.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با تولیت مسجد کوفه تاکید کرد؛

همگرایی، هم افزایی و تبادل تجربیات مهمترین دستاوردهای تعامل اعتاب مقدسه

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: همگرایی، هم افزایی و تبادل تجربیات ارزشمند حرم‌های شریف اهل بیت(ع) و بقاع متبرکه از دستاوردهای بزرگی است که به برکت تعامل اثربخش و سازنده بین مسئولان و خادمان این اماکن مقدس به وجود آمده است.

1396/2/25 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، سید مرتضی بختیاری در دیدار با تولیت و مدیران مسجد کوفه اظهار داشت: تاکنون دو اجلاسیه بزرگ اعتاب مقدسه جهان اسلام در مشهد مقدس و کربلای معلی با حضور تولیت‌ها و مسئولان عالی اماکن متبرکه برگزار شده و ثمره و نتیجه آن قطعاً به افزایش سطح رفاه و تکریم بیشتر زائران خواهد انجامید.
وی تصریح کرد: تولیت آستان قدس رضوی از آغاز خدمت در بارگاه منور رضوی به تعامل و ارتباط با سایر حرم‌های شریف ائمه اطهار(ع) و سایر اماکن مقدس تأکید داشتند و خوشحالیم که این ایده و طرح با استقبال گسترده مواجه شد و اجلاسیه مبارک اعتاب مقدسه جهان اسلام شکل گرفت.
بختیاری افزود: مسجد مقدس کوفه از اماکن تاریخی و با عظمت اسلامی است و حضرت امام علی(ع) خطبه‌ها و نطق‌های فراوانی را ایراد فرموده‌اند که در منابع روایی و تاریخی موجود است و این معارف غنی و عمیق، سرمایه‌های بشر امروز است.
وی گفت: وظیفه و رسالت ما به عنوان خادمان اهل بیت(ع) به فرموده امام رضا(ع) آشنا کردن مردم با محاسن کلام و زیبایی‌هایی است که از گفتار، کردار و سیره آن بزرگواران به یادگار مانده است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اقدامات دشمنان اسلام برای مخدوش کردن چهره اسلام واقعی و اصیل، خاطرنشان کرد: در فضایی که امروز با گسترش ابزارهای ارتباطی به وجود آمده، شبهات فراوانی مطرح می‌شود که لزوم پاسخگویی به آن‌ها و تبیین معارف و فرهنگ اهل بیت(ع) را دوچندان کرده است.
وی با بیان اینکه مراکز علمی و پژوهشی آستان قدس رضوی نظیر دانشگاه علوم اسلامی رضوی و بنیاد پژوهش‌های اسلامی آمادگی دارند تا سطح همکاری‌ها را گسترش دهند، اذعان داشت: در حوزه‌های تبلیغی و فرهنگی نیز در مجموعه آستان قدس رضوی ظرفیت‌های متعددی وجود دارد که می‌تواند در خدمت زائران سایر اماکن متبرکه قرار گیرد.
بختیاری گفت: با توجه به تشرف سالانه 30 میلیون زائر به بارگاه منور رضوی که 4 میلیون نفر از آنان را زائران غیر ایرانی از کشورهای منطقه و سایر کشورهای جهان تشکیل می‌دهند، برنامه ریزی‌های گسترده‌ای برای ارائه خدمات مطلوب و شایسته به زائران عزیز صورت گرفته است.
وی حضور پرشور عاشقان و ارادتمندان امام حسین(ع) در راهپیمایی عظیم اربعین را از جلوه‌های بی‌نظیر جهان اسلام توصیف کرد و بیان داشت: بدون شک اردات و علاقه‌ای که در بین مسلمانان و مردم سایر ادیان و مذاهب به ساحت مطهر اهل بیت(ع) موج می‌زند، نشان‌دهنده درستی و حقانیت مسیری است که ائمه هدی(ع) برای پاسداری و صیانت از آن، جان مبارکشان را تقدیم کردند.
تولیت مسجد مقدس کوفه نیز در این دیدار با تقدیر از ابتکار عمل آستان قدس رضوی در برپایی اجلاسیه اعتاب مقدسه گفت: زائران ایرانی علاوه بر اقامه نماز در مسجد کوفه، مرقد مطهر حضرت مسلم بن عقیل(ع)، هانی بن عروه(ره) و مختار ثقفی(ره) از یاران باوفای حضرت سیدالشهدا(ع) را زیارت می‌کنند.
سید محمد مجید الموسوی افزود: با توجه به افزایش روزافزون تعداد زائران عتبات عالیات خواستار افزایش سطح همکاری‌ها و انتقال تجربیات در حوزه‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی هستیم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.