.

دبیرعلمی سمینار یک روزه «بیهوشی منطقه‌ای با راهنمایی سونوگرافی» درخواست کرد:

بیمه‌ها روش‌های نوین بیهوشی را تحت پوشش خود قرار دهند

دبیرعلمی سمینار یک روزه «بیهوشی منطقه‌ای با راهنمایی سونوگرافی» درخواست کرد: بیمه‌ها روش‌های نوین بیهوشی را تحت پوشش خود قرار دهند.

1396/5/21 شنبه

به گزارش آستان‌نیوز، دکتر مهرداد مکرم ضمن بیان این مطلب گفت: با توجه به کم‌عارضه‌تر بودن روش‌بیهوشی منطقه‌ای، این روش و سایر روش‌ها نوین بیهوشی به سیستم درمانی کشور، در درازمدت هزینه کمتری را تحمیل می‌کنند و از این‌رو باید بیمه‌ها برای پوشش کامل این روش‌ها برنامه‌ریزی کنند تا استفاده از این روش‌های بیهوشی توسعه یابد.
وی افزود: در حال حاضر، استفاده از روش بیهوشی منطقه‌ای با راهنمایی سونوگرافی در مشهد در حد آموزش و در بیمارستان‌های آموزشی مورد استفاده است و در بیمارستان رضوی نیز کمابیش استفاده می‌شود و این درحالی است که استفاده از این روش و سایر روش‌های نوین بیهوشی در کشورهای اروپایی و آمریکایی روشی مرسوم و کامل جا افتاده است چرا که عوارض کمتری در پی دارد و بهتر می توان دردهای بعد از جراحی را به این روش کنترل کرد.
استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: گاهی با بیمارانی مواجه هستیم که نیاز به عمل جراحی دارند اما به دلیل وجود بیماری‌های زمینه‌ای دیگر، بیهوشی عمومی برایشان خطرساز است و به همین خاطر باید برای این بیماران از روش‌های کم خطرتر و کم‌ضررتری استفاده کنیم که مشکلات کمتری در پی داشته باشد و بیهوشی منطقه‌ای یکی از این روش‌هاست.
دکتر مکرم با اشاره به اینکه آینده علم بیهوشی به سمت بیهوشی منطقه‌ای و روش‌های نوین کم‌عارضه‌تر در حرکت است،  گفت: رژیونال آنستزی یا بیهوشی منطقه‌ای روشی است که حتی در خصوص دردهای مزمن و کنترل دردهای حاد نیز مورد استفاده است.
وی در پاسخ به سؤالی در خصوص استفاده از هیپنوتیزم در جراحی گفت: هیپنوتیزم یک روش کمک‌کننده است که برای هر بیماری قابل استفاده نیست و در موارد خاص می‌توان از آن بهره گرفت اما در خصوص هیپنوتیزم نکته‌ای وجود دارد و آن این است که در نهایت مغز فرمان‌دهنده است.
دکتر مکرم ادامه داد: در هیپنوتیزم با متقاعد کردن مغز، درد احساس نمی‌شود و توجه به این نکته حتی در بیهوشی‌های عمومی هم مهم است؛ بیماری که مشاوره بیهوشی گرفته باشد و قبل از جراحی خطرهای آن را پذیرفته باشد و اضطراب کمتری داشته باشد بیهوشی موفق و درنتیجه جراحی کم‌عارضه‌تری را تجربه خواهد کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.