.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی:

تبیین معارف رضوی محور برنامه‎های «زیر سایه خورشید» است

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: محور اصلی جشن‌های مردمی کاروان‌های زیر سایه خورشید انعکاس پیام امام رضا(ع) و تبیین معارف و فرهنگ رضوی و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

1396/4/22 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام حجت گنابادی‌نژاد در نشست ستاد ملی دهمین جشن‎های زیر سایه خورشید که با حضور مسئولان ارشد ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در سالن اجتماعات سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد، با اشاره به فرازهای پایانی زیارت جامعه کبیره گفت: در فرازهایی از این زیارت آمده است: خدایا اگر ما شفیعی برتر و نزدیک‌تر به شما از اهل بیت(ع) داشتیم، به سراغ آن‌ها می‎رفتیم و آنان را شفیع قرار می‎دادیم.
وی با بیان اینکه امام رضا(ع) تنها به شیعیان تعلق ندارد، افزود: کاروان‌های زیر سایه خورشید وظیفه دارند در مناطقی که حضور می‎یابند دلبستگان و شیفتگان به علی بن موسی الرضا(ع)، با هر دین و مذهب و آیینی را شناسایی کرده و از آنان تجلیل کنند.
گنابادی‎نژاد ادامه داد: امسال در نظر داریم، در برگزاری جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید از حضور نخبگان شامل هنرمندان و دانشمندان در بخش‌های مختلف بهره‎مند شویم و همچنین از هنرمندانی که حتی در حوزه اهل بیت(ع) کار مشخصی انجام نداده‎اند، اما عاشق و دلداده امام رضا(ع) هستند، استفاده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: موفقیت‎های بی‌شماری در زمینه‌های مختلف تاریخی، قومی، منطقه‌ای در مناطق مختلف کشورمان به رخ داده که موجب سربلندی و افتخار کشور است و هر جا نگاه توحیدی و مدیرت انقلابی به میدان آمده است،  شاهد این افتخارات بوده‎ایم و این مهم مایه مباهات است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، با بیان اینکه ما باید پیام امام رضا(ع) را زیر لوای متبرک پرچم ایشان، در قالب این جشن‌ها به جهانیان ارسال کنیم، افزود: خادمان حرم علی بن موسی الرضا(ع) باید در بخش‎های مختلف حضور یابند و پیام امام رضا(ع) را که کمک به محرمان و وحدت و مهربانی است، برای همگان تبیین کنند.
وی اظهار کرد: فهرست مفصلی از آسیب‌های اجتماعی از جمله مواد مخدر، طلاق، فضای مجازی و... در کشور وجود دارد که باید بیشتر به آن‌ها توجه کنیم. ما باید در زیر پرچم امام رضا(ع) حلقه‌های مفقوده، برای تبیین فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را پیدا کنیم.
گنابادی‌نژاد به سه اصل مهم در برگزاری جشن‌های زیر سایه خورشید اشاره و تصریح کرد: در برگزاری این جشن‌ها، از موضوعات امام رضا(ع)، مردمی بودن این جشن‌ها و دلبستگی به امام راحل(ره)، شهدا و... نباید غفلت کرد.
وی افزود: امسال توفیق شده حضور این کاروان‌ها در امامزادگان سراسر استان‌ها پر رنگ‎تر شود و این موضوع به سرفصل جدیدی تبدیل شده است.
گفتنی است؛ این نشست با حضور نمایندگان تشکل‌های شبکه جوانان رضوی و سازمان‌های دولتی و غیردولتی کشور اعم از اوقاف، وزارت کشور، وزارت بهداشت، صداوسیما، مجموعه فرهنگی سپاه و دفاتر دبیرخانه‌های کانون‌های مساجد برگزار شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.