.

برگزاری آیین افتتاحیه دهمین دوره جشن های زیر سایه خورشید

آیین افتتاحیه دهمین دوره جشن‎های مردمی و بین‎المللی زیر سایه خورشید برگزار شد.

1396/4/23 جمعه

به گزارش آستان نیوز، مدیر عامل مدیر عامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی، در این مراسم که با حضور فعالان فرهنگی کشور و دبیران کمیته‎های فرهنگی آستان قدس رضوی، در تالار اجتماعات موسسه جوانان آستان قدس رضوی، برگزار شد، عنوان کرد: امسال نیز همانند سال‌های گذشته همزمان با ایام دهه کرامت رضوی و میلاد با سعادت امام رضا(ع) توفیق مجددی دست داد تا در قالب برنامه ها و جشن های زیر سایه خورشید، خدماتی را به مخاطبان در سراسر کشور ایران و سایر کشورها ارائه دهیم.
مجتبی مختاری، خاطر نشان کرد: جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید، تنها یک جشن نیست بلکه اتصال دلهای نورانی شیعیان و حتی اقلیت‌های مختلف به آستان کبریایی ملائک پاسبان حضرت ثامن الحجج(ع) است.
وی تصریح کرد: اعزام کاروان‌های زیر سایه خورشید برای برگزاری جشن‌های مردمی سالگرد میلاد امام رضا(ع) از سال 1387 با هدف فراگیری این جشن‌ها در سطح ملی و بین المللی آغاز شده است و تاکنون ادامه دارد.
مدیر عامل مدیر عامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی، با بیان اینکه تعداد 10 هزار نوجوان کار اجرایی این برنامه‎ها را بر عهده دارند و آماده خدمت هستند، افزود: تمام برنامه‎ریزی ها برای برگزاری جشن‎های با شکوه زیر سایه خورشید در داخل و خارج کشور انجام شده است، تیم‎ها حضور یافته‎اند و کارها شکل گرفته و سامان یافته است.
مختاری با بیان اینکه با توکل به خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار(ع) باید کارها را پیش ببریم، افزود: اگر در هر کاری توجه و توسل به امام رضا(ع) مد نظر باشد به یقین تمام کارها به درستی انجام خواهد شد. در این جشن‎ها با عنایت خود حضرت دایره خدمت فراتر رفته است.
وی با اشاره به برگزاری جشن‎های زیر سایه خورشید در حوزه بین الملل گفت: در سال گذشته ما در 11 کشور حضور یافتیم که امسال با تدابیری که اندیشیده شده، بدون افزایش بودجه خاصی این تعداد به سی و پنج کشور رسیده و ما از این کشورها مجوز حضور دریافت کرده‌ایم.
مدیر عامل مدیر عامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی، ابراز کرد: فعالیت ما در حوزه بین الملل به صورت اعزام مبلغان، حضور اساتید حوزه و دانشگاه و خدام است.
وی اضافه کرد: این جشن‎ها در 150 شهر بین الملل از نزدیک‎ترین و دورترین نقاط از جمله کشمیر پاکستان، کشورهای آفریقایی، آسیای غربی، میانه و شرقی و... برگزار می شود.
مختاری گفت: ما این ادعا را داریم که برنامه‎ها و عملیات واحد زیر سایه خورشید، که با عنایت ویژه علی بن موسی الرضا(ع) بسترهای معنوی را فراهم کرده، بزرگترین مراجعه مردم محور است. امیدواریم این حضور منشاء برکات و خیرات فراوانی باشد و بیش از پیش نام و یاد ولی نعمتمان حضرت رضا(ع) را در کشورهای مختلف طنین انداز کنیم.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.