.

با مشارکت پژوهشسرا امام رضا(ع)؛

سومین رویداد «رکاد 3» برگزار شد

به همت پژوهشسرا امام رضا(ع) سومین رویداد کار آفرینی «رکاد 3» با هدف تشویق روحیه کارآفرینی در بین دانش آموزان برگزار شد.

1396/4/22 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، مدیر پژوهشسرا امام رضا(ع) با اشاره به اهداف برگزاری این رویداد علمی گفت: هدف این رویداد، افزایش رغبت دانش آموزان علاقه مند به کارآفرینی برای راه اندازی کسب و کار از طریق آموزش عملی و گسترش و تشویق روحیه کارآفرینی در بین آنان است تا بتوانند فعالیت‌های فوق برنامه خود را در مسیر کارآفرینی قرار دهند.
مهدی صباغ مقدم، اداره آموزش و پروش ناحیه 2، شورای امر به معروف و نهی از منکر، شهرداری مشهد و شرکت دانش بنیان آوین را از دیگر نهادهای مشارکت کننده در این طرح عنوان و تصریح کرد: در این حرکت اجتماعی و آموزشی مشتاقان کـارآفرینی گرد هم آمدند تا با اشتراگ گذاری ایـده ها و تشکیل تیم به راه اندازی مدل های کسب و کـار بپـردازند.
وی افزود: فراخوان این مسابقه علمی از 20 فروردین لغایت 20اردیبهشت اعلام و سپس دوره های آموزشی توسط پژوهشسرای امام رضا(ع) به مدت 36 ساعت برای 250 دانش آموز در مدارس دخترانه امام رضا(ع) برگزار شد و در نهایت 20 ایده محوری به رقابت با60 تیم منتخب از نواحی هفت گانه مشهد پرداختند و در ادامه از بین 80 تیم راه یافته به مرحله پایانی، 7 تیم به مرحله نهایی راه یافت.
صباغ مقدم ادامه داد: در این رقابت دانش آموزان مدارس امام رضا(ع) توانستند رتبه های اول و سوم را کسب کنند و با دریافت لوح، تقدیر شوند.
وی در توضیح این مسابقه علمی آموزشی افزود: رکاد(رویداد کارآفرینی دانش آموزی) یـک رویـداد آموزشی-تجربی غیـرانتـفـاعـی و از سری رویدادهای نوآورانه ای است که دانش آموزان از نزدیک با فنون کسب و کار، چگونگی کار تیمی، ایجاد نوآوری و خلاقیت در کسب و کار و مدل های درآمدی آشنا می‌شوند و در نهایت با تجربه ای شیرین، آموزش های لازم را در قالب تیم های ۵ تا ۸ نفره با راهنمایی مربیان مجرب کسب و کار، دریافت می‌کنند.
مدیر پژوهشسرا امام رضا(ع) اضافه کرد: در این رویداد، مدیران تجاری، دانش آموزان علاقه مند کارآفرینی، برنامه نویسان، فروشندگان و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا ایده هایشان را مطرح و اجرا کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
10 طرح دانش آموزی از مدارس امام رضا(ع) به جشنواره خوارزمی راه یافت
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.