.

مدیرعامل سازمان اقتصادی در بازدید از موسسه موقوفات جنوب خراسان مطرح کرد؛

شرکت‌های اقتصادی آستان قدس؛ پیشگام در مدیریت منابع آبی

مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی در بازدید از موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان گفت: شرکت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی در مدیریت منابع آبی در سطح کشور پیشگام هستند.

1396/4/22 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، مهندس محمد رضا عطارزاده با بیان این که راهکارهای بهینه سازی مصرف آب باید در اولویت کاری شرکت ها و موسسات این سازمان قرار گیرد، افزود: با توجه به فعال شدن کنتورهای هوشمند و نیز کمبود و محدودیت در منابع آب زیرزمینی، نیازمند برنامه ریزی جدی به منظور اجرای پروژه های آبیاری تحت فشار هستیم.
وی در این دیدار همچنین بر لزوم افزایش بهره وری در باغات، استفاده از پتانسیل موجود با هدف افزایش اشتغال زایی و محرومیت زدایی، استفاده علوم روز و تجربیات شرکت های دانش بنیان  و جذب سرمایه گذاری در راستای اجرای طرح های مشارکتی از جمله احداث گلخانه، پرورش ماهی و... تاکید کرد.
عطارزاده ضمن بازدید از زیرساخت ها و پروژه هایی همچون باغات پسته و بررسی وضعیت رشدی، مشکلات و پتانسیل های موجود، طرح های آبیاری تحت فشار مینی بابلر در سطح 250 هکتار، استخرهای ذخیره آب، طرح های لوله گذاری و انتقال آب در سطح 350 هکتار و شبکه کوپل و اتصال چاه ها به یکدیگر، رضایت خود را از روند و میزان پیشرفت پروژه های مذکور اعلام کرد.
مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی، شناخت و کسب اطلاعات از وضعیت موجود و همچنین بررسی پتانسیل ها و تبادل اطلاعات و تجارب به منظور رفع مشکلات و موانع کاری را هدف اصلی دیدن از موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان دانست.
مهندس علی وطن دوست؛ مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان نیز در این دیدار به اقدامات صورت گرفته، پروژه های اجرا شده و در دست اجرا و نیز برنامه های استراتژیک این موسسه اشاره کرد و افزود: تغییر پیوند رقم فندقی درختان پسته به ارقام مقاوم بادامی، مدیریت بهینه تغذیه و باغات، اجرای طرح آبیاری تحت فشار در سطح باغات پسته، از جمله این اقدامات به شمار می رود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تولید پسته سالم در دل کویر
خرید نهاده‌های کشاورزی داخلی با هدف حمایت از تولید ملی
 استفاده از روش‌های نوین و علمی برای افزایش باروری درختان پسته
جو؛ محصولی استراتژیک و متناسب با الگوی کشت نهبندان
افزایش 50 درصدی سطح کشت گندم توسط موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.