.

طی 3 ماه نخست امسال صورت گرفت؛

فروش 1200 مترمربع فرش دستباف متبرک حرم مطهر رضوی

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی گفت: طی 3 ماه نخست سال جاری، هزار و 200 مترمربع فرش دستباف متبرک حرم مطهر رضوی به فروش رسیده است.

1396/4/22 پنجشنبه

غلامرضا باغشنی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: ابعاد این فرش ها از 5/17 متر مربع تا 48 متر مربع است.
وی ادامه داد: فرش های تولیدی آستان قدس رضوی که عمر مفید آن ها معمولا بین 5 تا 6 سال است و همچنین سایر فرش های خریداری شده از بازار، توسط این شرکت به فروش می رسد.
باغشنی از عرضه و فروش این فرش‌ها در نمایشگاه دائمی شرکت فرش آستان قدس رضوی واقع در مقابل باب الجواد و نیز نمایشگاه سالانه فرش تهران خبر داد.
وی اطلاع‌رسانی از طریق سایت شرکت و بروشور را یکی از اقدامات صورت گرفته برای افزایش فروش فرش های حرم مطهر رضوی عنوان کرد و افزود: متبرک بودن این فرش ها، یکی از مهم ترین دلایل استقبال مردم به شمار می رود.
باغشنی ادامه داد: این شرکت طی سال جاری، کیفیت مواد اولیه و استفاده از طرح های نو را در دستور کار قرار داده است.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان این که عمده قیمت تمام شده فرش دستباف، دستمزد آن است، افزود: متاسفانه به علت تورم، تولیدکننده توان رقابت با سایر کشورها جهت صادرات را از دست داده و عملا نیروی کار برای کسب درآمد بیشتر، به کارهای کاذب روی آورده است.
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی ادامه داد: این مشاغل کاذب باعث مطالبه دستمزد بیشتر در حرفه قالیبافی شده و مصرف کننده به علت گرانی، فرش دستباف را از سبد خرید خود حذف کرده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
سالانه 4500 مترمربع قالی دستباف توسط آستان قدس رضوی تولید می شود
سالانه 5 هزار مترمربع فرش دستباف در شرکت فرش آستان قدس رضوی تولید می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.