.

خطیب حرم مطهر رضوی:

امر به معروف، تأمین حیات طیبه برای بشریت است

سخنران حرم مطهر رضوی گفت: برخی امر به معروف و نهی از منکر را هرج و مرج در جامعه می‌دانند، در حالی‌ که این مهم تأمین حیات طیبه برای بشریت است.

1396/4/25 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی در ویژه برنامه‎های فرهنگی حرم مطهر رضوی که بعد از نماز مغرب و عشاء در جمع زائران بارگاه منور ثامن الائمه(ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه خدای متعال فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بر همگان واجب کرده است، اظهار کرد: حوزه‎های علمیه و طلاب علوم دینی با پیروی از امام صادق(ع) باید پرچمدار امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باشند.
وی تصریح کرد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر اختصاص به حوزه‎های علمیه ندارد، بلکه همه مردم موظف هستند در مقابل این واجب الهی اقدام کنند و نسبت به منکرات بی‌تفاوت نباشند.
این کارشناس دینی امر به معروف را وسیله‎ای برای تحرک جامعه معرفی کرد و ادامه داد: جامعه‎ای که خود را نسبت به تغییر و تحولات درونی مسئول دانسته و در مقابل ضعف‎ها و کاستی‎ها، عکس العمل نشان می‎دهد و برای آن چاره¬جویی می‎کند، جامعه‎ای زنده و پر‎تحرک خواهد بود.
وی اظهار کرد: جامعه زنده و پرتحرک برای انجام کارهای فرهنگی و از بین بردن جهل و نادانی یا آفت¬زدایی و خشکاندن گنداب های فساد، مردانه به میدان می‎آید و از دل و جان از ارزش‎های خود پاسداری می‎کند.
حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: گفتارهایی چون «عیسی به دین خود، موسی به دین خود» بدون مبنا هستند و هدف از بیان آن چیزی جز از بین رفتن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی نیست.
وی گفت: در روایات ائمه معصومین(ع) آمده است که اگر امر به معروف و نهی از منکر بین مردم فراموش شود، بدترین انسان‌ها بر آن امت مسلط خواهند شد.
خطیب حرم مطهر رضوی امر به معروف و نهی از منکر کردن را از ویژگی مومنان برشمرد و عنوان کرد: برخی امر به معروف و نهی از منکر را هرج و مرج در جامعه می‌دانند، در حالی‌ که این مهم تأمین حیات طیبه برای بشریت است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.