردار قرار داده است، گفت: این مرکز با هدف گسترش امکانات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و همچنین تحقق عدالت فرهنگی در بین اقشار کم برخوردار، برنامه های اجرایی و عملی مختلفی را در دستور کار قرار داده است.
فخریان افزود: به همین منظور با احداث 8 آموزشگاه با امکانات مجهز در مناطق محروم مانند خواجه ربیع، شهرک شهید رجایی و چناران تلاش شده است تا هیچ دانش آموزی به دلیل کمبود امکانات و نیازهای تحصیلی از آموزش باز نماند.
مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی با اشاره به اینکه این مدارس به صورت رایگان آموزش­های رسمی خود را به دانش آموزان مناطق محروم ارائه می دهند، ادامه داد: بنیاد فرهنگی رضوی در ادامه اقدامات خود به دانش‌آموزان مناطق غیر برخوردار خدمات رفاهی نیز ارائه می دهد، به گونه ای که 25 درصد دانش‌آموزان مدارس امام رضا(ع) می توانند از خدمات رفاهی و صندوق امداد آستان قدس رضوی بهره‌مند ‌شوند.
وی اضافه کرد: همچنین تمامی مدارس این مناطق از امکانات پیشرفته‌ای نظیر هوشمند سازی کلاس‌ها، فضای تربیتی مناسب، کتابخانه، تجهیزات آزمایشگاهی و امکانات پژوهشی برخوردار هستند و وجود استاندارهای لازم آموزشی و پژوهشی در فضاهای آموزشی مدارس امام رضا(ع) موجب شده تا این مدارس به عنوان الگوی بر‌تر مدارس ایرانی اسلامی در سطح کشور معرفی شوند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
برگزاری عزاداری بزرگ دانش آموزی «خدام الجواد» در حرم مطهر رضوی
همکاری بین تشکل‌های دانش‌آموزی باعث رشد و پیشرفت مجموعه‌ها می‌شود
برگزاری مسابقه کتابخوانی مجازی «انسان 250 ساله»
تفاهم‌نامه همکاری بنیاد فرهنگی رضوی با ستاد اقامه نماز امضا شد
خادمان علمی عالم آل محمد(ع)
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.