.

همزمان با دهه کرامت رضوی در ویژه برنامه «شکوه رضوان»؛

سبک زندگی رضوی در برنامه «شکوه رضوان» به زائران حرم رضوی معرفی شد

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه جشن های میلاد رضوی با عنوان «شکوه رضوان» در حرم مطهر گفت: در این برنامه در مدت 1200 دقیقه ابعاد مختلف سبک زندگی رضوی به زائران معرفی شد.

1396/5/21 شنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سیدجلال حسینی درباره بخش های مختلف جشن های «شکوه رضوان» اظهار کرد: این مراسم در چند بخش شامل سخنرانی و بیان آداب زیارت، مدیحه سرایی، اجرای گروه های سرود و تواشیح، شعرخوانی، اقامه نماز جماعت، برگزاری مسابقه، خوانش و معرفی کتاب های حوزه رضوی، میثاق نامه، گفتگو چهره به چهره و ذکر احادیث اخلاقی و تربیتی امام رضا(ع) برنامه ریزی شد تا زائرانی که در این ایام به حرم مطهر مشرف می‌شوند بهترین استفاده را از این برنامه ها داشته باشند.
وی اضافه کرد: برخی از این برنامه ها به صورت ابتکاری و برای نخستین بار بود که در قالب برنامه های «شکوه رضوان» برگزار شد و بسیار مورد استقبال زائران قرار گرفت.
وی با بیان اینکه یکی از بخش های پر مخاطب برنامه های «شکوه رضوان» برگزاری برنامه های سخنرانی و بیان معارف رضوی بود، ابراز داشت: دهه کرامت رضوی بهترین زمان برای بیان معارف دینی و سیره حضرت رضا(ع) است، زیرا آنچه در زندگی این امام همام و سایر حضرات معصومین(ع) آشکار است را می توان به عنوان محور در الگوگیری و سبک زندگی به آن تکیه کرد.

گذری بر حیات طیبه رضوی
به گفته معاون تبلیغات آستان قدس رضوی ارائه گوشه هایی از حیات طیبه رضوی در حوزه های مختلف از جمله، انس با قرآن، ارتباط با دیگران، علم اندوزی، بهداشت و سلامت و ارتباطات اجتماعی بهترین الگو برای سبک زندگی مؤمنانه است.
وی ادامه داد: در ایام دهه کرامت محور اصلی برنامه های سخنرانی و بیان معارف رضوی در این ویژه برنامه تبیین ابعاد مختلف سبک زندگی رضوی بود که با حضور حجج اسلام و المسلمین رئیسی، رنجبر، عالی، ماندگاری و رفیعی قبل و بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار شد.
حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: در مجموعه برنامه های «شکوه رضوان» 1200 دقیقه برنامه سخنرانی و بیان آداب زیارت برگزار شد که در هر روز 60 دقیقه از این برنامه ها در قبل از نماز مغرب و عشاء و 40 دیگر نیز بعد از نماز در صحن جامع رضوی برگزار شد.
وی برگزاری برنامه گفتگوی حضوری با مدیران و چهره های برجسته، خوانش بخش هایی از کتاب های حوزه رضوی توسط مجری و معرفی کتاب، اجرای میثاق نامه و قرائت حدیث های اخلاقی و تربیتی حضرت رضا(ع) مبتنی بر روزشمار دهه کرامت را از جمله برنامه های ابتکاری جشن های میلاد امسال حرم مطهر ذکر کرد.
 
 روزشمار دهه کرامت رضوی
وی در بخش دیگری از سخنانش به روزشمار روزهای دهه کرامت اشاره کرد و گفت: «حضرت معصومه(س) سرمشق سبک زندگی ولایی»، «زیارت با معرفت»، «وقف؛ هدیه ماندگار»، «خانواده مهدوی کانون عطوفت و صداقت»  و «امامزادگان ذخایر معنوی» عناوین روزشمار پنج روز اول دهه کرامت است.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی «سلامت و زندگی در طب الرضا(ع)»، «ملکوت هشتم»، «ورزش و ارزش»، «الگوهای خدمت، خادم و مخدوم در سیره رضوی»، «مدافعان حرم، نشاط معنوی و روحیه انقلابی» و «امام رضا(ع) و قرآن» را عناوین پنج روز دوم دهه کرامت برشمرد و افزود: برنامه های فرهنگی- تبلیغی و معارفی حرم مطهر و شکوه رضوان در دهه کرامت منطبق با این روزشمار بود.
 
اقامه باشکوه ترین نماز جهان تشیع
حجت الاسلام حسینی اقامه نماز اول وقت در اماکن متبرکه رضوی را یکی از اولویت های برنامه های فرهنگی- تبلیغی حرم مطهر دانست و گفت: در ویژه برنامه «شکوه رضوان» نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید اقامه شد.
وی افزود: در این ایام با حضور بیش از 70 هزار زائر در صحن جامع رضوی باشکوه ترین نمازهای جماعت تشیع در حرم مطهر امام رضا(ع) اقامه شد.
وی با اشاره به برگزاری بیش از 200 برنامه قرائت زیارت امین الله و مدیحه سرایی گفت: محمدرضا طاهری، سیدمهدی میرداماد، سعید حدادیان، احمد واعظی، عباس حیدرزاده، محسن طاهری، مهدی سماواتی، علی برادران، مرتضی طاهری، امیر عارف برخی از مداحان جشن‌های میلاد رضوی حرم مطهر بودند.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: در برنامه های «شکوه رضوان» شاعرانی همچون صابر خراسانی، شرافت، شفق، موید، قزوه، زمانیان برقعی و... در مدح و منقبت امام رضا(ع) و زیارت این امام همام هر شب شعرخوانی کردند و در هر شب گروه های سرود و تواشیح به اجرای برنامه پرداختند.
 
معرفی و خوانش کتاب‌های رضوی
حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: با همکاری این معاونت و انتشارات آستان قدس رضوی برای نخستین بار هر شب یک قسمت از کتاب‌های مرتبط با امام رضا(ع) معرفی و بخش هایی از آن توسط مجری خوانش شد.
وی کتاب های «بر مدار آفتاب»، «سبک زندگی دخترانه»، «کبوتران حرم»، «زیارتنامه کودک»، «یک قمقمه دریا»، «رسم حضور»، «پابوس»، «مثل امام رضا (ع) باش» و برخی از کتابچه های رهنما با عنوان شامل «خانه انس»، «همراه مثبت همراه منفی»، «موجودی به نام جن»، «سراب غرب»، «چند قدم تا آرامش» و ... را عناوین کتاب‌هایی ذکر کرد که در این مراسم و توسط مجری برنامه خوانش شد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
ویژه برنامه «شکوه غدیر» در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود
مسابقه «شکوه رضوان» در حرم مطهر رضوی برگزار می شود
جشن های «شکوه رضوان» در حرم مطهر رضوی برگزار می شود
جشن‌های «شکوه رضوان» در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود
جشن‌های «شکوه رضوان» در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.