.

آغاز طرح اردوی زیارتی «زائران مهر» ویژه دانش‌آموزان نخبه سراسر کشور

طرح اردوی زیارتی «زائران مهر» ویژه دانش‌آموزان نخبه و زیارت اولی سراسر کشور در مدارس امام رضا(ع) از 25 تیر آغاز شد.

1396/4/25 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی، ضمن اعلام این خبر، یکی از مأموریت‌های اصلی آستان قدس رضوی را فراهم آوردن شرایط زیارت آسان، توأم با آرامش و آسایش برای زائران عنوان کرد که با سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب به تولیت آستان قدس رضوی نگاه ویژه‌تری به آن شده است.
محمدتقی فخریان تصریح کرد: به همین منظور، در ایام نوروز سال جاری 600 دانش‌آموز مناطق محروم کشور به زیارت بارگاه منور علی‌بن موسی‌الرضا(ع) مشرف شده و در مدارس امام رضا(ع) اسکان داده شدند که با هماهنگی و پشتیبانی معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی این برنامه برای تابستان نیز به اجرا درخواهد آمد.
وی با اشاره به اینکه در ایام تابستان، مدارس امام رضا(ع) میزبان 9 هزار دانش‌آموز زیارت اولی خواهد بود، گفت: این طرح از 25 تیر آغاز شده و تا 25 شهریور ویژه دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم، اجرا می‌گردد.
فخریان با بیان اینکه تا پایان سال جاری 50 هزار دانش‌آموز نخبه و زیارت اولی سراسر کشور با همکاری آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز به مشهد مشرف خواهند شد، افزود: دانش‌آموزان در این اردوی 3 روزه علاوه بر بهره‌مندی از برنامه‌های ویژه فرهنگی، تربیتی و زیارتی و بازدید از فضاهای تفریحی شهر مشهد، از موزه، کتابخانه، امکانات تفریحی و اردوگاه‌های تربیتی آستان قدس رضوی نیز بهره‌مند خواهند شد.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی، نخبه‌پروری در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی با رویکرد دینی و ولایت‌مدارانه را از جمله اهداف این طرح ذکر کرد و گفت: 31 استان در این طرح حضور خواهند داشت و مدارس واحدهای یک، 2 و 3 امام رضا(ع) پذیرای این زائران در ایام تابستان خواهند بود.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.