.

مدیر کل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی:

هنرمندان شرکت‌کننده در نمایشگاه «عکاسان خبری مشهد»، خادمان رسانه‌ای امام رضا(ع) هستند

مدیر کل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی در نمایشگاه عکاسان خبری مشهد عنوان کرد: عکاسان شرکت‌کننده در این نمایشگاه، خادمان رسانه‌ای امام رضا(ع) هستند که می‌شود با حضور آن‌ها فعالیت‌های جدیدی را آغاز کرد.

1396/4/26 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، محمدامین توکلی‌زاده در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکاسان خبری مشهد که به همت شهرداری و دبیرخانه ستاد مشهد 2017 و با حضور30 نفر از عکاسان رسانه‌های خبری مشهد در نگارخانه رضوان برگزار شده است، گفت: من از بانیان این کار بسیار زیبا تشکر می‌کنم. به حمد خدا عکاسان مشهد مقدس، سوژه‌شناسانی حرفه‌ای هستند که عکس‌های بسیار خوب و مناسبی را برای این نمایشگاه انتخاب کرده‌اند.
وی با بیان اینکه گردهمایی عکاسان، هیئت انتخاب و بانیان این امر منجر به برپایی نمایشگاه پرباری شده است، اظهار داشت: انشاالله این حرکت نیکو سنتی شود تا باز هم شاهد برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی با سوژه‌های مختلف باشیم.
مدیر کل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی ادامه داد: هنر عکاسی در حوزه رسانه، اثر ماندگاری دارد. عکس‌ها لحظاتی را که شاید از یاد برود ثبت می‌کنند و هنوز جایگزینی برای مانایی هنر عکاسی پیدا نشده است.
توکلی‌زاده از برنامه‌های مفصل در حوزه عکاسی که برون‌داد آن، انتشار کتاب فاخر عکاسی در مورد حرم مطهر رضوی است خبرداد و افزود: پیش از این در حوزه معماری حرم مطهر و آیین‌های حرم عکس‌های خوبی گردآوری شده بود، اما به نظر می‌رسد باید از بُعد مردم‌شناسی و فرهنگ‌های آیینی که در حرم مطهر جاری است و همچنین از اتفاقاتی که در سال‌های اخیر رخ داده و توسط عکاسان حاضر در این مکان مقدس، ثبت و ضبط شده نیز آثار جدیدی را به وجود آورد.
 وی ادامه داد: ما در دو سال گذشته سعی کردیم در مناسبت‌های مختلف از همکاران عکاس که واقعا یاری‌گرمان بودند دعوت به عمل آوریم تا در ثبت وقایع مهمی چون جشن‌ها، شهادت‌ها و مراسم ویژه‌ای که در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شد یاری‌مان کنند. در راستای برنامه‌های دهه کرامت و میلاد حضرت رضا(ع) آلبوم‌های پوستری از این آثار تهیه شده و در حال ارسال به شهرهای مختلف کشور است.
توکلی‌زاده در پایان گفت: هنر عکاسی را می‌توان از نگاهی متفاوت به ملیت‌ها، قومیت‌ها، اقشار و اصناف مختلف و ثبت ارادت زائران به حرم رضوی به کار گرفت و از این راه، فرهنگ رضوی را منتقل کرد.
گفتنی است نمایشگاه عکاسان خبری مشهد به همت شهرداری و دبیرخانه ستاد مشهد 2017 و با حضور30 نفر از عکاسان رسانه‌های خبری مشهد در نگارخانه رضوان وابسته به موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برگزار شده و از 17 تا 29 تیرماه 96 ، آثار هنری آن در معرض دید علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر قرار دارد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.