.

از ابتدای سال 95؛

49 میلیون مترمربع از فرش‌های حرم مطهر رضوی تنظیف شد

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی از تنظیف حدود 49 میلیون متر مربع از فرش های حرم مطهر رضوی در سه شیفت متوالی شبانه روزی طی 9 ماه نخست امسال خبر داد.

1395/10/22 چهارشنبه

غلامرضا باغشنی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: طی این مدت، 852 تخته قالی دستباف به مساحت 10 هزار و 433 متر مربع و همچنین 23 هزار و 500 تخته قالی ماشینی به مساحت 165 هزار و 500 متر مربع به قالیشویی شرکت ارسال شده است.
وی ادامه داد: واحد قالیشویی شرکت فرش آستان قدس رضوی، روزانه ظرفیت شست و شوی 600 متر مربع فرش ماشینی و حدود 10 متر مربع فرش دستباف را دارد.
باغشنی با اشاره به اهمیت کیفیت شست و شو در قالیشویی این شرکت گفت: در این واحد، سعی شده از بهترین مواد اولیه و پاک کننده ها و نیز ابزارهای سنتی و صنعتی استفاده شود.
وی ادامه داد: شست و شوی فرش های حرم مطهر رضوی بسته به بازه زمانی و موقعیت مکانی، متفاوت است که به دلایل مختلف از جمله بارندگی ها، افزایش تردد زائران در ایام و مراسم خاص و ...، امکان این که معیار خاصی به لحاظ زمانی برای ارسال فرش ها به قالیشویی قرار داده شود، وجود ندارد.
باغشنی درباره برنامه های این شرکت ویژه واحد قالیشویی، گفت: همزمان با افزایش رواق ها و صحن های حرم مطهر رضوی، نسبت به توسعه قالیشویی اقدام خواهد شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
حمایت شرکت فرش آستان قدس رضوی از توسعه کارآفرینی
غبارروبي روزانه 180 هزار مترمربع از فرش‌هاي حرم مطهر رضوي
احداث رنگرزخانه مکانیزه را در دستور کار داریم
غبار از صحن و سرایت می‌زدایم
دست‌بافته‌هایی برای بهشت
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.