.

به همت دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) صورت می‌گیرد؛

اجرای طرح بورسیه تحصیلی رایگان در مقطع کارشناسی ویژه دانش‌آموزان کم برخوردار

به همت دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)، طرح بورسیه تحصیلی رایگان در مقطع کارشناسی، ویژه دانش آموزان ممتاز و کم برخوردار اجرا شد.

1396/5/19 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، معاون آموزشی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)، با اشاره به این خبر عنوان کرد: این دانشگاه در راستای تحقق منشور هفتگانه ابلاغی مقام معظم رهبری مدظله العالی و با مساعدت ویژه حجت الاسلام والمسلمین دکتر رئیسی؛ تولیت معزز آستان قدس رضوی، در راستای حمایت از نخبگان و دانش آموزان ممتاز مدارس سراسر کشور، در نظر دارد بخشی از ظرفیت پذیرش ورودی سال ۱۳۹۶ خود در مقطع کارشناسی را به صورت رایگان پذیرش کند.
دکترمجتبی بهنام تقدسی، بیان کرد: این تسهیلات در قالب بورسیه تحصیلی امام رضا (ع) به داوطلبان واجد شرایط تعلق خواهد گرفت،
وی با اشاره به چگونگی ارائه خدمات به بورسیه شدگان در این دانشگاه، افزود: این تسهیلات شامل تحصیل کاملا رایگان در دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) و پرداخت‌ن کردن شهریه ثابت و متغیر، امکان استفاده از یک وعده سلف سرویس دانشگاه به صورت رایگان (ویژه دانش آموزان کم برخوردار) و امکان استفاده از خوابگاه دانشجویی به صورت رایگان (ویژه دانش آموزان کم برخوردار) است.
تقدسی، با بیان اینکه این بورسیه به داوطلبانی تعلق می‌گیرد که حداقل معدل کتبی دیپلم آن‌ها ۱۸:۵۰ و بالاتر باشد، تصریح کرد: دانش‎آموزان مستعد و کم برخوردار که تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و یا مورد تایید معاونت امداد آستان قدس رضوی  می باشند از ظرفیت پذیرش خاص برخوردار هستند. علاوه بر اینکه امکان استفاده از خوابگاه دانشجویی و یک وعده سلف سرویس به صورت کاملا رایگان برای این عزیزان نیز فراهم شده است.
وی، همچنین ادامه داد: در راستای جذب بیش از پیش نخبگان در این دانشگاه، علاوه بر معدل کتبی دیپلم، سوابق پژوهشی، کسب مقام های قرآنی، ورزشی و علمی نیز در پذیرش متقاضیان موثر خواهد بود.
معاون آموزشی دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) اظهار کرد: در ۱۳ رشته مهندسی، علوم انسانی و علوم اداری مقطع کارشناسی پیوسته و نیز رشته معارف اسلامی و تبلیغ در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته پذیرش دانشجو در دو پردیس تخصصی این دانشگاه برای دختران و پسران صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: داوطلبان علاقه‌مند به طرحبورسیه تحصیلی امام رضا(ع) تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ فرصت دارند نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه خود از طریق سایت این دانشگاه اقدام کنند و نتیجه این طرح روز یکشنبه ۲۲ مرداد ماه سال جاری اعلام خواهد شد.
دکتر تقدسی تاکید کرد: ضرورت دارد پذیرفته شدگان طرح بورسیه در زمان انتخاب رشته، کد رشته محل مربوط به دانشگاه امام رضا (ع) را انتخاب کرده و قبولی آنان از طرف سازمان سنجش آموزش کشور در شهریور ماه به دانشگاه اعلام شود.
معاون آموزشی دانشگاه امام رضا(ع) رسیدن به جایگاه مرجعیت علمی جهان اسلام، توجه به رویکرد بین المللی سازی و محرومیت زدایی را سرلوحه فعالیتهای این دانشگاه خواند و افزود: در بحث محرومیت زدایی که جزء اهداف عالی آستان قدس رضوی نیز بوده و مورد توجه و تاکید مقام معظم رهبری و تولیت محترم نیز بوده است، تاکنون چند صد نفر در این زمینه شناسایی شده‎اند و حدود ۲۰۰ نفر نیز در سال گذشته از طرح بورسیه تحصیلی امام رضا (ع) بهره‎مند شده‌اند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.