.

جشنواره «زائران کوچک، اندیشه‌های بزرگ» در میقات الرضا(ع) برگزار می‌شود

جشنواره «زائران کوچک، اندیشه‌های بزرگ» در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) برگزار می‌شود.

1396/4/26 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، مدیرعامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) با بیان این خبر گفت: رشته‌های این جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی شامل برگزاری مسابقات خاطره نگاری، نقاشی و عکاسی است.
حمزه سپهریان بهره‌مندی از افکار، اندیشه‌های خلاق و هنرمندانه افراد را از جمله اهداف برگزاری جشنواره «زائران کوچک، اندیشه‌های بزرگ» عنوان کرد و افزود: کودکان و نوجوانان در گروه سنی 6 تا 15 سال،  تیرماه جاری لغایت 13 مرداد  فرصت دارند در این جشنواره شرکت کنند.
وی تصریح کرد: در بخش خاطره نگاری، بیان خاطرات باید مرتبط با سفرهای زیارتی به یکی از اماکن متبرکه از جمله حرم مطهر حضرت امام رضا(ع)، حرم حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) باشد. در این بخش کودکان و نوجوانان می‌توانند یکی از موضوعات مرتبط با زیارت از جمله «من و شوق زیارت امام رضا(ع)»، «من و کبوتران حرم»، «من و حجاب در حرم»، «من و پنجره فولاد حرم» و... را انتخاب و آثار خود را به دبیرخانه جشنواره دائمی جشن‌های میلاد رضوی آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس ارسال کنند.
مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) برگزاری مسابقه نقاشی را از دیگر بخش‌های جشنواره عنوان کرد و افزود: نقاشی‌ها باید در ابعاد 20 در 30 بر روی کاغذ گلاسه یا مقوا با مداد رنگی یا آبرنگ تهیه و ارسال شود.
سپهریان در خصوص شرایط شرکت افراد در این جشنواره افزود:  موضوع ارسال آثار باید صرفا در ارتباط با جشنواره باشد و هر یک از شرکت کنندگان مجاز است حداکثر در دو مسابقه شرکت کند.
وی آخرین مهلت ارسال آثار را 13 مرداد مصادف با سالروز خجسته میلاد امام رضا(ع) عنوان کرد و یادآور شد: ارزیابی آثار در دو گروه به تفکیک کودک و نوجوان صورت می‌گیرد. در هر بخش از مسابقه 8 اثر برگزیده می‌شود که از برگزیدگان با اهدا لوح تقدیر و هدایای نفیس از جمله کمک هزینه سفر زیارتی، قلم قرآنی سخنگو، تبلت، کارت هدیه، محصولات فرهنگی و پلاک طلا تجلیل خواهد شد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.