.

تبلور «انس با کتاب» در کتابخانه آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی(ره) مشهد

نمایشگاهی از منابع متنوع مطالعاتی با عنوان «انس با کتاب» در کتابخانه آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی(ره) مشهد در معرض دید عموم کتابدوستان قرار گرفت.

1396/5/21 شنبه

به‌ گزارش آستان‌ نیوز، مسئول کتابخانه آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی(ره) در این باره گفت: نمایشگاه انس با کتاب به منظور جذب و ترغیب هرچه بیشتر مراجعان به کتاب و کتاب‌خوانی، پر کردن اوقات فراغت مراجعان به‌ویژه نسل جوان در تابستان و معرفی منابع خواندنی که در یک سال گذشته پر مراجعه بوده‌اند، از 20 تا 30 مرداد 1396 در واحد برادران این کتابخانه دایر شده است.
علی وظیفه‌دان با اشاره به اینکه بیش از 120 عنوان منبع چاپی و دیجیتال از منابع پر مخاطب در موضوعات مختلف مانند مذهبی، روان‌شناسی، ادبیات، تاریخ و... در این نمایشگاه در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد، افزود: منابع به نمایش گذاشته شده در صورت نیاز اعضای کتابخانه‌های وابسته آستان قدس رضوی به امانت داده می‌شود و منابع پُر مراجع دیگر جایگزین آن‌ها می‌شود.
وی بیان کرد: مهارت‌های زندگی، دختر شینا، دنیای زبان، ولایت سرخ؛ پرشکوه‌ترین حادثه تا انتهای تاریخ، اخلاق حسینی، روابط شیشه‌ای، رضایت از زندگی، از تغییر رفتار تا تغییر زندگی، زخم زبان یا آزار کلامی و اصول تربیتی در داستان‌های قرآن منتخبی از عناوین کتاب‌های نمایشگاه انس با کتاب به‌شمار می‌رود.
وظیفه‌دان ادامه داد: از جمله منابع دیجیتال نمایشگاه می‌توان از نرم‌افزارهای لسان صدق، مجموعه مکتب کمال، مجموعه گنجینه معرفت، قصه‌های ائمه معصومین(ع) همراه با بازی و سرگرمی برای کودکان، کعبه دل‌ها و... نام برد.

ارائه خدماتی متنوع
مسئول کتابخانه آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی(ره) با بیان اینکه حدود 99 هزار نسخه کتاب چاپی و 60 عنوان نشریه ادواری در این کتابخانه در دسترس اهل علم و پژوهش قرار دارد، گفت: در طول تیر ماه سال جاری، در مجموع 27 هزار نفر به این کتابخانه مراجعه کردند. به‌طوری که 11 هزار و 500 نسخه کتاب به امانت گرفته شده و 23 هزار نسخه کتاب نیز در تالارها مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته است.
وی تعداد منابع دیجیتال بخش منابع دیداری و شنیداری این کتابخانه را 13 هزار و 50 منبع دانست و اضافه کرد: حدود 600 نفر عضو از خدمات این بخش استفاده می‌کنند. به‌طور نمونه در طول تیر ماه، 220 نفر با مراجعه به بخش منابع دیداری و شنیداری از خدماتی مانند استفاده منابع در محل تالارها و امانت منابع دیجیتال بهره‌مند شدند.
وی تصریح کرد: کتابخانه گویای رضوی نیز از سال 1383، با هدف ارائه خدمات آموزشی، علمی و فرهنگی به روشن‌دلان در مکان کتابخانه آیت‌الله حاج شیخ مجتبی قزوینی(ره) با تجهیز منابع ویژه آنان راه‌اندازی شده و خدمات ارزنده‌ای را به نابینایان و کم‌بینایان کشور به‌صورت حضوری و غیرحضوری ارائه می‌دهد.
وظیفه‌دان گفت: در حال حاضر حدود 30 هزار عضو از خدمات و منابع متنوع کتابخانه آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی(ره) استفاده می‌کنند. این کتابخانه زیر نظر معاونت امور کتابخانه‌های وابسته سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی فعالیت می‌کند و دارای دو ساختمان مجزای ویژه بانوان و آقایان واقع در مشهد، خیابان طبرسی، حد فاصل چهارراه مجلسی و چهارراه سیلو است.
وی خاطرنشان کرد: واحد آقایان کتابخانه آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی(ره) همه روزه حتی روزهای تعطیل از ساعت 7:15 تا 19:30 و کتابخانه بانوان جز ایام تعطیل از ساعت 7:15 تا 19:30 آماده میزبانی از اهل علم و پژوهش است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تلاش‌ در مسیري روشن
نمایشگاه «تندیس عصمت» در کتابخانه آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی(ره) مشهد برگزار شد
برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی(ره) مشهد
نمایشگاه «خانواده پویا» در کتابخانه آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی(ره) مشهد دایر شد
برپایی نمایشگاه «سیمای عفاف» در کتابخانه آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی(ره) مشهد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.