.

با حضور ده‌ها هزار زائر برپاشد

شور و شادی میلاد حضرت قائم(عج) در حرم امام رضا(ع)

در آستانه سالروز میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) ، سراسر حرم ملائک پاسبان رضوی غرق در شادی و سرور شد.

1396/2/21 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، مردم ولایتمدار و دوستداران حضرت مهدی موعود(عج) با برپایی مراسم و آذین بندی و چراغانی کوچه‌ها و خیابانها این شب بزرگ را جشن گرفته‌اند.
زائران بی شماری در حرم مطهر روضوی حضور یافته‌اند تا این عید بزرگ را جشن بگیرند و برای تعجیل در فرج حضرت ولی عصر دعا کنند.
تمامی صحن‌ها و رواق‌های امام رضا(ع) شاهد حضور ده‌ها هزار نفر از ارادتمندان و عاشقان حضرت ولی عصر (عج) هستند که خود را برای شرکت در جشن¬های نیمه شعبان به حرم امام مهربانی‌ها رسانده‌اند.
ایستگاه های صلواتی در ورودی و خیابان‌ها و مسیرهای منتهی به حرم و مطهر رضوی در حال خدمت رسانی به مشتاقان حضور مهدی موعود (عج) هستند.
به مناسبت این میلاد فرخنده، از سوی معاونت تبلیغات و ارتباطات آستان قدس رضوی برنامه های متنوعی در حرم مطهر رضوی برای زائران و مجاوران تدارک دیده شده است.
مولودی خوانی و مدیحه سرایی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعدی در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی با موضوع شناخت امام زمان(عج)، اجرای سرود و همخوانی و قرائت دعای امین الله از جمله برنامه های شب میلاد امام زمان(عج) در حرم مطهر رضوی بود.
دکتر سعدی در این ویژه برنامه اظهار کرد: قبل از اینکه امام زمان(عج) متولد شوند، اهل بیت(ع) موضوع غیبت ایشان و وظائف شیعیان را در روایات متعدد بیان کرده‌اند.
وی ادامه داد: در یکی از دعاهای معروفی که خیلی از علما آن را در قنوت یا بعد از نمار می‌خواندند دعای «اللهم عرفنی نفسک» است مومنان در این دعا اینطور از خدا می‌خواهند که بار الها، خودت را به من بشناسان که البته اگر خود را به من نشناسانی، پیغمبرت را نخواهم شناخت. بار الها، پیغمبرت را به من بشناسان که اگر پیغمبرت را به من نشناسانی، حجت تو را نخواهم شناخت. بار الها حجت خود را به من بشناسان که اگر حجتت را به من نشناسانی، از دینم گمراه می‌گردم.
این استاد حوزه تصریح کرد: از متن این دعا مشخص می‌شود که نشناختن امام و حجت زمان، بستر گمراهی مومنان را فراهم می‌کند، لذا در زمان غیبت، شناخت امام زمان(عج) برای تک تک مومنان یک امر مهم و ضروری است.
وی ادامه داد: امروز متاسفانه دشمن در زمینه مهدویت و ایجاد خرافات، تلاش‌های زیادی می‌کند لذا همه دانشمندان باید در گفتار، عمل و قلم خویش از مهدویت دفاع و شبهات را دفع کنند.
حجت الاسلام سعدی با اشاره به اینکه شناخت خالق هستی، مقدمه شناخت اصل مهدویت و حجتِ زمان است، اظهار کرد: کسی که خدا را آن طور که لازم و شایسته است، نشناسد، در راستای مهدویت نمی‌تواند موفق باشد و یقینا گمراه خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه فیض خداوند از طریق خلیفه الهی به ملائکه رسید، گفت: اهل بیت(ع) معلمان عالَم و همان جانشین خداوند در بین مردم هستند، لذا برای شناخت امام زمان(عج) که از مقام بسیاری والای معرفتی برخوردار است، باید ابتدا نسبت به خالق هستی و بعد مقام خلیفه الهی معرفت کسب کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.