.

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با مدیران استانی خبرگزاری تسنیم:

رسانه‌های انقلابی با آگاهی‎بخشی، مصون‎ساز جامعه در برابر جنگ‎ نرم دشمن هستند

تولیت آستان قدس رضوی گفت: رسانه‌های جبهه فرهنگی انقلاب با آگاهی‎بخشی صحیح خود، می‌توانند مصون‎ساز جامعه در برابر جنگ نرم دشمن باشند.

1395/11/27 چهارشنبه

 به گزارش آستان نیوز، عضو مجلس خبرگان رهبری چهارشنبه 27 بهمن ماه در دیدار با جمعی از مسئولان دفاتر استانی خبرگزاری تسنیم که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه استکبار به دنبال اشاعه جاهلیت و به استعمار کشیدن ملت‌هاست، خاطرنشان کرد: خبرگزاری‌ها و رسانه‌های انقلابی با آگاهی‎بخشی صحیح می‌توانند قدرت تحلیل جامعه را افزایش دهند و توطئه‌های استکبار را خنثی و در راستای مصون‎سازی جامعه حرکت کنند.
وی یکی از وظایف خطیر رسانه‌های جبهه انقلاب اسلامی را روشنگری حقایق در برابر دروغ پراکنی‌های امپراتوری رسانه‌ای استکبار خواند و اضافه کرد: امروز در منطقه خاورمیانه بیش از 7 هزار کانال ماهواره‌ای و صدها شبکه فارسی‎زبان به طور شبانه‎روزی به دنبال فرا‎فکنی، شبهه‎افکنی، پنهان کردن حقایق، باطل نشان دادن حق و حق نشان دادن باطل هستند و در چنین جنگ نابرابری رسانه‌های انقلاب کار دشواری را پیش روی دارند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: امپراتوری رسانه‌ای استکبار با فرا‎فکنی و دروغ‎پراکنی تلاش دارد افکار عمومی را از حقایق منحرف کند و این روشنگری، گفتمان‎سازی، شبهه‎زدایی و امید‎آفرینی در برابر این هجوم ناجوانمردانه برعهده رسانه‌های انقلابی است.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه اعتماد عمومی مردم پشتوانه انقلاب اسلامی بوده و رسانه‌ها باید نسبت به پاسداشت آن حساس باشند، عنوان کرد: رسانه‌های انقلاب اسلامی با جبهه‌ای مواجه هستند که با داعیه اطلاع‌رسانی و آگاهی‎بخشی به دنبال ایجاد جهل علمی و عملی در میان ملت‌ها است، در برابر چنین جریانی باید با شفاف‎سازی حقایق، بصیرت‎افزایی و صداقت در بیان اخبار، جامعه را در برابر توطئه‌ها مصون کرد.
وی تبیین و ترویج گفتمان انقلاب را یکی دیگر از وظایف رسانه‌های انقلابی معرفی و بیان کرد: ابزارهای نوین و فضاهای مجازی گرچه دست ساخته غرب بوده، اما بستری مناسب برای آگاهی‎بخشی و روشنگری جوامع است که باید از آن به شکلی مطلوب بهره برد.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امتیاز و برتری رسانه‌های انقلابی نسبت به امپراطوری رسانه‌ای استکبار، فطرت حقیقت‎جو و خداخواه انسان‌هاست؛ پیام‌ انقلاب اسلامی مطابق با فطرت بشریت بوده و این رمز ماندگاری انقلاب است.
وی با تاکید بر اهمیت زمان و موقعیت‎شناسی، عنوان کرد: توابین با قیام خود در سال 61 هجری کار بزرگ و ارزشمندی را انجام دادند و بسیاری از آنان نیز شهید شدند؛ اما چون در زمان‎شناسی دچار اشتباه شده بودند، تاثیرگذاری و عظمت رشادت 72 تن یار سیدالشهدا(علیه‌السلام) را نداشتند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان مبارزه رسانه‌های انقلابی با امپراطوری رسانه‌ای غرب را به نبردی حقیقی در میدان رزم تشبیه و اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های رسانه‌ها آگاهی‎بخشی و افزایش قدرت تحلیل جامعه است، این قدرت تحلیل را امام خمینی(ره) در جامعه ایران ایجاد کردند و انقلاب اسلامی را در پرتوی آن رقم زدند و امروز رهبر معظم انقلاب با بصیرت افزایی این راه امام(ره) را ادامه می‌دهند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به خدمات ارزنده خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: خبرگزاری تسنیم مجموعه‌ای آگاهی‎بخش، امیدآفرین، انقلابی و بصیرت‎افزا بوده و در فضای جنگ نرم استکبار با نیروهای انقلابی، به خوبی توانسته است ایفای نقش کند.
تولیت آستان قدس رضوی در پایان بر لزوم پیوست فرهنگی در اقدامات تاکید و بیان کرد: در هر اقدامی باید پیوست‌های رسانه‌ای را مد نظر داشت و امروز این امر یکی از ضروریاتی بوده که خدمات و دستاوردهای انقلاب را نشان می‌دهد و به هیچ عنوان با اخلاص منافاتی ندارد.
گفتنی است؛ در ابتدای این دیدار مجید قلی‎زاده؛ مدیرعامل خبرگزاری تسنیم ضمن طرح دیدگاه‌های خود، گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات این خبرگزاری ارائه کرد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تمسک به قرآن بهترین روش برای مقابله با جنگ نرم است
نمایشگاه پوستر «جنگ نرم» در کتابخانه امام رضا(ع) تربت‌حیدریه گشایش یافت
افسران جنگ نرم وظیفه انتقال پیام رهبری را بر عهده دارند
وارد نشدن در جنگ رسانه‌، شکست را به دنبال دارد
تزلزل بنیاد خانواده اولین حربه جنگ نرم است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.