.

رائفی‎پور:

تکنیک راهبردی صهیونیسم تفرقه‎اندازی بین امت‎هاست

یک پژوهشگر حوزه صهیونیسم گفت: تفرقه‎اندازی بین امت‎ها، تکنیک راهبردی صهیونیسم است، آن¬ها اگر بخواهند هر گروهی را نابود کنند، بین آن قوم تفرقه می‎اندازند.

1396/5/19 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، بیست و یکمین نشست تخصصی رویش فرهنگ با حضور علی اکبر رائفی‎پور با موضوع «حمایت از فلسطین، انتفاضه و مبارزه با صهیونیزم و حامیانش» برگزار شد.
رائفی پور در این نشست با اشاره به اینکه برخی از ضرب المثل‎ها نباید جزو اعتقادات دینی قرار بگیرد، گفت: برخی تا سخن از حمایت از مظلوم و فلسطین می‎آید، پیوسته ضرب المثل «چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است» را سر می‎دهند، در حالی که این گونه ضرب المثل‎ها مغایر با مفاهیم دینی و آیات قرآن است.
وی با تاکید بر اینکه هندسه دین و مفهموم دینداری باید به صورت دقیق و جامع، درک و اجرایی شود، عنوان کرد: دینی که در آن دفاع از مظلوم نباشد دین کاملی نیست، این گونه دینداری‎ها سکولاری است و فقط هدف اشخاص در آن دنبال می‎شود.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: امام حسین(ع) در حادثه کربلا با زن و فرزند پا به عرصه جهاد گذاشت، امام با این حرکت عظیم خویش در برابر اسلام یزیدی و ترویج آن ایستاد.
وی با اشاره به اینکه تبری از فروع دین اسلام است، اظهار کرد: در آیات و روایات متعدد به موضوع مقابله با دشمنان اسلام تاکید شده است، مسلمان واقعی نمی‎تواند هم اهل بیتی(ع) باشد و هم طرفدار تفکرات یزیدی.
رائفی پور درباره اهداف شکل گیری داعش گفت: مستکبران جهانی در روند شکل‎گیری داعش، اهداف زیادی را دنبال کردند که یکی از آن ها «به چشم نیامدن جنایت‎های اسرائیل بود»؛ داعش با وحشی‎گری و قتل عام‎های سنگین خود، کشتارهای اسرائیل علیه فلسطین را محو کرده است.
وی ادامه داد: بدترین نوع تحریف، این است که یک جریان غلط را به عنوان یک ارزش در دین‎داری مردم جای داد، این گونه تحریف‎ها در یهودیت زیاد وجود دارد.
وی افزود: یهودی‎ها خود را قوم برتر و سعادتمند دنیا می‎دانند، آن ها بر این باورند که خدای متعال عاشق آن هاست، این قوم دارای فرقه‎های مختلفی است که برخی از آنها، صهیونیزم را قبول ندارند.
به گفته این استاد دانشگاه، مردم فلسطین فقط 2 درصد از زمین‎های خود را به یهودی‎ها فروختند، ولی آنها کم‎کم با زور اسلحه و جنگ بیشتر زمین‎ها را گرفته و برای فلسطینی‎ها چیزی باقی نگذاشته‎اند.
 وی ادامه داد : طبق اسناد تاریخی موجود، مسیحیان صهیونیست به تدریج پایه‌های کشوری با عقاید صهیونیستی را در آمریکا بنا نهاده و برای نیل به اهداف خود در این کشور اقداماتی را انجام دادند، به این ترتیب با گذشت سال‌ها و با برنامه ریزی‌های دقیق عقاید صهیونیستی در جان مردم و بالاخص سیاستمداران آمریکایی نهادینه شد تا زمینه برای اجرای طرح تشکیل کشور نامشروع اسرائیل آماده شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تفرقه افکنی؛ مهمترین راهبرد دشمنان در قبال جوامع اسلامی
تفرقه؛ ابزاری برای «تهاجم فرهنگی» علیه مسلمانان
سیاست رسانه های غربی ایجاد تفرقه بین مسلمانان است
قدم اول مبارزه با صهیونیسم، نابودی جریانات تکفیری است
حفظ وحدت؛ مهمترین سلاح مسلمانان در برابر دشمنان است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.