.

مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی:

بیهوشی خوب و کنترل بیمار حین عمل ضامن موفقیت جراحی است

مدیرعامل بیمارستان رضوی با اشاره به گستره‌ی فعالیت متخصصان بیهوشی در حین عمل جراحی گفت: بیهوشی خوب و کنترل بیمار حین عمل ضامن موفقیت عمل جراحی است.

1396/5/21 شنبه

به گزارش آستان‌نیوز، دکتر قاسم سلطانی در حاشیه سمینار یک روزه «بیهوشی منطقه‎ای با راهنمایی سونوگرافی» بیان کرد: جراحی‌ها دارای عوارض بسیار زیادی هستند و از میان عوارض آن‌ها، کنترل کلیه حوادث حین جراحی شامل کنترل خونریزی، کنترل حجم مایعات بدن، کنترل قلب بیمار، برقراری تعادل الکترولیتی خون و ... برعهده متخصص بیهوشی است.
وی با اشاره به استفاده از سونوگرافی در بیهوشی گفت: طی 15 ساله‌ اخیر استفاده از سونوگرافی در بیهوشی مرسوم شده که با کمک سونوگرافی به جای بیهوشی عمومی و کامل، بی‌حسی منطقه‌ای برای بیمار انجام می‌شود و تنها عصب‌های مرتبط را درگیر کرده و از وارد شدن سموم به سراسر بدن ممانعت به عمل می‌آید و به این ترتیب، بیمار در حالت هوشیاری و با عوارض بسیار کمتر جراحی می‌شود.
رئیس انجمن بیهوشی شاخه خراسان رضوی با اشاره به اینکه دردهای بعد از عمل نیز در این روش‌ها به شدت کمتر خواهد بود، گفت: برای استفاده از این روش، نیازمند استفاده از دستگاه سونوگرافی با پروب‌های خاص هستیم؛ این دستگاه‌‌های سونوگرافی حدود 300 تا 400 میلیون قیمت دارد و در حال حاضر بیمارستان رضوی مجهز به این دستگاه‌ سونوگرافی است.
وی در ادامه با انتقاد از عدم پوشش کامل بیمه‌ای این روش بیهوشی و سایر روش‌های نوین بیهوشی و بی‌حسی گفت: در حالی که در درازمدت به علت کاهش سطح عوارض بیهوشی این روش ها برای نظام سلامت به صرفه تر خواهد بود و هزینه‌های کمتری را متحمل سیستم درمان و بیمه‌ها می کند اما بیمه‌های ما از پوشش کامل این روش‌ها سر باز می‌زنند که جای تأمل و بازنگری دارد.
مدیرعامل بیمارستان رضوی در پایان به اهمیت مشاوره‌های بیهوشی قبل از عمل جراحی اشاره کرد و گفت: کلینیک‌های بیهوشی و کنترل درد در کشورهای پیشرفته خدمات بسیار گسترده و مفیدی را ارائه می‌کنند؛ با یک مشاوره مناسب قبل از بیهوشی، متخصص از بیماری‌های زمینه‌ای فرد مطلع شده، خیلی راحت تر به انتخاب درست نوع داروی بیهوشی می‌رسد و در نهایت بیمار بیهوشی موفق و کم‌عارضه تری را تجربه خواهد کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.