.

332 اثر ارسالی نويسندگان جهان اسلام به جشنواره کتاب سال رضوی، وارد مرحله داوری شد

بیش از 332 اثر علمی و فرهنگی از نويسندگان داخلي و خارجي به زبان‌هاي مختلف با موضوع حضرت رضا(ع) و خاندان آن حضرت که به دبيرخانه دهمين جشنواره انتخاب کتاب سال رضوي رسیده، در اختیار گروه داوری این جشنواره قرار گرفت.

1396/4/23 جمعه

به گزارش آستان نیوز، دبیر اجرایی دهمین جشنواره بین‌المللی انتخاب کتاب سال رضوی با بیان این خبر گفت: در مجموع332 اثر رسیده به دهمین جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی، شامل 255 کتاب، 12 پایان‌نامه،‌40 اثر در بخش حمایت از آثار رضوی و 25 کتاب دیجیتال می‌باشد.
مهدی قیصری‌نیک خاطرنشان کرد: از مجموع آثار رسیده، تعداد50 اثر به زبان‌های غیر فارسی است که حسب نظر شورای سیاست‌گذاری جشنواره برای گروه‌های داوری علوم و معارف رضوی و تاریخ و سیره رضوی، زیارت و طب‌الرضا(ع)، شعر، داستان، کودک و نوجوان، ترجمه و زبان‌های خارجی، جهت ارزیابی آثار و معرفی برترین‌های حوزه رضوی و خاندان آن حضرت ارسال شده است.
وی با بیان اینکه آثار رسیده به زبان‌هایی چون فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسه، اسپانیولی، ترکی آذربایجانی، کره‌ای، اردو، ازبکی، سواحیلی می‌باشد اظهار داشت: این آثار از کشورهای مختلفی نظیر لبنان، کره جنوبی، آفریقای جنوبی، الجزایر، هند، پاکستان، عراق، سوریه و... به دبیرخانه دهمین جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی رسیده است.
وی تصریح کرد: بیشترین آثار ارسالی در حوزه علوم و معارف و تاریخ و سیره رضوی است و بخش مهمی از آثار رسیده به دبیرخانه، در بخش کتاب شامل محورهای علوم و معارف رضوی، تاریخ و سیره رضوی، کودک و نوجوان و ترجمه و زبان‌های خارجی و تعدادی نیز مربوط به سه بخش «کتاب دیجیتال»، «پایان‌نامه» و «حمایت از آثار رضوی» می‌باشد.
گفتنی است مراسم اختتامیه دهمین جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی در دهه کرامت با حضور علما، فضلا، نویسندگان، ناشران و فعالان حوزه فرهنگ رضوی، در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
7000 شخصیت علمی و فرهنگی جهان اسلام به جشنواره کتاب سال رضوی فراخوان شدند
اهتمام آستان قدس رضوی در استمرار جشنواره کتاب سال رضوی ستودنی است
جشنواره کتاب سال رضوی کانون توجه اهالی فرهنگ و ادب کشور است
آثار بنیاد پژوهش ها رتبه های نخست جشنواره کتاب سال رضوی را به خود اختصاص دادند
ارسال حدود 320 اثر داخلی و خارجی به جشنواره کتاب سال رضوی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.