.

مدیر موسسه مطالعات راهبردی و فرهنگی اصحاب الحسین(ع)؛

اربعین یک جریان پر قدرت در تاریخ بشریت است

مدیر موسسه مطالعات راهبردی و فرهنگی اصحاب الحسین(ع) با بیان اینکه اربعین یک جریان پر قدرت در تاریخ بشریت است، گفت: جریانی که به آن ورود یافته‎ایم دارای فضای فکری و معنوی است و باید ابعاد آن مورد توجه قرار بگیرد.

1396/5/21 شنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سعید اصفهانیان، در نشست خبری تشریح برنامه‌های همایش ملی «از غدیر تا اربعین» که با حضور جمعی از اصحاب رسانه در بنیاد پژوهش‎های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، به تشریح برنامه‌های همایش غدیر تا اربعین پرداخت.
 وی تصریح کرد: همایش غدیر تا اربعین، برای دومین بار است که برگزار می‌شود و هدف اصلی آن آشتی میان جامعه نخبگانی و بدنه اجتماعی است.
مدیر موسسه مطالعات راهبردی و فرهنگی اصحاب الحسین(ع) با بیان اینکه این همایش ملی از 22 تا 24 شهریور ماه در مشهد مقدس و به میزبانی آستان قدس رضوی برگزار می‎شود، عنوان کرد: 35 نشست اندیشه‎ورزی در 9 شهر ایران اعم از تهران، کرج، قم، مشهد، یزد و... و نیز در 4 کشور شامل ایران، عراق، لبنان و کویت در ماه‌های رجب تا رمضان برگزار می‌شود.
وی افزود: متاسفانه، در دورانی قرار گرفته‌ایم که سیاست کلان بشریت بر یک جنگ مذهبی ۳۰ ساله شکل گرفته که با داعش شروع شده است. در این دوران با کمترین هزینه اربعین که یک جریان وحدت بخش است در گوشه‌ای از عالم با محوریت امام حسین (ع) و تشیع شکل گرفته و ظرفیت این را دارد تا فراتر هم برود.
اصفهانیان اضافه کرد: اربعین با یک جمعیت ۲۷ میلیونی از ۶۳ کشور جهان در زمانی که دشمن سکوت فرهنگی کرده ظرفیتی فراتر از ادیان را شکل داده است. همایش ملی از غدیر تا اربعین، نقطه عطف همایش‌های ایران برای اساتید و نقطه تجمیعی ظرفیت‌های گوناگون برای نزدیک شدن به همایش بزرگ اربعین است.
وی همچنین، با اشاره به اینکه اربعین ابعاد گسترده‎ای دارد که اندیشمندان در همایش‌های گوناگون درباره آن گفت¬وگو کرده اند، ادامه داد: همایش از غدیر تا اربعین  یک حلقه از زنجیره مطالعاتی و تبیین جریان اربعین است.
اصفهانیان، تاکید کرد: اربعین امروزه در حال شکل دادن یک نسبت اجتماعی گسترده، فراتر از مذاهب، نژاد و کشورها بوده که معادلات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و منطقه‌ای را تغییر داده و معادلات جدیدی را رقم زده است. اربعین اجتماعی بی نظیر و تکرار شونده در مکانی مشخص است.
مدیر موسسه مطالعات راهبردی اصحاب الحسین(ع) اظهار کرد: ۲۶ مرداد ماه همایشی با عنوان بر بال اربعین ویژه بانوان در تهران، همایش ملی اساتید در مشهد در شهریورماه، همایش دانشجویان کشورهای اسلامی در ماه محرم در تهران و تجمیع این ظرفیت‌ها در کنگره بین المللی «عهد مع الحسین» و «لقاء الحسین» در نجف برگزار می‎شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
60 کفشدار حرم مطهر رضوی عازم کاظمین شدند
پياده‌روي اربعين نماد حضور زائر در مسير اهل بيت(ع) است
اربعین، قدرت راهبردی و نرم جهان اسلام است
دومین همایش ملی «از غدیر تا اربعین» به کار خود پایان داد
راهپیمایی اربعین اختلافات مسلمانان را کمرنگ می‌کند
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.