.

تولیت آستان قدس رضوی:

دبیرخانه دائمی کاروان‌های زیر سایه خورشید تشکیل شود

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اثرگذاری کاروان‌های زیرسایه خورشید، گفت: دبیرخانه دائمی کاروان‌های زیر سایه خورشید با هدف برنامه ریزی مدون و منسجم برای این کاروان‌ها تشکیل شود.

1396/6/19 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با اعضاء کاروان‌های زیر سایه خورشید که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تأکید بر اینکه کاروان‌های زیر سایه خورشید باید از نوآوری، خلاقیت و پویایی برخوردار باشند، تصریح کرد: یکنواختی در برنامه‌ها و فرآیندها پسندیده نیست، برنامه‌های کاروان‌های زیر سایه خورشید باید از خلاقیت، پویایی و نوآوری برخوردار باشند.
وی با بیان اینکه لازم است دبیرخانه دائمی کاروان‌های زیر سایه خورشید تشکیل شود، عنوان کرد: اهمیت و اثرگذاری این کاروان‌ها بگونه‌ای هست که در طول سال باید برای آن برنامه ریزی کرد به همین منظور ما موافق تشکیل دبیرخانه‌ای دائمی برای آن هستیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اعضاء کاروان‌های زیر سایه خورشید را به مطالعه درباره اقلیم و فرهنگ مردم محل اعزام توصیه و اظهار کرد: اهمیت دارد که کاروان‌های زیر سایه خورشید با مطالعه و شناخت نسبت به جغرافیا، اقلیم و فرهنگ مقصد، نسبت به آغاز سفر خود اقدام کنند.
وی در ادامه بر لزوم استفاده از تجربیات کاروان‌های اعزامی زیر سایه خورشید تأکید و عنوان کرد: امروزه مدیریت دانش به عنوان ابزاری کارآمد برای بهبود و ارتقا عملکرد فرآیندها مطرح است، در همین رابطه مدیریت دانش باید در خصوص کاروان‌های زیر سایه خورشید مورد توجه قرار گیرد؛ در این مدیریت تجربیات مؤثر و مفید توام با خلاقیت نیروهای انسانی مورد توجه است.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: از تجربیات اعضاء کاروان‌های زیر سایه خورشید می‎توان به عنوان یک سند قابل اعتماد برای اعزام اثر بخش‌تر این کاروان‌ در آینده استفاده کرد.
وی با بیان اینکه کاروان‌های زیر سایه خورشید می‌توانند اشاعه دهنده فرهنگ رضوی در سراسر کشور باشند، ابراز کرد: این طرح می‌تواند به عنوان یک فرآیند مؤثر در تمام شئون زندگی دلدادگان به حضرت رضا علیه‌السلام مطرح باشد، مقوله زیارت نیز در سیر زندگی زائر به هیچ عنوان یک فرآیند پروسه‌ای نیست، بلکه زیارت امری پرسه‌ای است که می‌تواند در سراسر زندگی زائر جاری و ساری باشد.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه زیارت متن زندگی یک انسان سالک و با تقوا است؛ نه حاشیه، بیان کرد: کاروان‌های زیر سایه خورشید میان دلدادگان و عاشقان به ساحت نورانی امام علی بن موسی الرضا علیه‌السلام در سراسر کشور و مضجع مطهر این امام همام ارتباط برقرار می‌کند.
وی ابزارهای ارتباطی نوین را در ارائه خدمات و ارتباط مؤثر با زائران ضروری معرفی و اضافه کرد: حفظ تداوم ارتباط با زائران و همچنین برقراری ارتباط دوطرفه با هدف گسترش فرهنگ رضوی با امکانات و زیرساخت‌های فضای مجازی و سایبری اهمیت بسیار بالایی دارد و این ابزارها بسترهای تبلیغی مناسبی هستند که باید از آن‌ها بگونه‌ای شایسته بهره برد.
عضو مجلس خبرگان رهبری تلاش در جهت احیای امر ائمه اطهار علیهم‌السلام را از جمله وظایف هر مسلمان و شیعه‌ای دانست و اظهار کرد: امام رضا علیه‌السلام در روایتی می‌فرمایند: « فَإِنَّ النَّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحَاسِنَ کَلَامِنَا لَاتَّبَعُونَا؛ اگر مردم زیبایی‌های سخنان ما را می‌دانستند، از ما پیروی می‌کردند.»
وی با بیان اینکه جریان ارتباط با زائران باید مستمر باشد، ابراز کرد: امروز تبلیغ نیازمند تخصص است، تبلیغ تخصصی با پشتوانه علمی بالا می‌تواند بر مخاطب اثرگذاری بیشتری داشته باشد.
حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی در پایان بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی برای تبلیغ و ایجاد ارتباط میان محبان اهل بیت علیهم السلام با حرم مطهر رضوی تأکید و تصریح کرد: فضای مجازی و ابزارهای نوین عرصه‌ها و بسترهای تبلیغی مناسبی هستند که باید از آن‌ها بگونه‌ای شایسته بهره برد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
میهمانان جشن‌های «زیر سایه خورشید» زائر حرم رضوی شدند
کاروان‌های زیر سایه خورشید ۸ محصول رضوی را توزیع کردند
دو بانوی زندانی دیه در مراغه به آغوش خانواده بازگشتند
شهرستان‌های مختلف استان سمنان، میزبان کاروان زیر سایه خورشید شدند
رهایی از چوبه دار به تبرک نام امام مهربانی‌ها
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.