.

بهترین بازیکن لیگ برتر الگوی ادب به اهل بیت(ع) شد

افتخاری که با توسل به نام او رقم خورد

اهدای مدال قهرمانان و پهلوانان از گذشته های بسیار دور در حرم مطهر رضوی متداول بوده است، اما روز گذشته مرکز نمایشگاه ها و همایش های آستان قدس رضوی شاهد مراسم باشکوه و متفاوتی بود که مهدی طارمی؛ دارنده توپ طلای بهترین بازیکن لیگ شانزدهم آن را رقم زد؛ رسم متداولی که همواره با حضور میهمانان ویژه ای در اداره ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی برگزار می شود.

1396/5/21 شنبه


این آیین که همزمان شده بود با شهادت شهید محسن حججی درس های بسیار آموزنده ای برای نسل امروز به همراه داشت. در ابتدای مراسم توپ طلای مهدی طارمی که به همراه لوح تقدیر در بالای سن قرار داده شد، سوژه تصویری عکاسان و از همه بیشتر حضار شده بود، نوجوانان با اصرار تمام سعی داشتند هر طور که شده خود را به جایگاه برسانند و با آن عکس یادگاری بگیرند.
پس از لحظاتی سالن غرق در همهمه و هیجان شد، صدای صوت و تشویق حضار، خبر از ورود ورزشکار با اخلاق بوشهری به همراه مدیر کل روابط عمومی آستان قدس رضوی و تیم عکاسان و خبرنگاران داشت. دقایقی بعد و طبق برنامه مدح حضرت رضا(ع) با نوای خوش الحان خادم امام رضا(ع) فضای  سالن را عطر آگین و معنوی کرد.
مدیر کل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی در همان ابتدای کار ضمن خوشامدگویی به طارمی گفت: اینکه ورزشکاری زحمت بکشد و از بوشهر تا تهران بیاید و با سختی رقبایش را کنار بزند و در اوج به دست آوردن مقام هویتش را فراموش نکند و در لحظه ای که شاید خیلی ها نتوانند خودشان را کنترل کنند، جایزه اش را به پیشگاه علی بن موسی الرضا(ع) اهدا کند، جای تبریک دارد.
وی ادامه داد: اهل بیت(ع) مدیون هیچ کس نمی¬مانند، کوچک ترین قدمی که برداریم صدبرابر پاسخ می دهند و علی بن موسی الرضا(ع) می فرمایند اگر یک بار به دیدن من بیایید سه بار به دیدن تان خواهم آمد. چه خوب است حالا که دور هم و برای یک جوان قهرمان جمع شده ایم یادی کنیم از شهید محسن حججی که جوانی بود همسن و سال آقا مهدی، سه روز پیش او در عراق در دست داعش صحنه ای بی بدیل به نمایش درآورد، همانطور که در تصویر دیده اید او اسیر داعش است و داعش دستش را بسته است، ذره ای تردید در چهره او نمی بینید و اتفاقا هر چه ترس و شقاوت هست در چهره دشمن است یادمان باشد چه کسانی از ما دفاع می کنند، این ها خودشان را قربانی کردند تا امنیت حفظ شود. شهیدحججی کربلا به پا کرد و امیدوارم که خداوند توفیق بدهد تا مدیون کسانی که جان شان را فدا کردند، نشویم. تبریک می گویم به خاطر اقدامی که مهدی طارمی انجام داد و این یک اقدام خالی نیست، بلکه پیام دارد و آن الگوسازی است، امیدوارم که جامعه ورزشی کشور ما همه مثل ایشان باشند.
در میانه های برنامه نماهنگی از موفقیت های این ورزشکار با اخلاق پخش می شود و با هر گل مهدی طارمی سالن غرق شادی و نشاط حضار می شود. مهدی طارمی با قرار گرفتن بر روی جایگاه در جمع جوانان و نوجوانان علاقه مند می گوید: من متولد بوشهر هستم و از همان دوران کودکی بچه هیئتی بودم و از شما نیز می خواهم همواره به ائمه اطهار متوسل شوید و از ایشان شفای بیماران را طلب کنید.
http://photo.aqr.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=43b255e0-9e1a-454d-b742-db267577bf4e
اگر دل پدر و مادر را شکستید به زمین خواهید خورد
طارمی دعای پدر و مادر را خیلی مهم می داند و می گوید: من به تنهایی به اینجا نرسیدم و صد درصد موفقیتم را مدیون دعای مادرم هستم، احترام به مادر خیلی مهم است و می تواند انسان را از عرش به فرش یا از فرش به عرش برساند و همواره به یاد داشته باشید که اگر روزی دل آن ها را شکستید، به زمین خواهید خورد و دعا می کنم همیشه قدردان پدرها و مادرهایتان باشید.
طارمی در جمع پراشتیاق جوانان و نوجوانان از نیم فصلی گفت که با آقای برانکو صحبت کرده بود. او در همان جا تصمیم می گیرد هر جایزه ای که دریافت کرد به آستان قدس رضوی اهدا کند و اعتقادش هم بر این است که همان نیت باعث شد به هر دو آرزویش برسد.
مهدی از توسل می گوید و اینکه خیلی وقت ها در بازی به ائمه اطهار متوسل شده است و توانسته است گل بزند، او از حضار می خواهد تا همواره برای دیگران دعا کنند، پدر و مادر، دوست، همسایه و سپس برای خود، می گوید: ائمه اطهار(ع) واسطه بین ما و خداوند هستند و آن قدر کریم هستند که هر چه بخواهیم به ما می دهند و این کاملا برای من ثابت شده است.
http://photo.aqr.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=483ef406-719e-436d-9cb2-27757aff523d
شهید مدافع حرم شدن دل بزرگی می خواهد
طارمی گریزی می زند به صحبت هایش با مدیر کل روابط عمومی آستان قدس رضوی و می گوید: شهید مدافع حرم شدن واقعا دل بزرگی می خواهد و شاید هیچکدام از ما لایق نبوده ایم چرا که اینجا نشسته ایم، شهدای ما مظلوم هستند و آن طور که باید از آنها تجلیل نمی شود. انشاء الله به گونه ای فرهنگ سازی شود که بتوانیم خیلی خوب از آنها تقدیر و تجلیل نماییم چرا که آن ها برای دفاع از حق مظلومان می روند ولی ما برای دفاع از آن ها هیچ  کاری نمی کنیم.
مراسم با همان شور و هیجان حضار به انتها نزدیک می شود. مراسم اهدای مدال با صدای کف و صوت حضار انجام می شود و لوح تقدیر آستان قدس رضوی نیز از سوی مدیر کل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی به مهدی طارمی اهدا می شود.
مهدی طارمی مجددا پشت تریبون می رود، این بار می گوید: توپ طلایی را از سوی بازیکنان پرسپولیس، کادر مربیان، مدیریت، پزشکی، تدارکات و هواداران باشگاه پرسپولیس به موزه آستان قدس رضوی اهدا می کنم.
مراسم با اشتیاق وافر جوانان که در تقلای گرفتن عکس یادگاری با مهدی طارمی هستند، پایان می یابد. ولی درسی که او به همه هوادارانش داد با توسل به اهل بیت(ع) و دفاع از کسانی که برای حفظ امنیت ما از جان خود گذشتند، برای همیشه در اذهان همگان و به ویژه  جوانان و نوجوانان به یادگار خواهد ماند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.