.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی تأکید کرد؛

ضرورت معرفی ابعاد شخصیتی ائمه اطهار(ع) به عنوان الگوهای انسان ساز

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی بر ضرورت معرفی ابعاد شخصیتی ائمه اطهار(ع) به عنوان الگوهای انسان ساز و تمدن ساز به دنیا تأکید کرد.

1396/5/30 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام سید جلال حسینی در همایش «سفیر رضوان» که به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام جواد(ع) در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، ایام شهادت اهل البیت(ع) را فرصت مناسبی برای تأمل و تدبر در سیره ائمه معصومین به عنوان الگو های انسان ساز و جامعه ساز عنوان کرد. 
وی بیان کرد: امروز بیش از هر زمانی دنیا نیازمند معرفی الگوهایی است تا با تأسی به منش آنها در ابعاد مختلف فردی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، جامعه خود را بسازند و بدون شک دنیا اگر با این الگوها آشنا شوند از آنها تبعیت و پیروی خواهند کرد.
حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه ائمه اطهار(ع) الگوهای کاملی هستند که همواره در مهجوریت قرار داشته‌اند افزود: این وظیفه آستان قدس رضوی است تا از این شخصیت‌های بزرگ رفع مهجوریت کند و در ترویج معارف ناب اهل البیت(ع) و انوار نورانی اسلام ناب به دنیا بکوشد.
وی بیان کرد: امام جواد(ع) از جمله امامانی هستند که کمتر به سیره تربیتی و اخلاقی ایشان توجه شده، لذا تکلیف مهمی بر عهده این نهاد معنوی است تا در تبیین معارف و ابعاد مختلف شخصیتی ایشان تلاش کند.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی با اشاره به ضرورت بازنگری ابعاد مختلف شخصیتی ائمه معصومین بیان کرد: حضرت رضا(ع) در بیانی فرمودند که علوم ما را بیاموزید و نسبت به آن معرفت پیدا کنید و سپس آن را به دیگران منتقل کنید.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: به دستور تولیت آستان قدس رضوی از 23 ذی القعده تا سالروز شهادت حضرت جواد الائمه(ع) محور برنامه‌ها و اقدامات این آستان تبیین شخصیت این امام همام است و این همایش در پی آن است تا یکی از ابعاد شخصیتی حضرت جواد الائمه(ع) در حوزه فرهنگ و سیاست بپردازد.
حجت الاسلام حسینی همچنین با اشاره به حضور 670 نفر از 25 ملیت در همایش سفیر رضوان، این همایش را گامی مؤثر و شایسته در راستای تبیین معارف اهل البیت(ع) عنوان کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.