.

همزمان با شب شهادت امام محمدتقی(ع)

زائران حرم رضوی با پیکر مطهر 9 شهید گمنام وداع کردند

همزمان با شب شهادت امام محمدتقی(ع) با حضور خیل عظیمی از زائران و مجاوران حرم ثامن الحجج(ع) آیین وداع زائران با پیکر مطهر 9 شهید گمنام برگزار شد.

1396/5/30 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، در پی میزبانی استان خراسان رضوی از 19 شهید گمنام دفاع مقدس که در سالروز شهادت امام جواد(ع) و امام محمد باقر(ع) در 9 نقطه از این استان تشییع و به خاک سپرده خواهند شد، آئین وداع با پیکر مطهر 9 تن از این شهدا که در عملیات‎‌های محرم، خیبر، کربلای2 و فاو به فیض شهادت نائل آمدند در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد.
در این ویژه برنامه مداحان خاندان عصمت و طهارت(ع) در سوگ امام جواد الائمه(ع) و در مدح شهدای بزرگوار، به روضه خوانی و مرثیه سرایی پرداختند.
حال و هوای حرم امام رضا(ع) در شب شهادت فرزند عزیزشان و با حضور 9 شهید گمنام غیر قابل توصیف شده بود، با اینکه این برنامه از طریق نمایشگرهای پهن پیکر در دیگر صحن ها قابل مشاهده بود اما بسیاری از زائران از دیگر صحن‎ها و رواق‎های حرم رضوی برای بهرمندی از این فضای معنوی به صحن جامع رضوی مشرف شده تا از نزدیک شاهد این برنامه باشند.  
گفتنی است پیکر مطهر این شهدا در سالروز شهادت امام باقر(ع) در شهرهای مزداوند از توابع شهرستان سرخس، شهرآباد از توابع شهرستان بردسکن، کندر از توابع شهرستان خلیل‌آباد و شاندیز تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.