.

توسط موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی صورت گرفت؛

راه اندازی طرح وقف و نذر قرآن کریم ویژه زائران حرم مطهر رضوی

با همکاری سازمان فرهنگی و به همت موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی، طرح وقف و نذر قرآن کریم و چاپ و توزیع قبوض مربوط به دفاتر نذورات ویژه زائران بارگاه منور رضوی راه‌اندازی شد.

1396/1/31 پنجشنبه

مدیرعامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی، در گفت و گو با آستان نیوز عنوان کرد: این طرح از ابتدای سال جاری آغاز شده و این امکان را برای مردم و زائران فراهم ساخته تا بخشی از قرآن‌های حرم مطهر رضوی را از طریق وقف و نذر به این آستان مقدس اهدا کنند.
 مسعود فرزانه تصریح کرد: قبوض نذر قرآن چاپ و توزیع شده است و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به دفاتر نذورات حرم مطهر رضوی و بر اساس نذر و نیتی که دارند، نام خود را در فهرست نذرکنندگان آستان قدس رضوی قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه آستان قدس رضوی یکی از مراکزی است که واقفان و ناذران بیشماری با عشق و ارادت اموال خود را نذر و وقف آن می‌کنند، افزود: این حرکت موجب ایجاد زمینه جدیدی در حوزه نذورات شده و امکان مشارکت و همراهی خیرین و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را در این طرح قرآنی هر چه بیشتر فراهم می کند.
مدیرعامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی، همچنین در ادامه به درآمد و عواید حاصله از موقوفه بر اساس نیت واقف در بحث تولید و تهیه قرآن اشاره و عنوان کرد: کسانی که امکان مالی کافی برای وقف کامل را ندارند، می توانند از طریق وقف مشارکتی به انجام این کار خیر بپردازند.
وی تصریح کرد: در تلاش هستیم در آینده نزدیک و با همکاری مرکز فن‌آوری اطلاعا ت و فضای مجازی آستان قدس رضوی، امکان پرداخت نذر را از طریق سامانه‌های طراحی شده #8* ، #888* فراهم کنیم.
فرزانه اضافه کرد: همچنین با سایر موسسات فرهنگی آستان قدس رضوی به فراخور وظیفه و رسالتشان تعاملاتی در راستای گسترش این طرح قرآنی داریم، به عنوان مثال اکنون در فروشگاه‌های به نشر این امکان فراهم شده تا علاقه‌مندان  با خرید قرآن کریم از این فروشگاه‌ها و اهدای آن به حرم مطهر رضوی با نیت نذر در این فعالیت شرکت کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.