.

تولیت آستان قدس رضوی:

استکبارستیزی از اصول جدانشدنی مسلمانی است

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه تمام انبیاء و اوصیای الهی بر ولایت حق تاکید داشتند، گفت: استکبارستیزی از اصول و محورهای جدانشدنی دیانت و مسلمانی است.

1395/11/28 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، عضو مجلس خبرگان رهبری ظهر امروز در نوزدهمین جشنواره بین‎المللی پ‍ژوهشی شیخ طوسی که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، قدرت ذات اقدس الهی را تنها عامل مؤثر در جهان هستی خواند و خاطرنشان کرد: هیچ قدرتی جز ذات اقدس الهی در جهان متاثر نیست و آن خشیت و خروش استکبارستیزی که امام خمینی(ره) داشتند و امروز رهبری معظم انقلاب پرچم‌دار آن هستند، بر همین اساس است، اینکه سید حسن نصرالله؛ دبیر کل حزب الله لبنان یکی از قدرتمندترین ارتش‌های ظاهری جهان را از خانه عنکبوت سست‎تر می‎خواند، بر اساس فرهنگ اسلامی و اندیشه انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به تحولات اخیر دنیای اسلام، ابراز کرد: دست برتری در تمام زمینه‌ها امروز با جمهوری اسلامی ایران است و استکبار با تمام قدرت نظامی خود در برابر جبهه مقاومت مقلوب و مستأصل شده است.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه ما در برابر عالم یک دعوت و دعوی داریم، اظهار کرد: امروز ما در برابر تمدن ضد معنوی غربی، مدعی آن هستیم که می‌توان با تأسی به آموزه‌های الهی و عبودیت پروردگار، مدنیت و سیاستی گره خورده با دیانت را رقم زد و این همان موضوعی بوده که مغرب زمین 400 سال در حال مبارزه با آن است.
وی با بیان اینکه فقه جامع جعفری می‌تواند تمام شئون زندگی بشر را رقم بزند، بیان کرد: ما مدعی هستیم فقه جعفری جامعیتی دارد که تمام شئون زندگی اجتماعی، علمی، سیاسی، فرهنگی و... انسان معاصر را رقم می‎زند.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه، ضدیت با استکبار را یکی از اصول مهم دین اسلام معرفی و ابراز کرد: همواره ضدیت با استکبار جزو سیره و سلوک زندگی پیشوایان دین بوده و از سال 10 هجری تا غیبت کبری یک گفتمان واحد بین تمام اولیای دین وجود داشته که دعوت به توحید و عدالت اجتماعی و مبارزه با استکبار و تلاش برای حاکمیت حق است.
وی با بیان اینکه امروز گرایش به اسلام بیش از هر زمانی در عالم افزایش یافته است، عنوان کرد: امروز گرایش به اسلام عقلانی و معنویتی که ایران اسلامی پرچم‎دار آن است، در جهان و به ویژه در میان جوانان مغرب زمین فوق‎العاده افزایش پیدا کرده است، اینکه مقام معظم رهبری در نامه‌های خود جوانان را مخاطب قرار می‌دهند، برای آن است که از دولت‌ها ناامید هستند، زیرا دولت‌ها عموماً دست نشانده‌های استکبارند، اما فطرت‌های پاک جوانان پذیرای حق است.
تولیت آستان قدس رضوی در پایان با تأکید بر اینکه امروز افق‌های رقم خوردن آینده تمدن بشری با مدنیت اسلامی آشکار شده است، گفت: ما معتقدیم هجرت نبی مکرم اسلام(ص) از مکه و هجرت امام رضا(ع) از مدینه به مرو در راستای یک مهندسی الهی برای رقم خوردن تمدن اسلامی بوده است و قرار است مدنیت اسلامی بشر به برکت وجود مضجع منور رضوی و سیره حضرت رضا(ع) رقم بخورد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
ضرورت حفظ روحیه استکبارستیزی و بصیرت‌افزایی در جامعه اسلامی
سلسله همایش‌های بیداری دانشجویی برگزار می‌شود
همایش «انقلاب اسلامی، الهام بخشی، استکبارستیزی و مقابله با نفوذ دشمن» برگزار شد
لزوم تبیین سیره مقاومت و استکبارستیزی حضرت رضا(ع) به عنوان محور تعامل جوامع اسلامی
پاسخ انقلابی دانش‌آموزان مدارس امام رضا(ع) به پیمان­شکنان
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.