.

ارسال گندم تولیدی مزرعه نمونه به کارخانه آرد رضوی

سرپرست موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه از ارسال تمامی محصول گندم تولیدی این موسسه به کارخانه آرد قدس رضوی خبر داد.

1396/5/19 پنجشنبه

مهندس علی اورعی زارع در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: امسال حدود 7 هزار تُن گندم برداشت شده است و عملکرد آن در هر هکتار، بیش از  8/6 تن بوده است.
وی ادامه داد: طی سال زراعی 96-95، حدود هزار هکتار به کشت گندم با استفاده از ارقام گاسکوژن، فلات، پیشگام، سیروان و اروم، اختصاص داده شده است.
اورعی زارع با اشاره به استفاده از سیستمهای نوین آبیاری قطرهای نوار تیپ در بخشی از اراضی گندم این موسسه گفت: از جمله مزایای این روش آبیاری، می‌توان به صرفهجویی در مصرف آب، کود، سموم و انرژی، کاهش هزینهها، کاهش فرسایش خاک ضایعات محصول و در نهایت اقتصادی بودن تولید اشاره کرد.
وی ادامه داد: قیمت مناسب، نصب و جمعآوری سریع و آسان، رشد و رسیدن یکنواخت محصول، استفاده بهینه از سطح زیر کشت و نیز افزایش عملکرد و کیفیت محصول، بخشی دیگر از این مزایا به شمار میرود.
اورعی زارع، کاشت بذر اصلاح شده متناسب با اقلیم منطقه، برنامه تغذیه مناسب و عملیات زراعی به موقع را از جمله اقدامات صورت گرفته برای افزایش تولید این محصول دانست.
وی درباره نحوه برداشت این محصول گفت: برداشت گندم این موسسه با کمباین مخصوص برداشت غلات انجام شده که مزایایی همچون کاهش ریزش دانه و سرعت برداشت بیشتر را به همراه داشته است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.