.

برترین‌های جشنواره عکس و فیلم روز قدس شناخته شدند

برترین‌های جشنواره عکس و فیلم کوتاه روز قدس با داوری اصحاب رسانه آستان قدس رضوی معرفی و در حرم مطهر امام هشتم(ع) تجلیل شدند.

1396/4/24 شنبه

به گزارش آستان‌نیوز، اختتامیه مسابقه اینترنتی بیدارگری و جشنواره عکس و فیلم کوتاه روز قدس که به همت بنیاد فرهنگی ـ اجتماعی افغانستانی‌های مقیم جمهوری اسلامی ایران همزمان با ایام رحلت امام خمینی(ره) و روز قدس برگزار شد، با تجلیل از برگزیدگان به کار خود پایان داد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدثارالله ظهوری؛ رئیس بنیاد فرهنگی ـ اجتماعی افغانستانی‌های مقیم جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با اعلام اینکه این بنیاد دو ماه است که تأسیس شده، گفت: این بنیاد با هدف ریل‌گذاری حرکت فرهنگی مهاجران به سمت آرمان‌های امام خمینی(ره) و انقلاب در منطقه طلاب مشهد تشکیل شده است.
وی با اشاره به اینکه آغاز تأسیس این بنیاد با سالروز رحلت امام خمینی(ره) و روز قدس مصادف شد، تصریح کرد: ما دو برنامه فرهنگی برگزار کردیم که مسابقه اینترنتی روح بیدارگری و جشنواره عکس و فیلم کوتاه روز قدس از جمله این برنامه‌ها هستند.
رئیس بنیاد فرهنگی ـ اجتماعی افغانستانی‌های مقیم جمهوری اسلامی ایران افزود: ما در این مسابقات 200 شرکت کننده از مهاجران مقیم ایران و از کشور افغانستان داشتیم که داوری آثار رسیده به دبیرخانه عکس و فیلم کوتاه توسط اصحاب رسانه آستان قدس رضوی انجام شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ظهوری از دوره‌های آموزشی تربیت مربی قرآن سخن گفت و تصریح کرد: این بنیاد در دستور کار خود دارد که با همکاری اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی، آموزش طرح مهدالرضا(ع) توسط استاد احمدرضا محسنی را با برگزاری دوره‌های آموزشی تربت مربی کودکان قرآنی ویژه خواهران آغاز کند.
ناصر جهان‌شاهی؛ رایزن فرهنگی اسبق سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل نیز در این مراسم، گفت: ایران و افغانستان از جهات مختلف مشابه هم هستند که از جمله آن‌‌‌ها می‌توان به دین، فرهنگ و زبان اشاره کرد.
وی با بیان اینکه قبلا دین در گفتمان بشریت جایگاهی نداشت، اظهار کرد: امروز گفت‌وگوی قالب در جهان دین است و بین دیگر ادیان هم همه اعتراف می‌کنند در سال‌های آینده دین قالب بشریت دین اسلام خواهد بود.
رایزن فرهنگی اسبق سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل افزود: امام خمینی(ره) توانست به ملت ایران و ملت‌های اسلامی بیاموزد که مردم در پیشرفت کشورشان نقش بسزایی دارند، همان گونه که ما نمونه آن را در انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی شاهد بودیم.
یادآور می‌شود؛ برپایی نمایشگاه عکس روز قدس، اجرای سرود توسط نونهالان قرآنی و پخش نماهنگ از حضور پورشور مهاجران افغانستانی در راهپیمایی روز قدس از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.