.

در بیمارستان فوق تخصصی رضوی صورت گرفت:

عمل تاوی با استفاده از بالن‌ برای نخستین بار در استان خراسان رضوی انجام شد

عمل تاوی با استفاده از بالن برای نخستین بار در استان خراسان رضوی و در بیمارستان رضوی انجام شد.

1396/4/19 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، دکتر محمود شبستری، مدیر تیم جراحی این عمل، با اشاره به این‌که عمل تاوی به این روش برای نخستین بار است که در سطح استان انجام می‌شود؛ گفت: این عمل نیازمند برخورداری از تجهیزات و امکانات خاصی است که خوشبختانه با مساعدت‌ها و حمایت‌های ویژه‌ی مسئولان آستان قدس رضوی و بیمارستان رضوی در اینجا فراهم شده است.
مدیر شورای راهبردی قلب و عروق بیمارستان رضوی، افزود: این عمل با حضور و مساعدت دکتر سیف‌الله عبدی، استاد رشته اینترونشنال کاردیولوژی، دکتر محمد عباسی جراح قلب و مدیرگروه جراحی قلب بیمارستان رضوی و سایر همکاران بر روی یک بیمار 61 ساله دیابتی با سابقه انجام یک بار جراحی قلب باز و تنگی دریچه آئورت با موفقیت انجام شد.
وی با اشاره به اینکه عمل تاوی به روش‌های دیگر تا کنون پنج بار در بیمارستان رضوی انجام شده است، گفت: عمل تاوی روی این بیمار با روش بالن‌گذاری و استفاده از وسائل جدیدتر، در کمترین زمان و بدون برش بر سطح پوست بیمار انجام شد.
استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه با اشاره به اینکه این عمل یک عمل بسته است که از طریق شریان کشاله ران، دریچه مصنوعی رهسپار قلب می‌شود؛ گفت: استفاده از روش‌های اینترونشنال روز به روز در حال گسترش و توسعه است و ما سعی داریم که همگام و همراه با پیشرفت‌های روز دنیا در این عرصه به ارائه خدمت یپردازیم تا مردم کشورمان بتوانند به راحتی از این خدمات درمانی در ایران بهره‌مند شوند.
در ادامه دکتر سیف‌الله عبدی در توضیح روش تاوی بااستفاده از بالن اکسپندر گفت: این روش روش جدیدی است که 14 الی 15 سال هست که در دنیا استفاده می‌شود. این حقیتا خبر خوشی برای مردم ما است که این روش در مملکت ما شروع شده و امروز هم برای نخستین بار در استان در بیمارستان رضوی مشهد انجام شد. وی با اشاره به عوارض بسیار کم و محدود این عمل بیان کرد: عمل تاوی یک عمل بسته است که با بی حسی موضعی و داروی خواب‌آور و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود؛ معمولا بیمار دو تا سه روز بعد از عمل به زندگی عادی بازمی گردد و بدون عارضه خاصی به زندگی ادامه می دهد.
دکتر عبدی با اشاره به اینکه استفاده از بالن اکسپندر در عمل تاوی در دنیا بیشتر از سایر روش‌های تاوی مرسوم است؛ گفت: نتایج استفاده از بالن بهتر و موفق‌تر بوده است و ما تصمیم گرفتیم این روش بر روی این بیمار انجام شود.
وی افزود: هزینه‌های این عمل جراحی بالا است و اگر بیمه‌ها بتوانند این هزینه‌ها را تحت پوشش خود قرار دهند؛ بیماران بیشتری می‌توانند از مزایای این روش درمانی بهره‌مند شوند.
در ادامه دکتر محمد عباسی، جراح قلب حاضر در تیمِ این عمل اینترونشنال نیز توضیحاتی را در خصوص انتخاب بیمار برای انجام این روش درمانی ارائه کرد؛ وی گفت: انجام این عمل برای هر فردی توصیه نمی شود و تصمیم گیری برای انجام چنین عملی معمولا، توسط تیم خبره متشکل از متخصصین قلب، جراحان قلب، کاردیولوژیست‌ها و ... انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تاوی معمولا برای بیماران در سنین پایین توصیه نمی‌شود؛ گفت: دریچه‌هایی که به روش تاوی جایگزین می‌شوند دریچه‌هایی بیولوژیک باعمر مفید 5 تا 10 ساله هستند؛ به همین خاطر استفاده از این دریچه‌ها برای افراد با سن کم توصیه نمی‌شود. این جراح قلب، افزود: تاوی یک عمل جراحی نیست و یک عمل مکمل محسوب می‌شود؛ تبحر تیم جراحی در انجام این عمل خیلی مهم است نقش همکاری و هماهنگی بین متخصصان نیز حائز اهمیت زیادی است ؛ تا بتوان به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد.
وی در پایان بیان کرد: با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی و تولید دریچه‌های با کیفیت‌تر و با عمر مفید بیشتر احتمالا در آینده استفاده از این روش برای افراد کم‌سن و سال‌تر نیز انجام خواهد شد. همین‌طور که امروزه نیز نسبت به سال‌های گذشته در افراد با سن پایین‌تری این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.