.

با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی؛

سایت جایزه جهانی گوهرشاد رونمایی شد

با حضور «سید مرتضی بختیاری»، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی؛ و نیز «راجا ناصر عباس جعفری»، دبیر کل مجلس وحدت مسلمین پاکستان؛ سایت رسمی جایزه جهانی گوهرشاد به آدرس «goharshad.aqr.ir» رونمایی شد.

1395/11/22 جمعه

به گزارش آستان نیوز؛ دبیر همایش جایزه جهانی گوهرشاد در همایش«نسیم وحدت» اظهار کرد: یکی از جمله برکات آستان قدس رضوی این است که در حوزه علوم فرهنگی و نشر معارف قرآن و اهل بیت(ع) فعالیت‌هایی را در دستور کار قرار داده که نمونه‌ای از آن را می‌توان تجلیل از بانوان فرهیخته و نیکوکار در قالب جایزه جهانی گوهر شاد به شمار آورد.
دکتر علی سروری مجد با اشاره به برگزاری نخستین دوره این جایزه در دهه کرامت گفت: سال گذشته همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و امام هشتم شیعیان به همت تولیت آستان قدس رضوی، نخستین همایش جایزه جهانی گوهرشاد برگزار شده که در آن 8 بانوی فرهیخته و نیکوکار معرفی شده‌اند.
وی بیان کرد: هدف از این جایزه ترویج فرهنگ نیکوکاری در میان بانوان جهان اسلام و جهان تشیع و نیز ادیان توحیدی است و نیز مسجد گوهرشاد نمادی از یک بانوی فرزانه و نیکوکار به نام گوهرشادآغا همسر شاهرخ تیموری است که خود را به عنوان خادم امام رضا(ع) در امر وقف و نیکوکاری با دارابودن موقوفات بسیاری در ایران و هرات معرفی کرده است.
وی ادامه داد: در این جایزه 8 محور اساسی در حوزه فرهیختگی و نیکوکاری تعریف شده که ایثار و شهادت، مقاومت و بیداری اسلامی، عمران، امور پزشکی، خدمات آموزشی، فعالیت‌های پژوهشی و علمی، امور فرهنگی و هنری و نیز موضوع وقف نمونه‌ای از جمله‌ی موارد آن است.
وی با اشاره به رونمایی از سایت جایزه جهانی گوهرشاد، عنوان کرد: بخش مهمی از این سایت به معرفی بانوان و فرهیختگانی پرداخته و در بخش دیگری نیز فراخوان و اعلام داوطلبان این جایزه صورت می‌پذیرد.
وی فراهم‌سازی روند گزینش برای دوره دوم این همایش در سال آتی و نیز آشنایی بسیاری از بانوان فعال، نیکوکار برای همکاری در زمینه وقف و ... را با رونمایی از این سایت میسر دانست و افزود: رونمایی از سایت جایزه جهانی گوهرشاد موجب شده بانک اطلاعاتی مناسبی را فراهم سازیم تا برای دوره دوم اطلاعات مفیدی را به همراه داشته و نیز برای نسل کنونی و آینده الگوسازی‌های مفیدی در ایران و جهان صورت پذیرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.