.

شخصیت سیاسی امام جواد(ع) در همایش بین المللی «سفیران رضوان» تبیین شد

در همایش بین المللی «سفیران رضوان» که در جوار بارگاه منور رضوی برگزار شد، شخصیت فرهنگی و سیاسی امام جواد(ع) تبیین شد.

1396/5/31 سه شنبه

به گزارش آستان نیوز، در این همایش که با حضور علی اکبر ولایتی؛ مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و بیش از 670 نفر از 25 ملیت برگزار شد، ذاکران اهل بیت(ع) در سوگ حضرت جواد الائمه(ع) به مدیحه سرایی و نوحه خوانی پرداختند.
حجت الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی نخستین سخنران این مراسم بود که ضمن تسلیت این ایام، بر ضرورت بازنگری ابعاد مختلف شخصیتی ائمه معصومین(ع) و ترویج معارف ناب اهل البیت(ع) و انوار نورانی اسلام ناب به دنیا تاکید کرد.
سخنران ویژه این همایش علی اکبر ولایتی؛ مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل بود که با تبیین سیره فرهنگی و سیاسی امام جواد(ع) به بیان نقش مبارزاتی ایشان در برابر حاکمیت نامشروع خلفا، شیوه‌های مبارزاتی با مأمون و معتصم و مقابله با اندیشه‌های انحرافی پرداخت.
در حاشیه برگزاری این همایش نیز «آرتور لازدنیش» از کشور اوکراین با ادای شهادتین به دین مبین اسلام مشرف شد و مذهب تشیع را برگزید.
پایان بخش این مراسم نیز تقدیر و تجلیل از دختر شیخ راغب حرب؛ اولین دبیر کل حزب الله لبنان و یکی از بانیان حرکت های مردمی در مقابل هجوم رژیم صهیونیستی بود که با اهدای لوح از مقام این شهید پایداری تکریم به عمل آمد.
لازم به ذکر است؛ این همایش دوشنبه30 مرداد، مصادف با شب شهادت امام جواد (ع) از ساعت 17 تا 19 در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار ‌شد و در پایان نیز شرکت کنندگان این مراسم مهمان خوان پر برکت امام رضا (ع) شدند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.